Reklama

Niedziela Przemyska

Rekolekcje Arcybractwa Straży Honorowej w Jarosławiu

Trwać w Panu i żyć dla Jego miłości – to motto, które przyświecało trzydniowym ćwiczeniom duchowym Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

ASH NSPJ

W rekolekcjach brali udział członkowie Straży Honorowej NSPJ archidiecezji przemyskiej

W rekolekcjach brali udział członkowie Straży Honorowej NSPJ archidiecezji przemyskiej

Wielkopostne rekolekcje odbywały się w dniach 8-10 marca 2023 r. w Jarosławskim Opactwie. Rozważania poprowadził ks. Krzysztof Zimończyk, dyrektor krajowy Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, które zostały oparte o objawienia Marii Małgorzaty Alacoque, wokół czci miłości Serca Jezusowego.

– Sięgaliśmy ku źródłom, ku początkom kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i też przez przykład Marii Małgorzaty i jej spotkań z Jezusem, uczymy się jak my dzisiaj w tym współczesnym świecie mamy mówić o Bożej miłości – mówi ks. Wiesław Szczygieł, duszpasterz Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w Archidiecezji Przemyskiej.

Dla członków wspólnoty rekolekcje były czasem wielkopostnego skupienia i zadumy.

Reklama

– Prawie co roku uczestniczę w takich rekolekcjach – zaznacza p. Halina, która przyjechała z na rekolekcje z Urzejowic. – Chcę pogłębiać przyjaźń z Sercem Jezusa, chcę wynagradzać za grzechy, bo wiem jak Pan Jezus cierpi. Konferencje pomogły nam zbliżyć się do Marii Małgorzaty, przez której wstawiennictwo czasem się modlę.

W wielkopostnych ćwiczeń duchowych dla członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ wzięło udział ponad 70 osób. Choć część osób skorzystała tylko z jednego dnia rekolekcji, to dla każdego była to okazja do pogłębienia relacji z Jezusem i modlitwy we wspólnocie, do której należą.

2023-03-14 09:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Duch, który odradza życie

2023-05-26 10:23

[ TEMATY ]

rozważania

Adobe Stock

Ewangelia (J 20, 19 – 23)  

CZYTAJ DALEJ

Hojność Ducha

2023-05-23 14:24

Niedziela Ogólnopolska 22/2023, str. 20

[ TEMATY ]

homilia

Adobe Stock

To był uroczysty dzień. Jerozolima była pełna pielgrzymów, którzy przyszli na święto. Ze wszystkich stron brzmiały głosy. Gwar był wielojęzyczny, bo pątnicy przyszli, jak słyszeliśmy w Dziejach Apostolskich, z różnych stron. W te głosy pątników wkradały się okrzyki handlarzy gołębi, owiec i innych stworzeń potrzebnych do składania ofiar.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęły się XXII Radomszczańskie Dni Rodziny

2023-05-28 20:04

[ TEMATY ]

Radomsko

marsz dla życia i rodziny

Radomszczańskie Dni Rodziny

Maciej Orman/Niedziela

Msza św. w kolegiacie św. Lamberta oraz Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczęły XXII Radomszczańskie Dni Rodziny, które odbywają się pod hasłem: „Do was, młodzi, należy przyszłość rodziny, Kościoła i świata”.

– Staramy się co roku brać udział w tym marszu. Mamy taką potrzebę, ponieważ chcemy pokazać, jak ważna jest rodzina. Nie idziemy przeciwko komuś, ale za życiem – powiedział Ariel Krawczyk, który maszerował z żoną Martą i córką Łucją.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję