Reklama

Niedziela Przemyska

Zakończyła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Niedziela, 24 lipca 2022 r., była ostatnim dniem tegorocznej akcji „Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów”. Centralnym punktem tego dnia była Eucharystia w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku pod przewodnictwem abp. seniora Józefa Michalika.

Kamila Libchen

Ewangelizacja odbywała się m. in. na Tamie Solińskiej

Ewangelizacja odbywała się m. in. na Tamie Solińskiej

Na początku homilii abp Michalik zauważył, że wspólnota ewangelizatorów powiększa się o tych wszystkich, którzy zgromadzili się w sanktuarium w Polańczyku i korzystają z przygotowanych inicjatyw w ramach akcji „Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów”.

– Stajemy się dzisiaj ewangelizatorami przez modlitwę. Przez to, że z pokorą uznajemy, że człowiek może pukać i puka do serca drugiego człowieka. Różnymi sposobami próbuje obudzić, zainteresować – powiedział hierarcha, ale łaska otwarcia serca zależy od Ducha Świętego.

Kaznodzieja zwracając się do ewangelizatorów przypomniał, że Pan Bóg zawsze chce być przyjacielem człowieka. – I trzeba, żeby człowiek był przyjacielem Boga, żeby miał do Niego zaufanie, żeby miał ufność wbrew wszystkiemu i wszystkim – zachęcał.

Reklama

– Jeśli ktokolwiek i z jakkolwiek intencją się tutaj znalazł to został dotknięty przez Ducha Świętego. To jest Boży plan – podkreślił arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej, bo każdy moment ludzkiego życia to jest spotkanie Bożych planów z planami człowieka. Ale czy wydarza się to często zależy od uformowania lub jego braku sumienia człowieka.

Nawiązując do odczytanego fragmentu ewangelii abp Michalik wyjaśnił zebranym sens i znaczenie modlitwy Pańskiej. – Warunek przyjaźni z Bogiem to jest szczera modlitwa – zachęcał. – Przez modlitwę poznajemy Pana Boga, ale i Panu Bogu pozwolimy poznawać siebie. I to stawiając w prawdzie. A właściwie to my siebie samych lepiej poznajemy i wiemy dokąd poprowadzi droga odrodzenia, do rozwiązania problemów – dodał.

Na zakończenie były metropolita przemyski zauważył, że współcześnie to nie tylko człowiek potrzebuje Pana Boga, ale także to Pan Bóg potrzebuje człowieka. – Pan Bóg potrzebuje tej ewangelizacji, tej grupy. Konkretnego człowieka w konkretnych sytuacjach. To nie jest mrzonka! To jest realność! – mówił kaznodzieja i życzył żeby wszyscy odważnie świadczyli o Bogu, o Ewangelii i wpajali te wartości kolejnym pokoleniom.

Eucharystia była także dziękczynieniem członków grupy Bieszczady dla Jezusa, za odbyte rekolekcje, za akcje ewangelizacyjne w Polańczyku i na Zaporze Solińskiej. Z kolei po Mszy świętej ok. godz. 14:00 odbył się przemarsz ewangelizacyjny na Cypel przy ul. Zdrojowej w Polańczyku, a tam modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia i rozmowy ewangelizacyjne.

2022-07-25 10:45

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spacer po genealogii. Rodzina Ojca Pio

2022-09-22 21:05

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Prowincja Krakowska

Pod koniec XIX wieku w murach małego włoskiego miasteczka przyszło na świat dziecko, które dzięki szczególnym darom łaski znane jest na całym świecie. To właśnie jemu Pietrelcina zawdzięcza swoją sławę.

W Pietrelcinie

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Obłóczyny kleryków trzeciego roku WSD połączone z obrzędem admissio

2022-09-25 08:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Musimy bardzo uważać, niech każdy człowiek, którego otrzymujemy jest darem, bo jak tego nie ma to będziecie się chować za te swoje sutanny przed ludźmi, najpierw za sutanny będziecie się chować, a potem za wysokie płoty, a potem będzie napis – uwaga zły pies. – mówił do uczestników liturgii arcybiskup łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Zakwas - niezbędny składnik smacznego i zdrowego chleba

2022-09-26 08:26

Dobry chleb powinien być zrobiony na zakwasie, mieć dobrze wypieczoną skórkę - trzeba go dotknąć, powąchać, a najlepiej także spróbować, tak jak degustuje się dobre wino - mówi Karl de Smedt, piekarz i bibliotekarz chlebowych zakwasów. W jedynej na świecie Bibliotece Zakwasów chlebowych Puratos mieszczącej się w St. Vith w Belgii, znajduje się 137 zakwasów z 25 krajów świata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję