Reklama

Pomoc z Ameryki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dlaczego ewangelikalni chrześcijanie tak mocno angażują się w finansową pomoc dla Izraela? Powody znaleźli w Biblii, szczególnie w Starym Testamencie. Należy zaznaczyć, że jest to pomoc niemała. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy ewangelikalni chrześcijanie z USA przekazali do Izraela ponad 100 mln dolarów. Pieniądze pochodziły od 350 tys. indywidualnych darczyńców. Średnio każdy przekazał 77 dolarów. Sprawą zajęła się CNN.
Ostatnio ewangelikalni chrześcijanie z USA oraz ich żydowscy partnerzy skupieni w organizacji Braterstwo Chrześcijańsko-Żydowskie objeżdżali miasta w Izraelu, organizując konferencje dla mediów, aby za ich pośrednictwem poinformować opinię publiczną o skali pomocy, jaka płynie od indywidualnych darczyńców z USA. Organizacja prowadzi projekty w 160 izraelskich miejscowościach.
Według rabbiego Yechiela Ecksteina, ewangelikalni chrześcijanie znajdują motywację w Biblii, a szczególnie w Księdze Rodzaju, gdzie Pan Bóg obiecał Abrahamowi, że kto będzie błogosławić Izrael, sam będzie przez Boga błogosławiony, a kto go będzie przeklinał, przez Boga zostanie przeklęty. To jednak nie wszystko. Chrześcijanie zza oceanu w powstaniu państwa izraelskiego w 1948 r. widzą również wypełnienie biblijnego proroctwa. Także trzy główne aktywności Braterstwa Chrześcijańsko-Żydowskiego mają biblijne uzasadnienie. Biblia mówi, że rozproszeni Żydzi wrócą do Izraela na skrzydłach orła, stąd organizacja czarteruje samoloty dla żydowskich imigrantów chcących osiedlić się w Izraelu. W innym miejscu Pismo Święte mówi, że głodni zostaną nakarmieni, a nadzy przyodziani, stąd program pomocy dla ubogich Żydów, szczególnie z byłego ZSRR, gdzie opieką otoczono 100 tys. ludzi. Organizacja odwołuje się również do biblijnego „strażnika Izraela” i buduje schrony, szczególnie w miejscowościach graniczących z Libanem i Strefą Gazy.

(pr)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stuletni kardynał objął swój kościół tytularny. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii Kościoła

2025-10-03 15:31

[ TEMATY ]

stuletni kardynał

kościół tytularny

pierwszy przypadek

BP KEP

Kard. Angelo Acerbi, który niedawno ukończył 100 lat, 2 października objął swój kościół tytularny Świętych Aniołów Stróżów w Rzymie. Hierarcha ma 77 lat kapłaństwa, 51 lat biskupstwa i prawdopodobnie jest jedynym kardynałem w historii Kościoła, który objął kościół tytularny mając ukończone 100 lat.

Przed rozpoczęciem celebracji kard. Angelo Acerbi ucałował krzyż i pobłogosławił wiernych wodą święconą. Następnie przeszedł w procesji wejścia. Na początku Mszy św. ks. Marco Agostini, ceremoniarz papieski, odczytał bullę papieża Franciszka, który mianował go kardynałem.
CZYTAJ DALEJ

CBOS: Rośnie liczba tych, którzy pozytywnie oceniają działalność Kościoła katolickiego

2025-10-03 21:53

[ TEMATY ]

badania

opinie

Karol Porwich/Niedziela

45 proc. badanych pozytywnie ocenia działalność Kościoła katolickiego, to o 3 punkty więcej niż w marcu; źle – 41 proc., o 4 punkty mniej niż poprzednio - wynika z wrześniowego badania CBOS. Zadowolone są w większości osoby identyfikujące się z prawicą, a krytyczne - o poglądach lewicowych lub centrowych.

Podziel się cytatem Pozytywnie działalność Kościoła katolickiego oceniło ocena 45 proc. dorosłych Polaków. To o 3 punkty więcej niż pół roku temu. Z kolei źle oceniło 41 proc. respondentów, o 4 punkty mniej niż poprzednio. „Od pięciu lat opinie o Kościele są wyraźnie spolaryzowane, przy czym raz niewielką przewagę zyskują osoby z aprobatą wypowiadające się o działaniu tej instytucji, a innym razem – jej krytycy” - wskazał CBOS.
CZYTAJ DALEJ

Niemcy/ Na lotnisku w Monachium ponownie wstrzymano loty z powodu zagrożenia dronowego

2025-10-04 06:13

[ TEMATY ]

lotnisko

Monachium

pixabay.com

news

news

Niemiecka policja potwierdziła w nocy z piątku na sobotę, że nad lotniskiem w Monachium zaobserwowano dwa drony. Wcześniej agencja dpa informowała, że z powodu zagrożenia dronowego zamknięte zostały obydwa pasy startowe.

Według agencji Reuters o ponownym zaobserwowaniu dronów nad lotniskiem w Monachium poinformował m.in. kapitan jednego z samolotów. W wyniku tego oba pasy startowe w piątek wieczorem zostały zamknięte po raz drugi w ciągu niecałych 24 godzin.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję