Reklama

Niedziela Świdnicka

Czuwali całą dobę

W dniach poprzedzających IV niedzielę Wielkiego Postu, odbyła się 10. edycja wielkopostnej inicjatywy modlitwy i pojednania “24 godziny dla Pana”.

[ TEMATY ]

24 godziny dla Pana

ks. Mirosław Benedyk

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w parafii katedralnej

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w parafii katedralnej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zgodnie z zachętą wydziału duszpasterskiego do akcji włączyły się wszystkie kościoły dziekańskie diecezji świdnickiej. 17 i 18 marca, w ramach przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego 24 kościoły dziekańskie, od Bolkowa do Żarowa, pozostawały otwarte przez cały dzień i noc, oferując wiernym i pielgrzymom możliwość pozostania w dowolnym momencie na adoracji oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi. – Nawiedzając wieczorem świdnicki kościół NMP Królowej Polski na osiedlu Młodych, pozytywnie zaskoczyła mnie wysoka frekwencja wiernych adorujących Najświętszy Sakrament. Myślę, że takie duszpasterskie działania są także bardzo potrzebne – mówił ks. kan. Krzysztof Ora, dyrektor wydziału duszpasterskiego.

W wielu dekanatach zostały ustalone grafiki dla poszczególnych wspólnot parafialnych, dzięki temu kościoły przez całą dobę nie były puste. Przypomnijmy, że akcję „24 godziny dla Pana” zainicjował papież Franciszek, Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta w całym Kościele i wielu księży oraz biskupów prosiło o jej powtórzenie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-03-20 23:35

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po prostu bądź

Przed nami kolejna odsłona inicjatywy „24 godziny dla Pana”, która będzie miała miejsce z piątku 25 marca na sobotę 26 marca.

Jej celem jest całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
CZYTAJ DALEJ

Polski zakonnik uznany za więźnia politycznego na Białorusi

Polski obywatel, katolicki zakonnik z Krakowa Grzegorz Gaweł, którego zatrzymano na Białorusi, został uznany za więźnia politycznego przez białoruskich obrońców praw człowieka – poinformowała we wtorek organizacja „Wiasna”.

Białoruskie media 4 września powiadomiły o zatrzymaniu Gawła w mieście Lepel na północy Białorusi. Zarzucono mu szpiegostwo w związku z rzekomym zbieraniem informacji na temat planowanych rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych Zapad-2025.
CZYTAJ DALEJ

Delegaci Episkopatów Europy: troska o stworzenie to istotna część wiary, a nie opcja polityczna

Troska o stworzenie jest istotną częścią wiary chrześcijańskiej, a nie opcją polityczną. Mówiono o tym podczas spotkania biskupów delegatów konferencji episkopatów Europy i dyrektorów krajowych kościelnych biur ds. ochrony stworzenia.

Spotkanie odbyło się w dniach 19-21 września w Castel Gandolfo pod hasłem „«Laudato si’»: nawrócenie i zaangażowanie”. W dziesiątą rocznicę encykliki papieża Franciszka „Laudato si’” zorganizowała je Sekcja ds. Ochrony Stworzenia Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Jej przewodniczący, greckokatolicki biskup Bohdan Dziurach wskazał na trwałą wartość encykliki, uznając ją za kamień milowy nauczania i działań Kościoła katolickiego w dziedzinie ochrony środowiska.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję