Reklama

Niedziela Przemyska

Kard. Krajewski w Przemyślu

W drodze do Ukrainy kard. Konrad Krajewski odwiedził przemyską archikatedrę.

2022-09-12 11:55

Łukasz Sztolf

Kard. Konrad Krajewski w archikatedrze przemyskiej

Kard. Konrad Krajewski w archikatedrze przemyskiej

Polski kardynał spotykając się w Przemyślu z XI Michalicką Pielgrzymką z Pruchnika do Przemyśla przytoczył fragment rozmowy z abp. Szalem, w którym metropolita przemyski zaprosił go do katedry, mówił: Pojawiam się w katedrze, w takiej samej podróży do Przemyśla, choć wiele lat później, jak ks. Markiewicz, gdzie wszystkie jego drogi prowadziły przez Przemyśl. Widać, że jest to tak ważne miasto w Polsce, że trzeba przez nie przejść. Dlatego też moje drogi na Ukrainę prowadzą przez Przemyśl. To już moja kolejna droga przez Przemyśl, jadąc na Ukrainie – zauważył.

Jałmużnik papieski wyraził także wdzięczność wszystkim angażującym się w pomoc uchodźcom z Ukrainy: To też podziękowanie dla wolontariuszy, którzy te miesięcy spędzili przyjmując uchodźców. Gość w dom, Bóg w dom, a więc mogliśmy adorować Pana Jezusa, przyjmując innych ludzi, dając im gościnę, pomagając im przemieścić się do Europy czy też do rodzin Polskich, także w tym miejscu chciałem gorąco podziękować. Ojciec Święty to bardzo docenia co robi Polska i że na tym polega chrześcijaństwo. Chrześcijanin, który nie jest otwarty na drugiego człowieka, nie jest chrześcijaninem – mówił kardynał.

Zwracając się do uczestników wspomnianej pielgrzymki życzył: Niech ta pielgrzymka przez Przemyśl, przyniesie jak najwięcej owoców i dla was i dla mnie. Nie zasłaniajcie sobą Boga, zanieście Jego zapach dokąd pójdziecie, a chrześcijanin to człowiek w drodze, także przez Przemyśl – zakończył kardynał udzielając wszystkim błogosławieństwa.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: biskupi przeznaczyli jedną miesięczną pensję na pomoc księżom

2022-09-24 17:36

[ TEMATY ]

Włochy

Karol Porwich/Niedziela

Członkowie Rady Stałej Włoskiej Konferencji Biskupiej przekazują swoje miesięczne wynagrodzenie na pomoc księżom w ich kraju. Według deklaracji końcowej z niedawnego spotkania w Materze, pieniądze trafią do Centralnego Instytutu Wspierania Duchowieństwa i są przeznaczone na pracę duszpasterską księży diecezjalnych.

Członkowie Rady zaapelowali też do wszystkich biskupów o podjęcie podobnej decyzji. Podkreślili, że jest to „mały znak solidarności” z księżmi, którzy, jak wielu innych, muszą żyć ze skutkami inflacji i wzrostu cen energii. Biskupi planują też nowe przeliczenie uposażenia dla księży w nadchodzącym roku.

CZYTAJ DALEJ

Spacer po genealogii. Rodzina Ojca Pio

2022-09-22 21:05

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Prowincja Krakowska

Pod koniec XIX wieku w murach małego włoskiego miasteczka przyszło na świat dziecko, które dzięki szczególnym darom łaski znane jest na całym świecie. To właśnie jemu Pietrelcina zawdzięcza swoją sławę.

W Pietrelcinie

CZYTAJ DALEJ

Gorzów. Przy kawie z biskupem

2022-09-25 21:41

[ TEMATY ]

Bp Adrian Put

Gorzów Wlkp.

Nowonarodzeni

Agata Zawadzka

Spotkanie poprowadził Sebastian Stempniewicz

Spotkanie poprowadził Sebastian Stempniewicz

Gorzowianie mieli dzisiejszego wieczoru niecodzienną okazję na spotkanie z wyjątkowym gościem.

Na dziedzińcu plebanii katedralnej, przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, mogli porozmawiać z nowym biskupem pomocniczym diecezji Adrianem Putem. Był czas na pytania, odpowiedzi i oczywiście uwielbienie. Całe spotkanie poprowadziła wspólnota Nowonarodzeni oraz Sebastian Stempniewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję