Reklama

Niedziela Przemyska

Rekolekcje za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Przemyślu

W dniach 20-21.05.2023r. Wspólnota Posłani w Duchu Świętym, działająca przy Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów w Przemyślu zorganizowała rekolekcji z modlitwą o błogosławieństwo, których patronką została Św. Siostra Faustyna Kowalska.

2023-05-25 10:56

Mariola Hrycak

Rekolekcje prowadziły do odkrycia tajemnicy Bożego Miłosierdzia

Rekolekcje prowadziły do odkrycia tajemnicy Bożego Miłosierdzia

Była to trzecia, a zarazem ostania część rekolekcji z całej edycji zaplanowanej na ten rok formacyjny. Rekolekcje rozpoczęły się o godzinie 09:00, a na ich czas złożyły się: Eucharystia, modlitwa wstawiennicza z prośbą o błogosławieństwo, wspólne posiłki, praca w grupach, świadectwa, Wieczór Uwielbienia oraz konferencje, które wygłosił o. Wojciech Kiełtyka.

Konferencje były oparte na Ewangelii o ośmiu błogosławieństwach .

Pierwszy dzień tych ćwiczeń duchowych zakończył Wieczór Uwielbienia „Iskra Miłosierdzia” pod hasłem: Błogosławieni.., który połączony był ze specjalnym indywidualnym błogosławieństwem relikwiami Św. Siostry Faustyny. Na tym nabożeństwie ojciec Wojciech prosił Pana Jezusa, aby On nas przemieniał w ludzi świętych i czystych. Ponadto na Wieczorze Uwielbienia mogliśmy wysłuchać świadectwa nawrócenia i działania Pana Boga w życiu Roberta.

Reklama

Całość została zakończona świadectwami uczestników i błogosławieństwem Bożym udzielonym nam przez ojca Wojciecha.

Już 27.05.2023r odbędzie się czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego pod hasłem Duchu Ożywicielu przyjdź! A na 24.06.2023r, planowany jest kolejny Wieczór Uwielbienia „Iskra Miłosierdzia”.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Towarzyszyła synowi w śmiertelnej chorobie. Mama Carla Acutisa: "To syn zaprowadził mnie do Boga"

2023-05-26 12:36

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

Ks. Daniel Plewka

Antonia Acutis żyła z dala od Boga. We Mszy Świętej uczestniczyła zaledwie trzy razy: w dniu chrztu, w dniu Pierwszej Komunii Świętej i w dniu ślubu. To jej syn doprowadził ją do Boga. Zapytana o to w jaki sposób jej syn odkrył wiarę odpowiada: „Na pewno nie dzięki nam, rodzicom. Nie uczęszczaliśmy na niedzielną Mszę Świętą. Dużą rolę odegrała Beata, polska niania oddana Papieżowi Wojtyle, ale w Carlo była też taka naturalna skłonność do świętości. Kiedy miał 3 i pół roku poprosił mnie żebyśmy weszli do Kościoła, aby pozdrowić Jezusa. W mediolańskich parkach zbierał kwiaty, aby ofiarować je Madonnie. Ja byłam analfabetką, jeśli chodzi o wiarę, to on mnie uratował i przyprowadził do Boga”.

Powstało już wiele biografii opisujących niezwykłość piętnastoletniego Carlo, ale żadna z nich nie poprowadziła nas jeszcze tak blisko, jak historia jego matki, która żyła u jego boku. Antonia towarzyszyła swojemu synowi, w najtrudniejszym doświadczeniu – w śmiertelnej chorobie. Doświadczała razem z nim bólu i samotności. Jak przeżyć ze świadomością, że ukochane dziecko umiera? Jak poradzić sobie z tą niewyobrażalną udręką? Jak zaufać Bogu? Jak sama mówi: To Carlo rozproszył mrok tej najciemniejszej godziny w moim życiu, złagodził wstrząs spowodowany straszną wieścią. Nie wpadł w przerażenie. Nie pozwolił, żeby owładnął nim lęk. Zamiast tego zwrócił się ku Bogu. […] Na diagnozę zareagował łagodnie i powiedział: „Pan dał mi miłą pobudkę”. Matka i autorka dzisiaj ma odwagę dzielić się z nami historią życia Carlo, który pomimo cierpienia, nie stracił radości życia. Odsłania przed nami tajemnice swojego syna, dla którego Bóg był w centrum życia aż do końca.

CZYTAJ DALEJ

Duch, który odradza życie

2023-05-26 10:23

[ TEMATY ]

rozważania

Adobe Stock

Ewangelia (J 20, 19 – 23)  

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęły się XXII Radomszczańskie Dni Rodziny

2023-05-28 20:04

[ TEMATY ]

Radomsko

marsz dla życia i rodziny

Radomszczańskie Dni Rodziny

Maciej Orman/Niedziela

Msza św. w kolegiacie św. Lamberta oraz Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczęły XXII Radomszczańskie Dni Rodziny, które odbywają się pod hasłem: „Do was, młodzi, należy przyszłość rodziny, Kościoła i świata”.

– Staramy się co roku brać udział w tym marszu. Mamy taką potrzebę, ponieważ chcemy pokazać, jak ważna jest rodzina. Nie idziemy przeciwko komuś, ale za życiem – powiedział Ariel Krawczyk, który maszerował z żoną Martą i córką Łucją.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję