Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Europejska modlitwa wiernych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Adam Kuźmicki

W intencji pokoju na Ukrainie modliło się duchowieństwo oraz wierni w łódzkiej katedrze w ramach Dnia Europejskiej Modlitwy za Ukrainę.

O zaplanowanej przez Radę Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) 40. dniowej modlitwie o sprawiedliwy i prawdziwy pokój dla Ukrainy na początku liturgii przypomniał abp Grzegorz Ryś.

Metropolita łódzki wyjaśniał, że modlitwa ta jest drugim najważniejszym motywem sprawowanej w katedrze Eucharystii. Poniedziałkowa Msza św., sprawowana w związku z wypadającą w niedzielę uroczystością św. Józefa, patrona archidiecezji łódzkiej, była także momentem zamknięcia prac synodu diecezjalnego i rozpoczęcia synodów parafialnych. W intencji Ukrainy zebrani w katedrze wierni modlili się podczas modlitwy wiernych i w formie suplikacji. - W tej modlitwie, która idzie przez całą Europę, dzisiaj modli się polski Kościół. I wszyscy biskupi, większość biskupów dzisiaj w katedrach odprawia Eucharystie w tej intencji: sprawiedliwego, dobrego pokoju na Ukrainie. Do tej modlitwy was też zapraszam. W szczególny sposób uczynimy to w modlitwie wiernych. Ostatnia intencja tej modlitwy to będzie intencja pokoju w Ukrainie. Potem odśpiewamy suplikację, zamykając modlitwę wiernych. I ten śpiew suplikacji będzie naszą wielką, wielką modlitwą o pokój - mówił abp Ryś.

Intencja modlitwy wiernych: "Włączając się w ogólnopolską inicjatywę modlitewną "Łańcuch eucharystyczny" Rady Konferencji Episkopatów Europy módlmy się za naród ukraiński doświadczający rosyjskiej napaści wojennej. Za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, aby miłosierny Bóg powstrzymał przemoc, gwałt i zniszczenie; oraz żeby zapanował sprawiedliwy pokój. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie." 

2023-03-22 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Abp Ryś do kleryków: pokażcie twarz Jezusa, a nie tylko o Nim mówcie!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Pokażcie nam Jego twarz! I co bracia, to jest właśnie to, do czego się przygotowujecie, żeby móc pokazać twarz Jezusa, a nie tylko o Nim mówić? To widzenie Jezusa jest niesłychanie ważne, bo jeśli nie widzimy Boga na twarzy Jezusa, to nieraz opowiadamy o Bogu straszne rzeczy. Kiedy tracimy twarz Jezusa z pola widzenia, to opowiadamy głupie rzeczy! – mówił do kleryków abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek powierzył świat Duchowi Świętemu

2023-05-28 11:21

PAP

„Tobie powierzamy świat, Tobie poświęcamy Kościół i nasze serca. Przyjdź Duchu Stworzycielu, harmonio ludzkości, odnów oblicze ziemi. Przyjdź Darze nad darami, harmonio Kościoła, spraw, abyśmy byli zjednoczeni w Tobie. Przyjdź Duchu przebaczenia, harmonio serca, przemień nas tak, jak Ty potrafisz, przez Maryję” – modlił się papież podczas Mszy św. sprawowanej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w bazylice watykańskiej.

Ojciec Święty podkreślił, że Słowo Boże dzisiejszej liturgii ukazuje Ducha Świętego działającego w świecie, który stworzył, w Kościele i w naszych sercach.

CZYTAJ DALEJ

W jedności Ducha

2023-05-28 13:14

Tomasz Lewandowski

Kościół na Popowicach wypełnił się członkami wspólnot charyzmatycznych modlącymi się przez Zesłaniem Ducha Świętego.

Kościół na Popowicach wypełnił się członkami wspólnot charyzmatycznych modlącymi się przez Zesłaniem Ducha Świętego.

W parafii NMP Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach odbyło się wspólne czuwanie wspólnot charyzmatycznych Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Eucharystii o północy przewodniczył bp Maciej Małyga. W homilii hierarcha tłumaczył, jak zbliżyć się do tajemnicy Ducha Świętego. – Można próbować mówić o Duchu Świętym takim, jakim On jest: jakby płomień ognia, jakby powiew wiatru, jakby gołębica. Ale można też poznawać Ducha Świętego poprzez Jego działanie – po owocach. I tutaj z pomocą przychodzą nam biblijne katalogi darów Ducha Świętego, jak np. u proroka Izajasza: dary mądrości, rozumu, bojaźni Bożej, pobożności. Albo jak napisał św. Paweł: „Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, łagodność, opanowanie”. Wtedy poznajemy Ducha Świętego poprzez Jego moc działającą w nas – zaznaczał bp Małyga.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję