Reklama

Niedziela w Warszawie

Zostań wolontariuszem ŚDM

Trwa rekrutacja młodych ludzi, którzy pomogą w organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W przyszłym roku do Warszawy przyjedzie ponad 30 tys. młodych z całego świata. To właśnie wolontariusze będą im pomagać w parafiach, na lotniskach, dworcach czy w miejskich instytucjach kultury.

– Od nich zależy, jakie wspomnienie gościnności i świadectwa wiary młodzi zawiozą do swoich krajów. Wolontariusze będą ambasadorami polskiego katolicyzmu na świecie – mówi ks. Tomasz Zaperty, koordynator ŚDM w archidiecezji warszawskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W warszawskich diecezjach zostało już zarejestrowanych ok. 1000 wolontariuszy. W 2016 r. potrzebnych będzie ich dwa, a nawet trzy razy więcej. – Zainteresowanie jest bardzo duże. Myślę, że nie będziemy mieli żadnych problemów – uspokaja ks. Emil Parafiniuk, koordynator ŚDM w diecezji warszawsko-praskiej.

Choć obie diecezje osobno szkolą i formują wolontariuszy, to jednak ich działanie będzie skoordynowane poprzez wspólny kościelno-miejski sztab. Na jego czele stoi Marta Kukowska, twórczyni wolontariatu w Muzeum Powstania Warszawskiego. – Wypracowany przez nią sposób zarządzania wolontariuszami jest stawiany za wzór w całej Polce – podkreśla ks. Zaperty.

W Warszawie rozpoczęło się już szkolenie pierwszej tury wolontariuszy. Ponad 270 młodych z archidiecezji warszawskiej uczęszcza na kurs do szkoły liderów wolontariatu organizowanego przez Papieski Wydział Teologiczny, a kolejnych 250 młodych z diecezji warszawsko-praskiej szkolenie odbywa na UKSW.

To z tego grona zostaną wyłonieni liderzy wolontariatu, w każdej parafii, gdzie będą mieszkać nasi goście z całego świata. – Mam nadzieję, że zaangażowanie wolontariuszy nie zakończy się w przyszłym roku. Formujemy młodych i aktywnych ludzi, którzy potrafią działać w zespole. To potencjał, którego nie można zmarnować – mówi Parafiniuk.

Aby zgłosić się do wolontariatu wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej: sdm2016.waw.pl albo florianska3.pl

2015-03-05 13:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: Ewa Kopacz rozmawiała z kard. Dziwiszem o ŚDM 2016

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

youtube.com

Premier Ewa Kopacz spotkała się we wtorek z kard. Stanisławem Dziwiszem w siedzibie Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Rozmowa dotyczyła organizacji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w stolicy Małopolski. Ewa Kopacz przebywa w Krakowie w związku z wyjazdowym posiedzeniem rządu.

Szefowej rządu towarzyszyli szef Kancelarii Premiera RP Jacek Cichocki oraz wojewoda małopolski Jerzy Miller. Obydwaj są jednocześnie członkami zespołu rządowo-kościelnego, który przygotowuje przyszłoroczną wizytę papieża Franciszka w Polsce oraz wspiera organizację Światowych Dni Młodzieży.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś mianowany przez Leona XIV na ważne stanowisko

2026-08-11 12:44

[ TEMATY ]

Kard. Grzegorz Ryś

Karol Porwich/Niedziela

Metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś jest wśród mianowanych dziś przez Leona XIV członków Rady ds. Ekonomii.

Członkami Rady ds. Ekonomii zostali: kard. Grzegorz Ryś, metropolita krakowski; kard. Ladislav Nemet SVD, arcybiskup Belgradu (Serbia); kard. Jean-Paul Vesco OP, arcybiskup Algieru (Algieria); kard. Roberto Repole, metropolita Turynu i biskup Susy (Włochy).
CZYTAJ DALEJ

„Od Matki Gietrzwałdzkiej do Matki Jasnogórskiej” – Warmia już na Jasnej Górze

2026-08-12 17:59

[ TEMATY ]

pielgrzymki

Julia Czernik

Pielgrzymka była dla nich powrotem do korzeni, w drodze ponawiali przyrzeczenia chrztu świętego w 1060 rocznicę Chrztu Polski. Pątnicy Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej dotarli na Jasną Górę. Rekolekcje w drodze były dla nich przygotowaniem do jubileuszu 150 lat objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, który obchodzić będą w przyszłym roku. Prosili w intencjach Ojczyzny i rodzin.

Pątnicy 43. Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej dotarli w dwóch grupach: św. Andrzeja, który jest patronem małżeństw i wypraszających potomstwo, a także w grupie św. Wojciecha, która charakteryzuje się pokutnym charakterem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję