Reklama

Niedziela Przemyska

12. Przegląd Pieśni Maryjnych w Cierpiszu

Pod hasłem „Cześć Maryi – z Rodziną Ulmów wielbimy Maryję” odbył się w Cierpiszu 12. Przegląd Pieśni Maryjnej. To parafialne wydarzenie połączone z modlitwą i rodzinnym piknikiem.

2023-05-25 09:36

fot. Stanisław Gęsiorski

Wykonawcy pieśni maryjnych

Wykonawcy pieśni maryjnych

W niedzielę, 21 maja 2023 r., po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, a później pracami remontowymi przy kościele, wspólnota parafii pw. św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Różańcowej w Cierpiszu podjęła się organizacji spotkania ku czci Matki Bożej, które było już lokalną tradycją.

Jak mówił ks. Stanisław Chrapek, proboszcz parafii, wydarzenie każdego roku cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, ale także przyjezdnych. – Liczba gości i rozwój przeglądu zachęcał nas każdego roku, aby się nie zatrzymywać i co roku podejmować tę inicjatywę, po to by pokazać, że można mieć spotkanie religijne, ale też spotkanie przy muzyce, że można się integrować w rodzinach, bez alkoholu.

Tym razem szczególnymi patronami przeglądu stali się kandydaci na błogosławionych, Słudzy Boży Rodzina Ulmów. Przy okazji muzycznego spotkania zaproszony z Markowej, sąsiedniej parafii ks. Roman Chowaniec, zapraszał to tego, aby poznawać te postaci, a we wrześniu licznie wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych.

Reklama

W przygotowanie Przeglądu Pieśni Maryjnej w Cierpiszu włącza się wiele osób, począwszy od Akcji Katolickiej, przez stowarzyszenia, aż po osoby indywidualne. – O wydarzeniu myślimy już od stycznia – mówiła Maria Szydełko, przewodnicząca Koła Kobiet w Cierpiszu. – Na ten dzień przygotowujemy bardzo dużo ciepłych potraw, także śpiewamy. Przyjechały zespoły z Głuchowa, Białobrzeg, Markowej i wiele innych. Śpiewamy Matce Bożej.

Choć głównym motywem spotkania w Cierpiszu był 12. Przegląd Pieśni Maryjnej, to była to też okazja do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej, a później do spotkania, rozmów i zabaw dla dzieci i całych rodzin.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Towarzyszyła synowi w śmiertelnej chorobie. Mama Carla Acutisa: "To syn zaprowadził mnie do Boga"

2023-05-26 12:36

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

Ks. Daniel Plewka

Antonia Acutis żyła z dala od Boga. We Mszy Świętej uczestniczyła zaledwie trzy razy: w dniu chrztu, w dniu Pierwszej Komunii Świętej i w dniu ślubu. To jej syn doprowadził ją do Boga. Zapytana o to w jaki sposób jej syn odkrył wiarę odpowiada: „Na pewno nie dzięki nam, rodzicom. Nie uczęszczaliśmy na niedzielną Mszę Świętą. Dużą rolę odegrała Beata, polska niania oddana Papieżowi Wojtyle, ale w Carlo była też taka naturalna skłonność do świętości. Kiedy miał 3 i pół roku poprosił mnie żebyśmy weszli do Kościoła, aby pozdrowić Jezusa. W mediolańskich parkach zbierał kwiaty, aby ofiarować je Madonnie. Ja byłam analfabetką, jeśli chodzi o wiarę, to on mnie uratował i przyprowadził do Boga”.

Powstało już wiele biografii opisujących niezwykłość piętnastoletniego Carlo, ale żadna z nich nie poprowadziła nas jeszcze tak blisko, jak historia jego matki, która żyła u jego boku. Antonia towarzyszyła swojemu synowi, w najtrudniejszym doświadczeniu – w śmiertelnej chorobie. Doświadczała razem z nim bólu i samotności. Jak przeżyć ze świadomością, że ukochane dziecko umiera? Jak poradzić sobie z tą niewyobrażalną udręką? Jak zaufać Bogu? Jak sama mówi: To Carlo rozproszył mrok tej najciemniejszej godziny w moim życiu, złagodził wstrząs spowodowany straszną wieścią. Nie wpadł w przerażenie. Nie pozwolił, żeby owładnął nim lęk. Zamiast tego zwrócił się ku Bogu. […] Na diagnozę zareagował łagodnie i powiedział: „Pan dał mi miłą pobudkę”. Matka i autorka dzisiaj ma odwagę dzielić się z nami historią życia Carlo, który pomimo cierpienia, nie stracił radości życia. Odsłania przed nami tajemnice swojego syna, dla którego Bóg był w centrum życia aż do końca.

CZYTAJ DALEJ

Czy pozwalam, aby Duch Święty uświęcał moje życie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 20, 19-23.

Niedziela, 28 maja. Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęły się XXII Radomszczańskie Dni Rodziny

2023-05-28 20:04

[ TEMATY ]

Radomsko

marsz dla życia i rodziny

Radomszczańskie Dni Rodziny

Maciej Orman/Niedziela

Msza św. w kolegiacie św. Lamberta oraz Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczęły XXII Radomszczańskie Dni Rodziny, które odbywają się pod hasłem: „Do was, młodzi, należy przyszłość rodziny, Kościoła i świata”.

– Staramy się co roku brać udział w tym marszu. Mamy taką potrzebę, ponieważ chcemy pokazać, jak ważna jest rodzina. Nie idziemy przeciwko komuś, ale za życiem – powiedział Ariel Krawczyk, który maszerował z żoną Martą i córką Łucją.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję