Reklama

Niedziela Przemyska

Spotkanie rzeczników prasowych instytucji kościelnych w Przemyślu

W Przemyślu rozpoczęło się trzydniowe spotkanie rzeczników prasowych instytucji kościelnych. Jest to okazja do wymiany doświadczeń, odbycia zajęć warsztatowych i zapoznają się z terenem archidiecezji przemyskiej.

2022-09-16 09:24

biuro prasowe KEP

Uczestnicy spotkania przed klasztorem w Komańczy

Uczestnicy spotkania przed klasztorem w Komańczy

Jam wyjaśnia ks. prał. Bartosz Rajnowski, rzecznik prasowy archidiecezji przemyskiej i organizator spotkania – funkcja rzecznika prasowego instytucji kościelnych jest niezbędna w obecnym czasie. Natomiast wymiana doświadczeń, wymiana informacji pomiędzy samymi rzecznikami też jest potrzebna, ponieważ żyjemy w jednym Kościele, ale spotykamy się z podobnymi problemami i chcemy ciągle kształcić się i uczyć, aby wiedzieć jak najlepiej przekazywać informacje o życiu i działalności Kościoła. Stąd też takie spotkania. Jest to kolejne ogólnopolskie spotkanie rzeczników, tym razem w Przemyślu, trwało trzy dni i skupiało te osoby, które wypowiadają się w mediach w imieniu diecezji, biskupów czy kurii diecezjalnych.

Spotkanie rozpoczęło się w środę 14 września. Wieczorem abp Józef Michalik przewodniczył Eucharystii, wygłosił także homilię. Do wspólnoty później dołączył także abp Adam Szal – metropolita przemyski. Spotkanie trwało trzy dni. – Zamysł, żeby robić takie spotkania w różnych częściach Polski to nie tylko czas na szkolenie, ale także to czas na poznawanie innych diecezji Dlatego to spotkanie ma podobny charakter: obok roboczych spotkań, które będą odbywały się w ciągu dwóch dni, będzie jeszcze możliwość zobaczenia życia i działalności naszej diecezji, dlatego też zaproponujemy rzecznikom z Polski wyjazd do Komańczy – do miejsca internowania bł. kard. Wyszyńskiego, odwiedzimy także jeden z domów rekolekcyjnych, konkretnie w Rzepedzi, będziemy w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku i w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Dodatkowo zaprosimy rzeczników do odwiedzenia tych przestrzeni, w których odbywa się przyjmowanie i relokacja uchodźców z Ukrainy – mówił ks. Bartosz Rajnowski – rzecznik prasowy archidiecezji przemyskiej i organizator ogólnopolskiego spotkania rzeczników prasowych instytucji kościelnych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matera: papież odwiedził jadłodajnię dla ubogich

2022-09-25 13:58

[ TEMATY ]

Franciszek

Vatican Media

Papież Franciszek odwiedził w Materze jadlodajnię dla ubogich Mensa della Fraternità (Stołówka Braterstwa) im. Ks. Giovanniego Mele. Spotkał się z jej personelem i poświęcił tę nowo powstałą placówkę.

Ojciec Święty przyjechał do stołówki po zakończeniu Mszy św. wieńczącej włoski Krajowy Kongres Eucharystyczny. Jadłodajnia jest jednym z dzieł-symboli kongresowych. Stworzyła ją Fundacja im. Giuseppe Tamburrino.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: biskupi przeznaczyli jedną miesięczną pensję na pomoc księżom

2022-09-24 17:36

[ TEMATY ]

Włochy

Karol Porwich/Niedziela

Członkowie Rady Stałej Włoskiej Konferencji Biskupiej przekazują swoje miesięczne wynagrodzenie na pomoc księżom w ich kraju. Według deklaracji końcowej z niedawnego spotkania w Materze, pieniądze trafią do Centralnego Instytutu Wspierania Duchowieństwa i są przeznaczone na pracę duszpasterską księży diecezjalnych.

Członkowie Rady zaapelowali też do wszystkich biskupów o podjęcie podobnej decyzji. Podkreślili, że jest to „mały znak solidarności” z księżmi, którzy, jak wielu innych, muszą żyć ze skutkami inflacji i wzrostu cen energii. Biskupi planują też nowe przeliczenie uposażenia dla księży w nadchodzącym roku.

CZYTAJ DALEJ

Prasa: Rodzina? Dziękuję, mam lepsze hobby

2022-09-26 07:05

[ TEMATY ]

rodzina

badania

Adobe.Stock.pl

Najnowsze dane GUS potwierdzają trend: w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Z kolei badania CBOS pokazują, że posiadanie rodziny i potomstwa wypadło spośród życiowych priorytetów młodych ludzi - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

Dziennik podkreśla, że według danych GUS w każdym kolejnym miesiącu tego roku urodziło się mniej dzieci niż rok wcześniej. Łącznie – od stycznia do lipca – przyszło ich na świat o 13 tys. (7 proc.) mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję