Reklama

Oświadczenie senatora RP Grzegorza Biereckiego w związku z atakami na jego osobę

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W związku z tekstem autorstwa Dominki Wielowieyskiej pt. „Senator, który powinien się odsunąć” z 29 sierpnia 2012 r., zamieszczonym w wydaniu „Gazety Wyborczej”, twierdzącym o rzekomym konflikcie interesu przy wykonywaniu przeze mnie mandatu senatora i jednocześnie prezesa Kasy Krajowej, wyjaśniam, że funkcję senatora pełnię zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora niezawodowo i nie pobieram z tego tytułu wynagrodzenia.
Z mocy artykułu 35 ustawy o SKOK, Kasa Krajowa jest zobowiązana do reprezentowania interesów Kas przed organami państwa i do wyrażania opinii o projektach aktów prawnych dotyczących działalności kas.
W 2008 r. w związku z podejrzeniami dotyczącymi konfliktów interesu posłów PO, wnioskodawców zmian ustawy o SKOK, zwróciłem się do ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego z zapytaniem, czy posłowie ci, będąc jednocześnie pracownikami banków, nie znajdują się w konflikcie interesów. W odpowiedzi Marszałek Sejmu stwierdził m.in.: „Przeciwnie, uważam, że doświadczenie zawodowe takiego posła może być w praktyce przydatne przy merytorycznym rozpatrywaniu projektów ustaw w przedmiotowym zakresie”.
Niemniej jednak, jeśli „Gazeta Wyborcza” zamierza walczyć o inne standardy związane z wykonywaniem mandatu posła lub senatora, to oczekuję, że swoje apele kierować będzie także do posła PO - Dariusza Rosatiego, przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych, członka Rady Nadzorczej Banku Millennium SA, i posłanki PO Krystyny Skowrońskiej, zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych, prezesa zarządu Banku Spółdzielczego w Przecławiu.
Z poważaniem

Grzegorz Bierecki, Senator RP

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Kawa czy herbata?” – katecheci apelują do MEN o dialog w sprawie religii i etyki

2025-11-14 16:19

[ TEMATY ]

religia

MEN

etyka

katecheci świeccy

Grafvision/Fotolia.com

Grupa nauczycieli religii zrzeszonych w Stowarzyszeniu Katechetów Świeckich zorganizowała symboliczną akcję pod hasłem „Kawa czy herbata?”, wysyłając do Ministerstwa Edukacji Narodowej paczkę z kawą, herbatą i listem otwartym.

W przesłaniu do ministerstwa katecheci podkreślają, że chcą zwrócić uwagę na brak dialogu w sprawie obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego nauczania religii i etyki w szkołach, który poparło ponad 500 tysięcy obywateli. Projekt uzyskał większość głosów w Sejmie i został skierowany do dalszych prac w komisjach, jednak - jak wskazują nauczyciele - MEN odrzuca go w całości i nie podejmuje rozmów z przedstawicielami środowiska katechetów ani z autorami inicjatywy obywatelskiej.
CZYTAJ DALEJ

Red Week 2025: globalny apel o wolność religijną

2025-11-14 16:25

[ TEMATY ]

wolność religijna

prześladowania chrześcijan

Red Week

Pomoc Kościołowi w Potrzebie/www.pkwp.org

Ponad pół miliona osób weźmie udział w Red Week 2025, globalnej inicjatywie organizowanej przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). W ramach wydarzenia ponad 600 kościołów i budynków na całym świecie zostanie podświetlonych na czerwono - w geście solidarności z prześladowanymi chrześcijanami i jako symbol walki o wolność religijną.

Od Wiednia po Bogotę, od Sydney po Paryż, świątynie i charakterystyczne miejsca na całym świecie rozbłysną czerwonym światłem. Celem jest zwrócenie uwagi na dramat milionów ludzi cierpiących z powodu prześladowań religijnych.
CZYTAJ DALEJ

Prefekt Dykasterii ds. Komunikacji: sztuczna inteligencja nie może zastąpić ludzkiej inteligencji

2025-11-14 19:46

[ TEMATY ]

sztuczna inteligencja

dykasteria ds. komunikacji

@Vatican News

Kongres uniwersytetów katolickich w Salamance

Kongres uniwersytetów katolickich w Salamance

Sztuczna inteligencja jest darem, którego trzeba dobrze używać. Nie może zastąpić ludzkiej inteligencji - mówił Paolo Ruffini, prefekt Dykasterii ds. Komunikacji podczas zorganizowanego w Salamance kongresu wyższych uczelni katolickich.

Badanie, w jaki sposób dialog wewnętrzny wzmacnia tożsamość i jednoczy społeczność uniwersytecką wokół wspólnej misji, to cel, który przyświecał międzynarodowemu kongresowi w Salamance w Hiszpanii. Wydarzenie pod hasłem: „Komunikacja wewnętrzna na katolickich i papieskich uniwersytetach. Granice i wyzwania" zostało zorganizowane przez Papieski Uniwersytet w Salamance oraz Międzynarodową Federację Katolickich Uniwersytetów. W kongresie uczestniczyli przedstawiciele uczelni z krajów Europy, Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję