El. MŚ 2022 - mecz Albania - Polska przerwany w 78. minucie

Sędzia Clement Turpin przerwał w 78. minucie mecz Albania - Polska w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata, który odbywa się w Tiranie. Powodem jest niewłaściwe zachowanie kibiców gospodarzy. Chwilę wcześniej biało-czerwoni objęli prowadzenie 1:0 po golu Karola Świderskiego.

PAP

Polski napastnik trafił do siatki po dokładnym dośrodkowaniu innego piłkarza wprowadzonego w tym meczu z ławki rezerwowych - Mateusza Klicha.

Po tym golu na boisko zaczęły lecieć z trybun różne przedmioty, m.in. plastikowe butelki. Francuski arbiter, który już wcześniej zwracał uwagę obserwatorowi meczu na niewłaściwe zachowanie kibiców, zdecydował, że zawody zostaną przerwane.

Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni.

Po około 20 minutach, gdy sytuacja na trybunach w sektorach Albańczyków się uspokoiła, sędzia wznowił rywalizację. Wynik już się nie zmienił.

Polscy piłkarze wrócili bezpiecznie do hotelu po wygranym 1:0 wyjazdowym spotkaniu z Albanią w eliminacjach mistrzostw świata. W środowe przedpołudnie wylecą z Tirany. W czasie meczu sytuacja na trybunach była bardzo napięta, sędzia nawet przerwał zawody na 20 minut.

Tuż po meczu też było niespokojnie. Kiedy Świderski udzielał wywiadu TVP, posypały się w jego kierunku plastikowe butelki.

Później sytuacja już się uspokoiła. Jak poinformował w nocy PAP team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, piłkarze wrócili bezpiecznie do hotelu.

W środowe przedpołudnie kadra Paulo Sousy wyleci z Tirany do Warszawy, ale większość zawodników wróci bezpośrednio ze stolicy Albanii do swoich klubów.

2021-10-12 22:36

Ocena: +1 0

Przeciwniczka aborcji nową przewodniczącą Parlamentu Europejskiego

2022-01-18 12:05

parlament europejski

PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Europosłowie wybrali we wtorek nową przewodniczącą PE. Została nią maltańska polityk Roberta Metsola z Europejskiej Partii Ludowej (EPL). 42-letnia prawniczka dała się poznać w swojej dotychczasowej pracy w Parlamencie Europejskim jako konsekwentna przeciwniczka aborcji i zwolenniczka obrony praworządności.

Urodzona w 1979 roku Metsola jest z wykształcenia prawniczką i po raz pierwszy zdobyła mandat europosłanki w 2013 r. Wcześniej pracowała w stałym przedstawicielstwie swojego kraju przy UE i - krótko - jako doradczyni wysokiej przedstawiciel Unii ds. zagranicznych Catherine Ashton. W 2020 objęła funkcję wiceprzewodniczącej PE.