Reklama

Głos z Torunia

Zwiastun radości miłosierdzia

Niedziela toruńska 6/2016, str. 1

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Ks. Paweł Borowski

Brama Miłosierdzia w katedrze pw. Świętych Janów w Toruniu

Brama Miłosierdzia w katedrze pw. Świętych Janów w Toruniu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Roku Miłosierdzia Wielki Post będzie szczególnym czasem doświadczania Miłosierdzia. Znakiem Ojca przyjmującego wszystkich, którzy szukają Jego przebaczenia, jest misjonarz miłosierdzia. W naszej diecezji tę posługę pełni ks. prał. Roman Sadowski, egzorcysta diecezjalny i spowiednik alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Wiara, ufność i radość

Misjonarz miłosierdzia – kapłan, który ma czas dla Boga i drugiego człowieka; kapłan, którzy powiedział Panu „tak!” i uważa, że Bóg ma prawo do zaskoczeń; kapłan, który pyta siebie: – W jakiego Boga wierzę?; kapłan wpatrzony w Święte Oblicze z Manoppello; kapłan przezroczysty, przewodnik wskazujący drogę do Jezusa, który jest żywą Osobą. A spotkanie z Nim rozjaśnia oczy, raduje serce i zmienia wszystko… Ks. Roman świadczy o Bogu, który miłuje i jest uśmiechnięty. – Warto zaufać Panu w ciemno – podkreśla i dodaje: – Zaufaj Mu, a On sam będzie działał. Jako zwiastun radości przebaczenia głosi Miłosierdzie Boże, jak każdy spowiednik przyjmuje ze współczuciem i uwagą wszystkich, a szczególnie osoby w trudnych sytuacjach życiowych. Prowadzi ich do odkrycia mocy Boga w sakramentach pojednania i pokuty oraz Eucharystii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

We wtorek 9 lutego po południu papież Franciszek spotka się z misjonarzami miłosierdzia. Następnego dnia, w Środę Popielcową, podczas Mszy św. w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie wszyscy misjonarze wraz z ks. prał. Romanem Sadowskim otrzymają pełnomocnictwo z rąk Ojca Świętego.

Namiot Miłosierdzia

W parafii pw. Świętych Janów w Toruniu ks. prał. Kazimierz Piastowski, penitencjarz katedralny, w Namiocie Miłosierdzia pełni posługę sakramentu pojednania i pokuty w każdą sobotę od godz. 10 do 11, a kapłani z parafii toruńskich od godz. 15 do 16. W Roku Miłosierdzia w niedziele i święta 10 minut przed każdą Mszą św. i w każdy piątek o godz.17.30 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W otwartych Bramach Miłosierdzia stoi dobry Ojciec. Każdemu z nas ofiaruje czas. Kocha. Przebacza. Daje kolejną nową szansę. Nadal wychodzi na drogę…

2016-02-04 10:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gniezno: inauguracja Roku Miłosierdzia pod przewodnictwem Prymasa Polski

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Grzegorz Gałązka

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Procesją z kościoła franciszkanów, przejściem przez Drzwi Gnieźnieńskie – Bramę Miłosierdzia i Mszą św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka zainaugurowany zostanie 13 grudnia Rok Miłosierdzia w archidiecezji gnieźnieńskiej.

W uroczystości, obok duchowieństwa, osób konsekrowanych i mieszkańców Gniezna, uczestniczyć będzie także młodzież szkoląca się na kolejnych warsztatach przed ŚDM. Inauguracja rozpocznie się o godz. 11.30 w gnieźnieńskim kościele franciszkanów – sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna, skąd wyruszy procesja do katedry gnieźnieńskiej. Tam będzie miało miejsce uroczyste otwarcie i przejście przez XII-wieczne Drzwi Gnieźnieńskie, jedyny taki zabytek w Polsce, które na czas Roku Miłosierdzia staną się jego symboliczną bramą.
CZYTAJ DALEJ

Formują się przez akcję. 35 lat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w wolnej Polsce

2025-10-10 11:33

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

formacja przez akcję

ks. prał. Antoni Sołtysik

KSM/Miasteczko Modlitewne

Członkowie KSM na Miasteczku Modlitewnym u bł. Karoliny w Zabawie

Członkowie KSM na Miasteczku Modlitewnym u bł. Karoliny w Zabawie

- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ciągle się odnawia. To wymaga od nas bardzo dużo pracy, ale w żadnym momencie historii nie było to łatwe - mówi przewodnicząca Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - Gabriela Kleczkowska. 10 października Stowarzyszenie obchodzi 35 lat od reaktywacji w wolnej Polsce.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, historią sięgające jeszcze przedwojennej Polski, zostało reaktywowane w 1990 roku, przy ogromnym zaangażowaniu ks. prał. Antoniego Sołtysika, pierwszego Asystenta KSM. To właśnie Ordery jego imienia oraz Perły 35-lecia rozdano zasłużonym KSM-owiczom podczas uroczystej gali, która odbyła się pod koniec września w Rzeszowie.
CZYTAJ DALEJ

„Kto wiatr sieje, burzę zbiera” – klęska edukacji zdrowotnej i zwycięstwo zdrowego rozsądku

2025-10-10 20:50

[ TEMATY ]

edukacja

Andrzej Sosnowski

Red.

Andrzej Sosnowski

Andrzej Sosnowski

Minister Barbara Nowacka zapowiadała rewolucję. Miała być nowoczesność, europejski standard, „neutralne światopoglądowo” lekcje o zdrowiu i wartościach. Miało być tak pięknie, a wyszło – jak zwykle, gdy człowiek próbuje wychować młode pokolenie poza prawdą o człowieku i Bogu. Frekwencja poniżej oczekiwań, zaufanie poniżej zera – Polska powiedziała „nie” ideologicznej edukacji zdrowotnej.

red
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję