Reklama

Niedziela Przemyska

Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej

W kościele parafialnym w Muninie odbyła się pielgrzymka służby zdrowia archidiecezji przemyskiej.

2021-09-13 11:31

ks. Andrzej Bienia

Pielgrzymka zgromadziła pielęgniarki, lekarzy i położne.

Pielgrzymka zgromadziła pielęgniarki, lekarzy i położne.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służby zdrowia, pielęgniarki, położne i lekarze. Wprowadzeniem do pielgrzymki była konferencja dr. Pawła Kowala, kardiologa z Przemyśla, który mówił na temat: „ze św. Józefem pomagamy drugiemu człowiekowi”. W przedłożeniu dr Kowal mówił: „To co my robimy to jest obraz św. Józefa. Nasza małą codzienna praca, która będzie wykonana perfekcyjnie, z miłością do człowieka będzie świadectwem dla Pana Boga, będzie świadectwem naszej wiary w Niego – mówił kardiolog.

Reklama

W drugiej konferencji, ks. Tadeusz Baj wskazał na biblijny obraz Józefa sługi. Wcześniej cała wspólnota uczestniczyła w Eucharystii sprawowanej przez abp Adama Szala – metropolitę przemyskiego. W homilii, Arcybiskup odwoła się do osoby św. Józefa: :W duchu św. Józefa mamy służyć Panu Bogu i ludziom. Służąc ludziom, służymy Panu Bogu. Kochając Pana Boga, słuchając Go, służymy także drugiemu człowiekowi. Mamy służyć tak jak Józef, - niepostrzeżenie, dyskretnie, licząc na nagrodę, która jest w niebie. Służyć tak jak Maryja i Józef z całą miłością. Służyć życiu ludzkiemu od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Służyć w rodzinie, służyć także w kontaktach między wszystkimi pracownikami służby zdrowia. Wielkość chrześcijaństwa i istota chrześcijaństwa zależy od służby i miłości – podkreślał Metropolita przemyski.

Organizatorem wydarzenia był duszpasterz Służby Zdrowia ks. Kazimierz Gadzała.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Solidarnie w obronie religii

2021-09-22 07:48

Niedziela Ogólnopolska 39/2021, str. 14-16

[ TEMATY ]

profanacja

profanacja kościoła

Jarosław Jakubczak,/ Twitter Max Martin Skalenius,/pkwp.org/newsy, /stopprofanacjom.pl

Obrażanie uczuć religijnych katolików, czy w ogóle ludzi wierzących w Boga, nasila się od lat, nie tylko w Polsce.

Zjawisko to, wskazuje na bardzo poważny i głęboki kryzys demokracji, przede wszystkim zaś na kryzys antropologiczny. Człowiek ceniący wartości ogólnoludzkie – prawdę, dobro, piękno – nie będzie obrażał innych ludzi, nie będzie naigrawał się z ich wiary, nie będzie kpił z symboliki religijnej, która jest dla nich święta. Nie będzie miotał bez opamiętania wulgaryzmami, wiedząc, że mogą je słyszeć dzieci oraz niepełnoletnia młodzież. Nie będzie obrażał uczuć religijnych osób wierzących, profanując np. krzyż albo wykorzystując go do celów pozareligijnych czy wręcz antyreligijnych (np. do promocji aborcji czy do prowadzenia sporów politycznych). Nie będzie atakował wolności religijnej, która jest jednym z podstawowych praw człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Czego nie wolno zmieniać w celebracji Mszy św.? Komisja KEP wyjaśnia zachowanie abp. Rysia podczas Areny Młodych

2021-09-27 07:13

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Arena Młodych

ks. Paweł Klys

Kapłan jest sługą świętej liturgii i nie wolno mu na własną rękę w celebracji Mszy św. niczego dodawać, opuszczać ani zmieniać - podkreślił przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, bp Piotr Greger, w związku z celebracją liturgii podczas spotkania Arena Młodych "Reset" w Łodzi.

W odpowiedzi na liczne pytania adresowane do centralnych instytucji kościelnych w Polsce dotyczących sposobu sprawowania eucharystii pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia, w czasie modlitewnego spotkania dla młodzieży Arena Młodych "Reset" w Łodzi na stadionie żużlowym "Orła Łódź" 13 września br., Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski udzieliła wyjaśnień w "Pro memoria" na temat integralności Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

Bp Tadeusz Lityński: Pielgrzymka jest dla wielu kotwicą duchowego ratunku

2021-09-28 20:24

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

Rokitno

Kęszyca Leśna

Pielgrzymka na Jasną Górę

Karolina Krasowska

28 września kierownicy pieszych pielgrzymek z całej Polski modlili się w Rokitnie

28 września kierownicy pieszych pielgrzymek z całej Polski modlili się w Rokitnie

- Boża miłość nigdy się nie poddaje! Ale zawsze daje człowiekowi tyle czasu ile on potrzebuje. Zawsze próbuje, bo nie rezygnuje z nikogo! - mówił bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w rokitniańskiej bazylice sprawowanej dziś w intencji kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, którzy po raz pierwszy przybyli do naszej diecezji z całej Polski.

Od 27 do 29 września w domu rekolekcyjnym w Kęszycy Leśnej odbywa się spotkanie kierowników pielgrzymek z całej Polski. Dziś nawidzili oni diecezjalne sanktuarium w Rokitnie, gdzie spotkał się z nimi bp Tadeusz Lityński. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję