Reklama

Kościół

Watykan: Polacy modlili się przy grobie św. Jana Pawła II

W 44. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową ambasador Adam Kwiatkowski wziął udział we Mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II pod przewodnictwem abp. Jana Romeo Pawłowskiego – poinformowano na Twitterze, na profilu ambasady Rzeczpospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej.

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

o. Waldemar Gonczaruk CSsR

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

2022-10-16 15:21

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Stanisław Dziwisz: Jan Paweł II jest ojcem wolnej Polski

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

kard. Stanisław Dziwisz

Bronimy prawdy o św. Janie Pawle II

Archiwum redakcji

Spotkanie z Janem Pawłem II było jednym z przełomowych wydarzeń w życiu Hani

Spotkanie z Janem Pawłem II było jednym z przełomowych wydarzeń w życiu Hani

– Możemy powiedzieć, że on jest ojcem wolnej Polski – mówił kard. Stanisław Dziwisz podkreślając, że dzięki żarliwej modlitwie Jana Pawła II wypełniły się jego słowa wypowiedziane w Warszawie, z prośbą o odnowienie oblicza polskiej ziemi. Wieloletni papieski sekretarz udzielił dziś sakramentu bierzmowania młodzieży w parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie.

– Niech Duch Święty, którego otrzymają umacnia ich w drodze dojrzałej wiary. Niech Twoje błogosławieństwo i modlitwa będą dla naszej młodzieży źródłem mocy i duchowej siły w Chrystusowym Kościele – mówili rodzice kandydatów do bierzmowania witając kard. Stanisława Dziwisza w parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie. – Módlmy się, aby Duch Święty napełnił was mocą, abyście świadczyli swoim życiem o Jezusie Chrystusie. Aby wasza wiara i postępowanie były umocnione – modlił się na początku liturgii metropolita krakowski senior.
CZYTAJ DALEJ

Bp Varden: to budujące mieć takiego Papieża

2025-12-20 18:05

[ TEMATY ]

papież

Vatican Media

Obecność Boga jest czymś oczywistym, mówi o tym cała Biblia. To my jesteśmy nieobecni! Brat Wawrzyniec uczy nas, jak powrócić z naszego oddalenia, szukać zjednoczenia z Bogiem i zwracać uwagę na Tego, który jest w nas i wokół nas – mówi bp Erik Varden na temat polecanej przez Leona XIV książki „O praktykowaniu Bożej obecności”. To budujące, że mamy Papieża, który na pierwszym miejscu stawia poszukiwanie Boga i zachęca nas, byśmy czynili to samo – dodaje bp Varden, w przeszłości opat trapistów.

O książce brata Wawrzyńca, XVII-wiecznego francuskiego karmelity, Leon XIV mówił podczas spotkania z dziennikarzami na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Libanu do Rzymu. Jeśli chcecie zrozumieć, kim jestem, przeczytajcie tę książkę – mówił Ojciec Święty. Wczoraj natomiast ukazała się w watykańskim wydawnictwie LEV nowa edycja książki Brata Wawrzyńca, do której Leon XIV osobiście napisał wprowadzenie.
CZYTAJ DALEJ

Australia: Minutą ciszy uczczono ofiary ataku terrorystycznego na plaży Bondi w Sydney

2025-12-21 13:01

[ TEMATY ]

Australia

atak terrorystyczny

PAP/EPA/DEAN LEWINS

Dziesiątki tysięcy osób zgromadziły się w niedzielę na plaży Bondi w Sydney, by minutą ciszy uczcić ofiary ataku terrorystycznego przed tygodniem na osoby uczestniczące w obchodach żydowskiego święta Chanuka. W zamachu zginęło 15 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

David Ossip, przewodniczący Żydowskiej Rady Deputowanych Nowej Południowej Walii, przemawiając do zebranego tłumu, powiedział, że atak „odebrał nam (Żydom) niewinność”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję