Reklama

Niedziela Przemyska

Przemyśl w obronie Jana Pawła II

Liczne grono przemyślan zebrało się przy pomniku św. Jana Pawła II w piątek wieczorem na Apelu Jasnogórskim i modlitwie w obronie Papieża Polaka wobec medialnych ataków na jego osobę. – Atakujemy nie tyle papieża, tylko to, z czegośmy wyrośli. Atakujemy Polskę chrześcijańską, katolicką, życzliwą wobec drugiego człowieka – powiedział abp Józef Michalik.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Przemyskiej

Inicjatywa zgromadziła rzesze wiernych

Inicjatywa zgromadziła rzesze wiernych

Inicjatywa modlitewnego spotkania wyszła od osób świeckich. Wydarzenie zgromadziło liczne grono mieszkańców miasta i okolic. Wzięli w nim udział również przemyscy duchowni i biskupi: abp Adam Szal, bp Stanisław Jamrozek i abp senior Józef Michalik.

W krótkim przemówieniu emerytowany metropolita przemyski podkreślił, że atakowani Jan Paweł II i kard. Adam Sapieha nie mają możliwości się bronić, ale „prawda się broni i demaskuje kłamców, demaskuje tych, którzy pragną przekreślić podstawy, z których wyrośliśmy”.

– Atakujemy nie tyle papieża, tylko to, z czegośmy wyrośli. Atakujemy Polskę chrześcijańską, katolicką, życzliwą wobec drugiego człowieka, gotową przebaczać, modlić się za nieprzyjaciół, służyć. Stara kultura Polski mówiła, że o zmarłych nie mówi się wcale albo mówi się dobrze, bo oni już są osądzeni i nie mogą się bronić – powiedział abp Michalik.

Piątkowa modlitwa była odpowiedzią na oskarżenia o ukrywanie księży pedofilów przez św. Jana Pawła II w okresie, gdy był biskupem krakowskim.

2023-03-13 09:33

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Studiuj na 30 stycznia!

2023-05-28 07:59

[ TEMATY ]

Instytut Studiów Wyższych w Paradyżu

Karolina Krasowska

Ks. Dariusz Mazurkiewicz zaprasza na studia teologiczne do Gorzowa

Ks. Dariusz Mazurkiewicz zaprasza na studia teologiczne do Gorzowa

Ks. dr Dariusz Mazurkiewicz zaprasza do studiowania teologii w naszej diecezji. Jest to możliwe dzięki utworzeniu Instytutu Studiów Wyższych w Paradyżu z siedzibą w Gorzowie. Nowością w naszej diecezji jest to, że zajęcia są wspólne dla studentów świeckich oraz alumnów.

Zajęcia odbywać się będą przy ulicy 30 stycznia. – Decyzją biskupa studiować tu będą mogli nie tylko alumni, kandydaci do święceń kapłańskich, ale i osoby świeckie. Jest to okazja do ukończenia studiów magisterskich z teologii na terenie naszej diecezji, nie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko – podkreśla ks. Mazurkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Grzech nie do odpuszczenia?

Czytelnik pyta: Co w sytuacji, kiedy ktoś popełnił grzech przeciwko Duchowi Świętemu, a nie jest tego świadomy?

Czym jest grzech przeciw Duchowi Świętemu? Powszechnie wiadomo, że jest to jedyny grzech, o którym Jezus mówi, iż nie zostanie odpuszczony. Gdyby jednak spytać, na czym on konkretnie polega, wiele osób miałoby pewnie problem z udzieleniem precyzyjnej odpowiedzi. Klauzula „nieodpuszczalności”, w połączeniu z treściowym niedookreśleniem, to doskonały pokarm dla naszych lęków. I choćby z tego powodu warto się przyjrzeć temu, co sam Pan, a za Nim Kościół, ma na myśli, mówiąc o tym grzechu.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Nycz: miłość musi kosztować, miłość musi się samoograniczyć

2023-05-28 12:58

[ TEMATY ]

Piekary Śląskie

PAP/Zbigniew Meissner

Miłość musi kosztować, musi się samoograniczyć. jeżeli ktoś tego nie potrafi zrozumieć i przyjąć w imię trendów w tym dzisiejszym świecie, to zaczynają się problemy i z rodziną i nie tylko z rodziną - mówił w niedzielę uczestnikom pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Na uroczystości do Piekar Śląskich, które należą do najważniejszych wydarzeń religijnych na Górnym Śląsku, przybyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, ministrowie, parlamentarzyści i samorządowcy, a spośród duchownych m.in. kard. Stanisław Dziwisz i kard. Kazimierz Nycz, który przewodniczył mszy św. i wygłosił homilię.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję