Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dokąd idziesz, Polsko...

Prawie 90 proc. Polaków deklaruje się jako katolicy. Okazuje się jednak, że nie mamy prawa do własnej telewizji katolickiej, która mówi prawdę, uczy patriotyzmu oraz miłości do Boga i Ojczyzny. Jako naród wolny, po tylu latach zniewolenia, mamy pełne prawo do prawdziwych, niezakłamanych informacji, jakie podają tylko Radio Maryja i Telewizja Trwam. Niepotrzebne są różne komisje i jałowe tłumaczenia. Żyjemy w wolnym kraju i mamy pełne prawo do słuchania prawdy. Żadna mniejszość „laicka” nie może nam tego prawa odbierać i narzucać swoich „liberalnych” poglądów. Tutaj jest Polska. Kraj od tysiąca lat katolicki, o chlubnej historii. I tej historii trzeba uczyć w pensum wymiarze godzin w szkołach, a nie ograniczać. Nasze dzieci powinny znać całą historię naszej Ojczyzny, wielkich Polaków, królów, hetmanów, aby mieć wzór, jak trzeba Ojczyźnie służyć. Bo, niestety, w tej naszej III Rzeczypospolitej nie ma kogo przedstawiać jako wzór do naśladowania. Obecnie wśród żyjących i rządzących nie ma autorytetów godnych naśladowania. Mieliśmy wielkich ludzi: Prymasa Tysiąclecia, umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Trzeba sięgać do nauk i homilii, jakie głosił w czasie swych pielgrzymek do Ojczyzny.
„Bez Chrystusa człowiek nie zrozumie siebie, ani kim jest, skąd przybywa i dokąd zmierza”. Te słowa Ojca Świętego powinny być dla nas drogowskazem na dzisiejsze trudne, bezbożne czasy, kiedy usuwa się krzyże z przestrzeni publicznej. Nie możemy się zgodzić na szarganie naszych świętości, pomniejszanie patriotyzmu i wszystkiego, co Polskę stanowi. Pięknie, że w obronie naszej prawdy i naszej wiary tak spontaniczne wpływają podpisy, ale powinno być więcej. Te przykre sprawy powinny boleć nas wszystkich jako katolików.
Mamy potężną broń - Różaniec św., z nami jest Maryja. Z Nią zwyciężymy wszelkie zakusy szatana i tych, którzy mu służą. Potrzeba nam wielkiej modlitwy, aby w naszym kraju zapanowała sprawiedliwość. Bo jakie to jest państwo prawa, gdzie jedni mają „kominowe” pensje, a nam, biednym emerytom, nie wystarcza na wykup leków, aby ratować zdrowie i życie? Gdzie tu jest sprawiedliwość, gdzie są ludzie sumienia, o których wołał nasz Papież?
Miliony idą na stadion, sprowadza się jakąś „madonnę”, aby było trochę wrzasku i niepotrzebny wydatek z publicznych pieniędzy. Czy nie lepiej wspomóc naszą rodzimą kulturę, wspaniały Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, którego członkowie protestują z powodu niskich uposażeń? Potrzeba ludzi sumienia i potrzeba dobrego rządzenia. Naród Polski przetrwał ponadwiekową niewolę, przetrwamy i dzisiejsze czasy ateizmu. Potrzeba tylko gorącej wiary w Boga i gorącej modlitwy różańcowej.
Maryja jest nasza Królową i Hetmanką, z Nią zwyciężymy.

Józef z Biadaszek

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
redakcja@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do św. Mikołaja

[ TEMATY ]

nowenna

św. Mikołaj

Ks. Marcin Miczkuła

Znaczek ze św. Mikołajem z Miry

Znaczek ze św. Mikołajem z Miry

Nowenna przed wspomnieniem św. Mikołaja do odmawiania między 27 listopada a 5 grudnia (lub w dowolnym terminie).

Chwalebny święty Mikołaju, ciebie Bóg obdarzył wielkim przywilejem wspomagania ludzi. Tysiącom zwracającym się do ciebie z różnymi kłopotami udzielałeś pomocy: umierającym niosłeś pociechę, trędowatym uwolnienie, chorym zdrowie, studentom jasną myśl, żeglującym bezpieczny port, uwięzionym wolność. Kto zresztą zdoła zliczyć tych wszystkich, którzy przez ciebie otrzymali pociechę i pomoc, której ciągle obficie udzielasz.
CZYTAJ DALEJ

Cudowny Medalik

Niedziela legnicka 27/2009

AWERS: - biała szata i welon - symbol dziewictwa, welon także poświęcenia; Maryja jest zawsze gotowa na przyjęcie woli Bożej - promienie wychodzące z dłoni - oznaczają łaski, które Najświętsza Panna wyjednuje - otwarte, wyciągnięte ręce - Maryja niczego nie zatrzymuje dla siebie, cała jest darem; Jej dłonie są otwarte na spotkanie i na przyjęcie - wąż - uosobieniem szatana, zwyciężonego przez Niepokalaną; Maryja zachęca nas do niewchodzenia w dialog ze złem - glob - cały świat (wszystkie narody i każda dusza), nad którym Maryja ma władzę i może ofiarować je Bogu
CZYTAJ DALEJ

Rozważanie do Słowa Bożego: Królestwo jest „blisko”, gdy słowo Jezusa staje się kluczem ich odczytania i źródłem decyzji

2025-11-27 21:00

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Ks. Krzysztof Młotek

Bazylice Św. Pawła za Murami

Bazylice Św. Pawła za Murami
1. czytanie (Dn 7, 2-14)
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję