Reklama

Archiwum

Niedziela 23/2024

Spis treści

liturgia tygodnia

Szatan został pokonany

Słowa Ewangelii według św. Marka Mk 3, 20-35

Szatan został pokonany
Czym jest ekonomia Boża?
Ks. Mariusz Frukacz

Żyjemy w czasach, w których bardzo ważne miejsce zajmuje ekonomia. Jest to jedno z najczęściej używanych słów w debatach publicznych o kondycji społeczeństwa, o kwestii zapewnienia ludziom koniecznych dóbr. Obok tej ludzkiej ekonomii jest ekonomia Boża, o której Kościół mówi w swoim nauczaniu. Samo wyrażenie „ekonomia Boża” znajdujemy m.in. w Pierwszym Liście do Tymoteusza, w którym św. Paweł Apostoł pisze o planie Bożym, zbawczym dziele Boga, które realizuje się w wierze (por. 1 Tm 1, 4).

Czym jest ekonomia Boża?
Mamy tego samego ducha wiary
O. Maciej Pawlik, benedyktyn

Drugie czytanie dzisiejszej Liturgii Słowa zaczerpnięte z Drugiego Listu św. Pawła do Koryntian zawiera osobiste wyznanie wiary Apostoła. To szczególny fragment pisma, w którym autor dzieli się nadzieją swojego apostolskiego powołania i mocą płynącą z wiary w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.

Mamy tego samego ducha wiary
My – krewni Jezusa
O. Krzysztof Osuch, jezuita

Jezus otoczony rzeszą słuchaczy to częsty opis na kartach Ewangelii. Tym razem „Jezus przyszedł z uczniami swoimi do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów»”.

My – krewni Jezusa
Patron trudnych czasów
Ireneusz Korpyś

Swoim życiem zaświadczył o tym, jak miłować nieprzyjaciół i jak nie ulec w godzinie próby. W jednym z kazań Michał Kozal wypowiedział słowa, które zdefiniowały jego drogę życiową: „Prawdziwą wielkość człowieka mierzy się miarą jego zjednoczenia z Bogiem, mierzy się jego umiejętnością i gorliwością wykonywania planów Bożych”.

Patron trudnych czasów

19-22

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Niedziela z kulturą

Program telewizyjny

55-61

Niedziela z kulturą

Krzyżówka

64

Bliżej Życia z Wiarą

Kartka z kalendarza
Red.

Kartka z kalendarza
Młody pasjonat liturgii
Kamil Krasowski

W życiu bym nie przypuszczał, że teraz będę robił to, co robię, i to na taką skalę, ale... Pan Bóg potrafi zaskakiwać i robi to codziennie! – mówi Dawid Makowski.

Młody pasjonat liturgii
Święty student z Palikówki
Anna Gębalska-Berekets

Jacek Krawczyk był młodym chłopakiem z Palikówki, który angażował się w pomoc potrzebującym. Modlitwa zawsze stanowiła dla niego relację z żywym Bogiem, także wtedy, gdy zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w opinii świętości. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny.

Święty student z Palikówki
Męski problem
Katarzyna Galarowicz naturoterapeuta Natura-Med

Na dolegliwości związane z układem moczowo-płciowym może cierpieć każdy mężczyzna. Nie są one powodem do wstydu, ale powinny skłonić do poszukiwania rozwiązań.

Męski problem
Syrop na kaszel
Ojciec Henryk

Zielone szyszki sosny są bogate w witaminę C. Nasze mamy robiły z nich syrop na kaszel.

Syrop na kaszel
Jak dobierać kolory ubrań do typu urody?
Agnieszka Zarzecka

Kolory i nasza karnacja – to kluczowa sprawa dla naszego wyglądu. Odpowiednio dobrane barwy potrafią podkreślić nasze atuty, poprawić koloryt skóry i sprawić, że będziemy wyglądać świeżo i promiennie.

Jak dobierać kolory ubrań do typu urody?
Niedzielne przepisy

Coś słodkiego na leniwe popołudnie? Proponujemy sprawdzone „niedzielne” przepisy.

Niedzielne przepisy
Modą przez świat
eMKa

Bliżej ci do praktycznej mieszkanki Londynu czy ekstrawagandziej Amerykanki? A może drzemie w tobie romantyczna paryżanka?

Modą przez świat

66-79

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję