Reklama

Niedziela Przemyska

Koncert „Zapal światło ponad nami” w Jarosławiu

Boże, coś zrodzony w biedzie

2022-01-10 11:45

Henryk Grymuza

Utalentowane solistki podczas programu.

Utalentowane solistki podczas programu.

Spójrz na ziemię tę zbiedniałą

Wiesz, jak jest, gdy się nie wiedzie

Reklama

Gdy nic prawie nie zostało…

Te słowa pochodzą z piosenki świątecznej zatytułowanej „Zapal światło ponad nami”. Taki tytuł nosił także koncert kolęd, pastorałek i piosenek związanych z Bożym Narodzeniem, który odbył się 9 stycznia w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. W starannie przygotowanym programie wystąpiły solistki JOKiS i Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej pod kierunkiem Justyny Woty i Wiktora Maruta. To spotkanie w miłym klimacie świątecznym było źródłem szczerych wzruszeń na widowni.

Widzowie wysłuchali nie tylko tradycyjnych kolęd („Przybieżeli do Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Oj maluśki” , „Wśród nocnej ciszy” itp.) ale także pieśni autorstwa Ernesta Brylla, Wojciecha Młynarskiego, Cezarego Makiewicza, Zbigniewa Jerzyny, Barbary Książkiewicz, Magdaleny Czapińskiej itp.

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki kierowany przez Elżbietę Śliwińską – Dąbrowską jest cenioną instytucją kulturotwórczą Podkarpacia. Organizuje koncerty patriotyczne, ciekawe spotkania , projekcje filmowe i warsztaty twórcze.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oświadczenie Rady Naczelnej Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta ws. otwarcia Pralni Społecznej

2022-01-21 14:33

[ TEMATY ]

oświadczenie

M.K.

Jesteśmy zaskoczeni i zbulwersowani sytuacją, która miała miejsce 20 stycznia podczas oficjalnego otwarcia Pralni Społecznej we Wrocławiu - czytamy w oświadczeniu Rady Naczelnej Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Szanowni Państwo,

CZYTAJ DALEJ

USA: „diaboliczny” atak zwolenników aborcji na narodowe sanktuarium maryjne w Waszyngtonie

2022-01-22 10:18

[ TEMATY ]

aborcja

nationalshrine/facebook

W czwartek 20 stycznia, w przeddzień Marszu dla Życia w Waszyngtonie, organizacja „Catholics for Choice” (Katolicy za wyborem) przypuściła hybrydowy atak na tamtejsze Narodowe Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia. Podczas wieczornej Mszy św. i modlitwy w intencji matek, które popełniły grzech aborcji oraz za ich nienarodzone dzieci, na wieży świątyni wyświetlono napis „Katolicy «za wyborem», nie jesteście sami” (Pro-Choice Catholics – You Are Not Alone).

Akcję tę natychmiast potępili biskupi amerykańscy. Znany z obrony życia abp Salvatore J. Cordileone z San Francisco napisał na swoim twitterze:

CZYTAJ DALEJ

Projekt będzie kontynuowany - Oświadczenie Zarządu Głównego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

2022-01-22 22:30

Magdalena Lewandowska

W tej sprawie rozpowszechnia się bardzo wiele nieprawdziwych informacji. Wbrew spekulacjom wielu portali informacyjnych Pralnia Społecznie Odpowiedzialna we Wrocławiu będzie działać, a także, wedle słów z Oświadczenia Zarządu Głównego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta projekt tworzenia takich miejsc będzie kontynuowany.

Pełna treść oświadczenia:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję