Reklama

Niedziela Przemyska

Spotkanie abp. Adama Szala w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia

Przebywający w Rzymie abp Adam Szal spotkał się dzisiaj z prof. Gabriella Gambino – podsekretarzem w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. 

2023-05-24 15:33

ks. Witold Burda

Wywiad w telewizji EWTN

Wywiad w telewizji EWTN

Wizyta Metropolity Przemyskiego w Wiecznym Mieście dotyczy uzgodnienia szczegółów beatyfikacji rodziny Ulmów. Wczoraj abp Szal spotkał się m. in. Z kard. Marcello Semeraro, aby omówić celebrację uroczystości.

Dzisiaj, podczas spotkania w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, obok wręczenia zaproszenia na uroczystości beatyfikacyjne dla prefekta dykasterii. Kard. Kevina Farella oraz sekretarza Gleison De Paula Souza i podsekretarz prof. Gambino, rozmawiano o znaczeniu beatyfikacji rodziny Ulmów dla współczesnych rodzin. Jak zauważył abp Adam Szal: - „była to bardzo budująca rozmowa, w której pani Podsekretarz wskazała, że rodzina Ulmów jest przykładem dla wielu współczesnych rodzin”. Treścią rozmowa była także kwestia beatyfikacji Dziecka Nienarodzonego, która daje bardzo jasny i wyraźny sygnał dla świata, że Kościół stoi po stroni życia.

Metropolita Przemyski udzielił dzisiaj także wywiadu w telewizji EWTN mówiąc o znaczeniu beatyfikacji rodziny Ulmów, przygotowaniach, a także o samych postaciach przyszłych błogosławionych.

W kolejnych dniach abp Adam Szal odwiedzi Sanktuarium męczenników XX i XXI w. św. Bartłomieja na Isola Tiberina, a także będzie uczestniczył w czwartkowej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nieznane cuda Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 18/2022, str. 68-69

[ TEMATY ]

O. Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

Ten święty daje konkretne znaki swej obecności wśród ludzi. Są nimi wymodlone łaski i cuda, które dzieją się na naszych oczach.

Dla wielu osób stygmatyk z Pietrelciny jest najskuteczniejszym świętym. Lista łask otrzymanych za jego przyczyną i cudów, które dzieją się z jego udziałem, nieustannie się powiększa, a za każdym z takich niezwykłych wydarzeń stoją konkretni ludzie. Bracia kapucyni wysłuchali wielu osób, które dawały świadectwa działania Ojca Pio. Brat Roman Rusek, który jako krajowy koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio codziennie spotyka się z czcicielami zakonnika z Pietrelciny, opowiada nam o cudach wymodlonych za pośrednictwem tego świętego.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2023 r.

2023-05-23 11:20

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Kościół na Bachledówce sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

2023-05-28 15:20

bachledowka.com

Bachledówka z lotu ptaka

Bachledówka z lotu ptaka

W niedzielę 28 maja abp Marek Jędraszewski kościół na Bachledówce ustanowił sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Czciciela Matki Boskiej Jasnogórskiej.

– Cieszymy się, że na tym miejscu będziemy mogli czcić człowieka, który ukazał nam drogę zawierzenia Matce Najświętszej, że będzie on przewodnikiem na drogach naszego życia, że jest on patronem na trudne czasy, że pokazuje nam jak pokonywać trudności zewnętrzne i wewnętrzne – mówił na początku Mszy św. o. Jerzy Kielech OSPPE, przełożony domu zakonnego i proboszcz parafii prowadzonej przez ojców paulinów w Czerwiennem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję