Reklama

Niedziela Rzeszowska

Pole Minowe młodych

Wydawać by się mogło, że rekolekcje dla młodzieży odeszły już do lamusa. Księża, siostry zakonne i katecheci robią wszystko, aby zachęcić uczniów do udziału w rekolekcjach, lecz oni pozostają obojętni. W Rzeszowie możemy odetchnąć z ulgą. Ta wizja staje się odległa, a my możemy być pełni nadziei.

Niedziela rzeszowska 24/2025, str. IV

[ TEMATY ]

Rzeszów

DDMMEDIA

Diecezjalne duszpasterstwo młodzieży odchodzi od tradycyjnych rekolekcji szkolnych

Diecezjalne duszpasterstwo młodzieży odchodzi od tradycyjnych rekolekcji szkolnych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już drugi rok z rzędu Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej odeszło od tradycyjnej formy rekolekcji szkolnych. Zamiast organizować modlitwę i nauki osobno dla każdej ze szkół, urządzono wspólne spotkanie. Ponad 4 tysiące młodych osób wzięło udział w rekolekcjach Pole Minowe, które odbyły się w Rzeszowie w dniach 20-22 maja.

Dlaczego taka nazwa? Pan Bóg daje nam miny – talenty. Jeżeli je wykorzystamy, będziemy mogli żyć w pełni. Świat natomiast podkłada nam miny – bomby, które mają nas oddalić od Boga. Tylko idąc przez życie z Jezusem możemy czuć się bezpiecznie, bo żadna mina nie zrobi nam krzywdy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Świadectwa, koncerty, modlitwa

Pierwsze dwa dni spotkania dedykowane były uczniom szkół ponadpodstawowych. Pierwszego dnia mogli wysłuchać katechezy ks. Krzysztofa Golasa, świadectwa Jaśka Meli i Gabrysi Saneckiej z NaNowo Projekt. Uczestniczyli też w adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło czasu na tańce i zabawę. Na zakończenie sceną zawładnął Anatom, który w swoim koncercie przekazywał treści Ewangelii. Drugi dzień skupił się wokół sakramentów. Po katechezie i pantomimie przyszedł czas na adorację i spowiedź. Zwieńczeniem rekolekcji dla szkół średnich była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Duszpasterz mówił o dojrzałości w świetle Ewangelii o winnym krzewie.

Reklama

Trzeci dzień należał do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Mogli oni wziąć udział w katechezie ks. Rafała Flaka, ale też w nietypowym koncercie połączonym ze świadectwem w wykonaniu zespołu „Wyrwani z niewoli”. Po tym występie przyszedł czas na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podobnie jak w drugim dniu, Mszy św. na rozesłanie przewodniczył ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba.

Przyciągnąć do Jezusa

Przez trzy dni w śpiewie i uwielbieniu prowadził nas zespół zaNim Uwielbienie. W organizację wydarzenia zaangażowanych było około 50 wolontariuszy z różnych wspólnot naszej diecezji (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ruch Światło-Życie, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Franciszkańska Młodzież Oazowa).

Wszystko wydarzyło się po to, aby przyciągnąć do Jezusa tych, którzy jeszcze nie doświadczyli Jego miłości, i umocnić tych, którzy już są blisko Niego. Z serca dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do organizacji Pola Minowego.

Pełną relację z tego wydarzenia można zobaczyć na portalach społecznościowych Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży.

Niech Bóg będzie uwielbiony za to dzieło!

2025-06-10 13:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Któryś za nas cierpiał rany...

Niedziela rzeszowska 16/2025, str. II

[ TEMATY ]

Rzeszów

Piotr Sołtys

Po raz ósmy świątynia w Białej wypełniła się pieśniami pasyjnymi

Po raz ósmy świątynia w Białej wypełniła się pieśniami pasyjnymi

30 marca świątynia Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie-Białej rozbrzmiewała modlitwą i rozważaniami Męki Pańskiej zamkniętymi w nutach i śpiewie.

Kościół wypełniły pieśni VIII Koncertu Pasyjnego „Któryś za nas cierpiał rany….”. To już tradycyjne spotkanie zespołów śpiewaczych, które przyjeżdżają na zaproszenie chóru Alba Cantans – gospodarza i organizatora. Koncert pasyjny w IV niedzielę Wielkiego Postu powstał z inicjatywy dyrygent chóru Kornelii Ignas i od 2016 r. wpisuje się w mapę wydarzeń kulturalnych Rzeszowa.
CZYTAJ DALEJ

Audyt w Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Dyrektor zawiadamia prokuraturę

2026-03-16 07:18

[ TEMATY ]

oświadczenie

PKWP

Red./ak/GRAFIKA CANVA

Zgromadzone już na obecnym etapie informacje pozwoliły nam na podjęcie (wspólnie z audytorem) kroku polegającego na złożeniu zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - czytamy w oświadczeniu ks. dr. hab. Jana Żelaznego, Dyrektora Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

nadszedł moment, w którym możemy i musimy podzielić się z Wami informacjami trudnymi dla naszej organizacji. Głęboko wierzymy, że wymaga tego nie tylko sytuacja, ale również zasady, które stanowią fundament naszej działalności.
CZYTAJ DALEJ

Bardo: gdy po koncercie przychodzi rachunek

2026-03-16 21:53

[ TEMATY ]

koncert

Bardo

tantiemy

Urząd Miasta i Gminy Bardo

Koncert zespołu Trebunie Tutki w 2022 roku

Koncert zespołu Trebunie Tutki w 2022 roku

Publiczne wydarzenia kulturalne cieszą mieszkańców i integrują wspólnotę, ale niosą ze sobą także konkretne obowiązki prawne i finansowe. O tym, jak poważne mogą być konsekwencje niedopilnowanych formalności, przekonują się dziś władze w Bardzie.

Burmistrz miasta i gminy Bardo Marta Ptasińska poinformowała w mediach społecznościowych o sprawie, która, jak podkreśla, nigdy nie powinna trafić do sądu. Gmina Bardo oraz Bazylika Mniejsza Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zostały pozwane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w związku z niezapłaconymi tantiemami dla wykonawców koncertu zespołu Trebunie-Tutki, który odbył się w 2022 r.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję