Reklama

Niedziela Przemyska

Trwa Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku

W Leżajsku odbywa się Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją” organizowany przez Franciszkański Ośrodek Kultury w Leżajsku działający przy klasztorze oo. Bernardynów.

2023-03-08 09:47

FOK Leżajsk

Jednym z gości był Robert Mazurek

Jednym z gości był Robert Mazurek

Festiwal jest dla mnie odkryciem kolejny raz, na nowo jak wielkim bogactwem Pan Bóg nas obdarzył, jakim wielkim bogactwem jest nasza tożsamość chrześcijańska, jakim wielkim bogactwem jest to, że możemy nazywać się synami i córkami jednego Boga, który jest w niebie. Dla mnie jest to niesamowicie piękny czas, kiedy możemy zobaczyć, że w Kościele jesteśmy tak różnorodni i piękni, że nie ma mamy się czego wstydzić, ale mamy powody do wielkiej radości, do wielkiej chluby, że jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa – mówił o. Bartymeusz Kędzior – dyrektor festiwalu.

W tym roku gośćmi wydarzenia są między innymi: Piotr Cugowski, -Marcin Daniec, -o. Adam Szustak OP, Robert Mazurek, Rafał Mroczek, Jacek Kawalec, Jacek Magiera, -Ida Nowakowska Herndon,-Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Jak mówi o. Bartymesz - staramy się dobrać tak gości, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chcę, żeby to przesłanie Dobrej Nowiny, odkrywania życia z pasją docierało do jak najszerzej grupy osób.

Festiwal odbywa się od 2015r. i co roku gromadzi rzesze wiernych, a także wielu ciekawych gości wśród których byli kard. Gerhard Ludwig Muller, ks. Piotr Pawlukiewicz, s. Anna Maria Pudełko AP, Paweł Domagała, Tomasz Samołyk i wielu innych.

Reklama

Celem festiwalu jest odkrywanie w sobie życie z pasją, dzielenie się z innymi talentami otrzymanymi od Boga, a także świadectwo wiary. Festiwal rozpoczął się 1 marca Eucharystią w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku . W tym czasie odbywają się spotkania ze wspomnianymi gośćmi, obejmujące także koncerty, występy, spektakle oraz świadectwa składane przez ludzi znanych z mediów, sztuki i kultury.

Festiwal odbywał się pod patronatem medialnym tygodnika Katolickiego Niedziela.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg chce każdego z nas powierzyć św. Józefowi

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

fot. Mirek Krajewski

Rozważania do Ewangelii Mt 1, 16.18-21.24a.

Poniedziałek, 20 marca 2023. Św. Józefa, Oblubieńca NMP , uroczystość. WIELKI POST

CZYTAJ DALEJ

Watykan: abp Grysa będzie reprezentował papieża także w Republice Mauritiusu

2023-03-21 12:19

[ TEMATY ]

abp Tomasz Grysa

ASD w Poznaniu

Ojciec Święty mianował Jego Ekscelencję abp. Tomasza Grysę, arcybiskupa tytularnego Rubikonu, nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i Seszelach oraz delegata apostolskiego na Komorach, nuncjuszem apostolskim w Republice Mauritiusu – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Pochodzący z archidiecezji poznańskiej abp Tomasz Grysa został mianowany przez Papieża Franciszka 27 września ub. roku nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze oraz delegatem apostolskim na Komorach, zaś 9 lutego bieżącego roku nuncjuszem apostolskim na Seszelach. Sakrę biskupią przyjął 1 listopada ub. roku w katedrze poznańskiej z rąk sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina. Współkonsekratorami byli arcybiskupi Stanisław Gądecki i Marek Jędraszewski.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do Polaków o konieczności poszanowania życia ludzkiego

2023-03-22 10:25

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Do pamięci o tym, że każde ludzkie życie jest święte i nienaruszalne zachęcił papież pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję