Reklama

Aspekty

Wybory zarządu KSM

11 listopada w Zielonej Górze odbyły się wybory zarządu diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uprawnieni do głosowania członkowie KSM spotkali się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze. Na kolejną dwuletnią kadencję wybierano prezesa, członków zarządu oraz członków komisji rewizyjnej.

- Wybory przebiegają trzyetapowo - wyjaśnia ks. Marcin Bobowicz, asystent diecezjalny KSM (zobacz tutaj).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na stanowisko prezesa zostały wytypowane trzy osoby, spośród których jedną wskaże bp Tadeusz Lityński. Kandydatami są: dotychczasowy prezes Jakub Kusiowski (KSM w parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze), Kornelia Kusiowska (KSM w parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze) oraz Barbara Krumholc (Koło Akademickie KSM przy Uniwersytecie Zielonogórskim).

Nowo wybrani członkowie zarządu to:

- Marta Dudek (KSM w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze)

- Paulina Dziedzic (KSM w parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze)

- Hubert Nowak (KSM w Kargowej)

- Iwona Styrnal (KSM w Kargowej)

Członkowie diecezjalnej komisji rewizyjnej:

- Julia Nowak – przewodnicząca (KSM w Kargowej)

- Michał Biegała (KSM w Kargowej)

- Jakub Stefanko (KSM w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze)

Więcej na ten temat ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli. Zapraszamy do galerii zdjęć.

2022-11-12 09:22

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pędzlem pisane

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Gorzów Wielkopolski

ikony

Krystyna Dolczewska

Joanna Rybińska

Joanna Rybińska

"Pędzlem pisane" - taki tytuł nadała artystka Joanna Rybińska swojej wystawie ikon. To jest już czwarta jej wystawa ikon w Zielonej Górze.

Dzieła artystki można było obejrzeć 16 kwietnia w Filii nr 1 Biblioteki im. Norwida przy ulicy Ptasiej w Zielonej Górze. Tytuł wystawy jak najbardziej odpowiada temu, co twórcy ikon mówią o swej pracy: oni ikon nie malują, tylko piszą.
CZYTAJ DALEJ

Niech decyduje algorytm? O wychowaniu w epoce regulaminów i TikToka

2026-01-09 20:47

[ TEMATY ]

Andrzej Sosnowski

Red.

Andrzej Sosnowski

Andrzej Sosnowski

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada zmiany, które mają zagwarantować uczniom ustawowe prawo do decydowania o własnym wyglądzie. W debacie publicznej mówi się o wolności, godności i prawach człowieka. Tymczasem w szkolnych korytarzach pytanie brzmi bardziej przyziemnie: kto dziś naprawdę wyznacza granice – statut, dyrektor, rodzic, kurator, a może… TikTok?

Na pierwszy rzut oka konflikt o strój wydaje się błahy. Ot, kaptur, kolczyk, kolor włosów. Jednak każdy nauczyciel wie, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod spodem kryje się spór o autorytet, o rolę szkoły w procesie wychowania, o to, czy dorosły ma jeszcze prawo stawiać wymagania, czy już tylko reagować na skargi. Ministerstwo argumentuje, że brak jasnych przepisów rodzi konflikty, dlatego chce zagwarantować uczniom prawo do kształtowania własnego wyglądu. Jednocześnie nowe regulacje mają wprowadzić granice: strój nie może nawoływać do nienawiści, być dyskryminujący, sprzeczny z prawem ani zagrażać bezpieczeństwu.
CZYTAJ DALEJ

Papież o „języku orwellowskim” i kurczeniu się wolności słowa

2026-01-10 10:09

[ TEMATY ]

wolność słowa

Vatican Media

Leon XIV ostrzegł przed rozwojem języka w stylu „orwellowskim”, który poprzez dążenie do coraz większej inkluzywności wyklucza tych, którzy mu się nie podporządkowują.

Podczas noworocznego przemówienia do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej Papież ostrzegł przed kurczącą się – zwłaszcza na Zachodzie – przestrzenią dla wolności słowa. Jest to – jak wskazał – zagrożenie dla dialogu, również tego dotyczącego pokoju.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję