Reklama

Niedziela Częstochowska

Remont Małżeński

Małżeństwo to przygoda niełatwa, ale warta zachodu i poświęceń, szczególnie dzisiaj – w dobie życia od przypadku do przypadku, od emocji do emocji.

[ TEMATY ]

Częstochowa

Wspólnota Rodzin Emaus

Remont Małżeński

Materiały organizatora

Doskonałą okazją do pochylenia się nad tą zarazem wspaniałą, jak i wymagającą więzią między dwojgiem ludzi jest zbliżający się Remont Małżeński.

Co to takiego?

Reklama

Po części rekolekcje, po części warsztaty, czas wyjęty z codzienności, w którym małżonkowie będą mieli szansę zastanowić się nad łączącą ich relacją, zrobić bilans dobrych i złych momentów, zdecydować, co chcą pielęgnować, a co wyplenić. To czas, aby pozwolić Bogu działać w naszych małżeństwach, zarówno na poziomie rozumu (konferencje), jak i ducha (Msza św., adoracja). Jest to idealne połączenie, gdyż sam intelektualizm bez pomocy Boga może sprowadzić na manowce, zaś modlitwa bez namysłu może prowadzić tylko do dewocji.

Zawsze jest nadzieja

Jak przyznają twórcy Remontu, organizują go od lat po to, aby małżeństwa mogły przeciwdziałać procesom, których jeszcze nie obserwują. Można porównać to do sytuacji, w której gospodarz nie czeka, aż dach zacznie przeciekać, ale widząc luźne i popękane dachówki, zakasuje rękawy i działa. Wydarzenie organizowane przez Wspólnotę Rodzin Emaus jest skierowane do wszystkich małżeństw, jednak doświadczenie pokazuje, że najbardziej korzystają z niego osoby pragnące świadomie i mocno zaangażować się w budowanie relacji ze współmałżonkiem z pomocą Boga. Bardzo gorąco zapraszamy małżeństwa w trudnościach i kryzysach – Remont jest zwłaszcza dla nich, bo kiedy nawet po ludzku nic się nie układa, to zawsze istnieje niegasnąca nadzieja nie z tego świata.

Reklama

Ciągłe dojrzewanie

W tym roku wydarzenie poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie, małżeństwo z trójką dzieci, przedsiębiorcy i ewangelizatorzy znani z projektu „Początek Wieczności”. Nasze listopadowe spotkanie odbędzie się pod tytułem: „Radość miłości, czyli o dojrzewaniu”. Monika i Marcin będą czerpać zarówno z własnego doświadczenia, jak i z mądrości Kościoła, a zwłaszcza z papieskiej adhortacji „Amoris laetitia” (O miłości w rodzinie). Dojrzewanie zostanie potraktowane nie jako zamknięty rozdział, który każdy dorosły ma za sobą, lecz jako proces wzrastania, który trwa całe życie niezależnie od metryki. To właśnie dojrzałe chrześcijańskie małżeństwo i rodzina w swoim codziennym życiu mają być najlepszym drogowskazem dla laicyzującego się świata.

Warto się zgłosić

Nasze spotkania będą miały miejsce w dniach 26-28 listopada (piątek-niedziela) w kościele akademickim św. Ireneusza Biskupa i Męczennika przy ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie. W piątek zaczynamy o godz. 19, w sobotę o godz. 18, a w niedzielę o 8.30 (wtedy też organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi). Wstęp jest wolny, jednak aby lepiej przygotować się na liczbę uczestników oraz dzieci, które będą wymagały opieki, organizatorzy proszą o zgłaszanie udziału pod adresem: www.remont.rodzinyemaus.pl .

2021-11-18 10:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: ks. Rychlik będzie pomagał w pracy apostolskiej Akcji Katolickiej

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

Akcja Katolicka

Renata Olczyk

W dniu 31. stycznia 2018 r. Metropolita Częstochowski, Arcybiskup Wacław Depo, mianował Księdza Radosława Rychilka, zastępcą Diecezjalnego Asystenta Kościelnego Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Posyłając Księdza Radosława do pracy w Akcji Katolickiej, Metropolita Częstochowski nadmienił: "Na pełnienie nowych obowiązków z serca Księdzu błogosławię, zawierzając opiece Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Błogosławionych Męczenników Kościoła Częstochowskiego - Patronów Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej".

Ksiądz Radosław Rychlik pochodzi z Wielunia. Drogę powołania kapłańskiego odkrywał w parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w rodzimej miejscowości. Święcenia prezbiteratu przyjął 29 maja 2004 r. Obecnie pełni funkcję wikariusza w parafii św. Wojciecha w Częstochowie oraz nauczyciela religii w IV Liceum Ogólnokształcącym w Częstochowie. Jest współpracownikiem i redaktorem wydawnictwa "Biblos", gdzie w ramach "Biblioteki Kaznodziejskiej" publikuje materiały homiletyczne.

CZYTAJ DALEJ

Libiąż: 5. rocznica śmierci wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć

2022-01-21 16:29

[ TEMATY ]

Helena Kmieć

rocznica śmierci

Lubiąż

Tomasz Reczko

Pod hasłem „Misja: Niebo” odbędą się 23 stycznia obchody 5. rocznicy tragicznej śmierci świeckiej wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć. - Była gotowa oddać życie za wiarę. To podstawa, by po 5 latach myśleć o jej procesie beatyfikacyjnym – uważa bp Jan Zając.

Bp Zając podkreśla, że zainteresowanie wolontariuszką rośnie, a jej śmierć nie była jednorazową sensacją medialną, ale wciąż przynosi owoce.

CZYTAJ DALEJ

Kolędowanie z Alicją Janosz

2022-01-23 21:42

Magdalena Lewandowska

Alicja Janosz zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy

Alicja Janosz zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy

Radość Bożego Narodzenia wybrzmiała ponownie we wrocławskiej parafii Miłosierdzia Bożego podczas koncertu kolęda Alicji Janosz zorganizowanego przez Radio Rodzina.

Piosenkarka jest laureatką „Szansy na sukces”, zwyciężczynią pierwszej edycji polskiego „Idola”, mieszkanką Dolnego Śląska. Na koncercie zaśpiewała najpiękniejsze kolędy i pieśni Bożonarodzeniowe, a pomagali jej chętnie słuchacze zebrani w kościele na wrocławskim Gądowie. Nie zabrakło też jej autorskich piosenek świątecznych. – Kolędy niosą prawdę o Bożej Miłości i chcę, żebyśmy śpiewali razem – prosiła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję