Reklama

Chcą korespondować

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

4361. Stanisława z Warszawy

Mam 60 lat, jestem katoliczką stanu wolnego. Bardzo cenię uczciwość, prawdomówność. Szukam bratniej duszy - a może i więcej. Nawiążę kontakt z osobami lubiącymi spacery, jazdę na rowerze, wycieczki, teatr, i które tak jak ja czują się samotne. Proszę o listy z Warszawy i okolic, ale nie tylko.

4362. Czytelnik z woj. zachodniopomorskiego

Mam 32 lata, jestem katolikiem, kawalerem. Lubię wycieczki. Od 7 lat pielgrzymuję na Jasną Górę. Brakuje mi przyjaciół, z którymi mógłbym porozmawiać o wszystkim. Chętnie poznam osoby, które stawiają Pana Boga na pierwszym miejscu i pielgrzymują do Tronu Matki Bożej, oraz które są we wspólnotach katolickich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

4363. Michał

Mam 25 lat, wykształcenie wyższe, pracuję zawodowo. Jestem osobą wierzącą i cenię wartości chrześcijańskie. Mam pogodne usposobienie, lubię dobrą książkę i film, kocham podróże. Pragnę poznać kogoś, kto ma podobne zainteresowania, a może znajdę miłość swojego życia.

4364. Samotna z woj. mazowieckiego

Chociaż codziennie otacza mnie wiele osób, czuję się bardzo osamotniona. Różnię się od otoczenia moimi poglądami na wiarę w Boga i sposobem życia. Jestem głęboko wierzącą i praktykującą katoliczką. Jestem panną, l. 34, z wykształceniem wyższym. Lubię taniec, dobrą muzykę i inne rozrywki, o ile nie uwłacza to czci Boga. Pracuję w Warszawie. Chętnie poznam bratnią duszę o podobnych poglądach, bliską memu sercu.

4365. Monika z Krakowa

Jestem panną z wyższym wykształceniem, mam 31 lat. Jestem otwarta na drugiego człowieka i świat, opiekuńcza i wyrozumiała. Mam pogodne usposobienie. Lubię książkę, dobry film, cenię kontakt z przyrodą. Chciałabym poznać przyjaciół, bratnie dusze, a jeżeli taka będzie wola Boża - tego jedynego na całe życie. Zapraszam do korespondencji.

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

wPolityce: Sąd oddalił wniosek o wyłączenie ławników ws. ks. Olszewskiego

2026-02-04 11:21

[ TEMATY ]

Ks. Michał Olszewski

wyłączenie ławników

oddalenie wniosku

Krzysztof Wierus/Mat.prasowy

- Sędzia Ireneusz Szulewicz odrzucił wniosek obrońców o wyłączenie ławników wyznaczonych ręcznie na dobę przed rozprawą ks. Michała Olszewskiego - wynika z dokumentu, do którego dotarł portal wPolityce.pl. Jak podają dziennikarze, w tym samym dokumencie sędzia przyznaje, że ławniczki zostały dobrane ręcznie, ale… jednocześnie stwierdza, że nie są stronnicze.

Na portalu Sądu Okręgowego w Warszawie pojawiło się postanowienie sędziego Ireneusza Szulewicza, w którym odrzuca wniosek obrońców ks. Olszewskiego o wyłączenie wylosowanych ręcznie ławników - opisuje portal wPolityce.pl.
CZYTAJ DALEJ

Dobra święta

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

patron

święta

św. Agata

Agata Kowalska

Św. Agata, Katania

Św. Agata, Katania

Św. Agata Sycylijska ur. ok. 236 r. zm. w 251 r.
Dlaczego Agata Sycylijska, której liturgiczne wspomnienie obchodzone jest 5 lutego, to dobra święta? Dlatego, że jej imię oznacza z greki po prostu „dobra”.

W naszej polskiej tradycji z tą świętą, która żyła w III wieku, a zatem była związana z początkami Kościoła, wiąże się wiele mądrych ludowych porzekadeł. Oto te najbardziej znane: „Gdy św. Agata po błocie brodzi, człek w Zmartwychwstanie po lodzie chodzi”; „Św. Agata pożary zgniata”; „Chleb i sól św. Agaty od ognia strzeże chaty” czy „Gdzie św. Agata, bezpieczna tam chata”.
CZYTAJ DALEJ

Zupełnie nowe wydarzenie - po raz pierwszy w parafii!

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze zaprasza na Warsztaty Liturgiczno - Muzyczne pod hasłem: "Święty Józefie prowadź mnie do Pana...".

Warsztaty poprowadzi krakowski muzyk Piotr Pałka, a wydarzenie odbędzie się w dniach 6 - 8 marca tego roku, czyli w czasie przygotowującym tamtejszą wspólnotę parafialną do odpustu parafialnego ku czci św. Józefa. Warsztaty zostały objęte patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję