Reklama

Niedziela Częstochowska

Broń Królowej

Środowiska związane z Akcją Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej oraz inicjatywą „Broń Królowej” zapraszają na spotkanie modlitewne.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Broń Królowej

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej

Magda Nowak/Niedziela

Inicjatywa Broń Królowej, czerwiec 2019 r.

Inicjatywa Broń Królowej, czerwiec 2019 r.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sobotę 16 lipca, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, które na Jasnej Górze jest obchodzone jako uroczystość, środowiska LGBTQ organizują w Częstochowie po raz czwarty tzw. marsz równości. Pochód rozpocznie się ponownie w al. Sienkiewicza, w pobliżu sanktuarium.

W odpowiedzi na to wydarzenie organizatorzy spotkania modlitewnego zachęcają wiernych z Częstochowy i okolic, ale nie tylko, do dania odważnego świadectwa wiary i obrony wizerunku Czarnej Madonny. Spotkanie rozpocznie się na placu przed szczytem o godz. 12.30 Różańcem, który poprowadzi ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. O godz. 13.15 dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce, wygłosi konferencję na temat wpływu neomarksizmu na Kościół katolicki w Polsce i na świecie. Następnie uczestnicy spotkania będą się modlić pieśniami uwielbienia, a o godz. 15 odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.30 Mszy św. będzie przewodniczył o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Po Eucharystii zabrzmią ponownie pieśni uwielbienia, a o godz. 17 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Tegorocznej inicjatywie modlitewnej będą towarzyszyć słowa papieża Leona XIII zaczerpnięte z jego encykliki „Dall’ alto”: „Nie możemy reagować milczeniem”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-07-12 13:35

Oceń: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

2026-03-04 09:02

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Irlandia: Będzie śledztwo ws. 108 dzieci, które przeżyły aborcję?

2026-03-10 20:14

[ TEMATY ]

aborcja

Vatican Media

W Irlandii narasta debata po ujawnieniu danych, według których w latach 2019–2023 odnotowano 108 przypadków dzieci, które przeżyły aborcję, ale zmarły jako noworodki. Organizacje pro-life oraz część polityków domagają się pełnego wyjaśnienia okoliczności tych przypadków.

Dane przekazane przez irlandzką służbę zdrowia HSE niezależnemu posłowi Mattiemu McGrathowi w odpowiedzi na zapytanie parlamentarne pokazują, że w ciągu pięciu lat od wprowadzenia przepisów o aborcji odnotowano 108 takich przypadków dzieci urodzonych mimo aborcji. W samym 2023 roku było ich 29.
CZYTAJ DALEJ

Trzy lekarstwa od Boskiego Kardiologa

2026-03-12 09:53

[ TEMATY ]

wiara

Watykan

Wielki Post

Adobe Stock

Słuchanie Boga, nazywanie zła po imieniu, wybieranie Chrystusa na nowo to trzy lekarstwa, które Pan Jezus oferuje człowiekowi w Kościele jako „szpitalu polowym”. Mówił o nich ks. Mateusz Wójcik, dyrektor Domu Polskiego Jana Pawła II w Rzymie, który przewodniczył Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej.

Ks. Wójcik przypomniał metaforę Kościoła jako „szpitala polowego”, którą posługiwał się papież Franciszek. „Niejednokrotnie zranieni przez grzech, pobici przez nasze słabości, upokorzeni, zdruzgotani przez nasze winy, zawstydzeni ogromem popełnionego zła, wchodzimy dzisiaj do tego ‘szpitala’, aby spotkać się z Boskim lekarzem, Jezusem - skomentował ks. Mateusz Wójcik. - Usłyszeć może i trudną, ale prawdziwą diagnozę choroby naszego serca. Jednocześnie mając pewność, że recepta, którą otrzymamy, o ile ją zrealizujemy i zastosujemy leczenie, przyniesie ulgę w cierpieniu, a w końcu z Bożą pomocą uzdrowienie”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję