Reklama

Niedziela Przemyska

Pielgrzymka parafii Jarosławia do Jodłówki

Inicjatywę pieszego pielgrzymowania z Jarosławia do Sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce podjął proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Jarosławiu ks. prałat Andrzej Surowiec, który przed 25 laty postanowił kontynuować wcześniejsze pielgrzymki autokarowe, jakie miały miejsce w związku z ciężką chorobą pierwszego proboszcza ks. Antoniego Ślusarczyka.

2021-09-06 11:27

Wiktoria Rajzer

W pielgrzymowani uwzięły udział wszystkie parafie Jarosławia

W pielgrzymowani uwzięły udział wszystkie parafie Jarosławia

Przez pierwsze 15 lat były to pielgrzymki tylko z Parafii Chrystusa Króla. Ale zainteresowanie pielgrzymów w całym Jarosławiu było tak duże, że ks. Prałat zaproponował, aby 16 pielgrzymka była już organizowana przez wszystkie parafie Jarosławia. Od tego czasu grupy pielgrzymkowe są organizowane w sześciu parafiach, a całość koordynuje archiprezbiter jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec. Pielgrzymka ma charakter dziękczynny, ale też jako jeden z celów pielgrzymowania podawana jest wspólna modlitwa o błogosławieństwo Boże na nowy rok formacyjny wspólnot istniejących przy parafiach.

Reklama

W jubileuszowej 25 Pielgrzymce z Jarosławia do Jodłówki pieszo wędrowało ok. 1300 osób, sto osób chorych zostało przewiezionych autokarami, a kilkaset osób przyjechało własnymi pojazdami. Najmłodszy pielgrzym wieziony na wózku miał zaledwie 10 miesięcy. Po dojściu na miejsce głównym punktem Pielgrzymki była uroczysta koncelebra sprawowana przez kilkunastu księży pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego abp Adama Szala - wytrawnego piechura pielgrzymkowego. Czas oczekiwania na Mszę św. uświetnił koncert patriotyczno-religijny w wykonaniu znakomitego zespołu „Soul” pod dyrekcją dr Moniki Brewczak.

Pogoda wyjątkowo dopisała, służby mundurowe ofiarnie pomagały, miejscowy proboszcz ks. Jerzy Jakubiec bardzo zadowolony z frekwencji pielgrzymów hojnie podejmował gości na plebanii, a pielgrzymi z kilkudziesięciu parafii zapewniali, że muszą tu jeszcze wrócić bo ziemia ta jest święta, a Matka Boże Pocieszenia hojnie obdarza wszystkich swymi łaskami.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś do sióstr zakonnych: jesteście kobietami, które poszły za Jezusem z Galilei

2021-09-27 19:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

dziewica konsekrowana

ks. Paweł Kłys

Jesteście siostrami zakonnymi, dziewicami konsekrowanymi, wdowami konsekrowanymi, dlatego, że zafascynował was Jezus, ale ta pierwsza fascynacja - ona jest łatwa do przysłonięcia rozmaitymi rzeczami – mówił abp Grzegorz Ryś podczas pierwszego dnia rekolekcji dla dziewic i wdów konsekrowanych oraz sióstr zakonnych z archidiecezji łódzkiej, które rozpoczęły się w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Przewodniczy im abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Różaniec naszych nadziei

2021-09-28 04:54

[ TEMATY ]

różaniec

Karol Porwich/Niedziela

Różaniec to splecione ze sobą życie ludzkie i Boże. Tajemnice Jezusa i Maryi to także nasze życie, od narodzin po śmierć i nadzieję nieba.

Niektórym wystarczają palce u rąk, inni przesuwają dziesięć ząbków na obrączce, najczęściej jednak są to drewniane czy perłowe paciorki. Osobliwym wydarzeniem jest od kilku lat Męski Różaniec na ulicach Lublina, Puław i Chełma. Różaniec to splecione ze sobą życie ludzkie i Boże. Tajemnice Jezusa i Maryi to także nasze życie, od narodzin po śmierć i nadzieję nieba. Różaniec to także nadzieja w tym życiu i na to drugie, dlatego idzie za nami aż do trumny. W różańcu są wszystkie nasze troski, te matczyne i ojcowskie za dzieci, te dziecięce za wiekowych rodziców, nasze polskie za Ojczyznę, kościelne za papieża i misjonarzy. I jest w różańcu pamięć o tych co odeszli do Pana Boga i za tych co od Niego odeszli; o tych, co daleko poza granicami i o tych, którzy prosili nas o westchnienie. Październik. Mamy tyle trosk do ogarnięcia i tyle nadziei do ożywienia.

CZYTAJ DALEJ

Koronka na ulicach miast

2021-09-28 17:18

Fot. Niedziela Wrocławska

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Na ulicach miast w całej Polsce modlono się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W akcję włączyło się wiele parafii z archidiecezji wrocławskiej.

Jednym z takich miejsc był plac obok kościoła ojców kapucynów przy ul. Sudeckiej. Wierni zgromadzili się równo o godz. 15 aby odmówić Koronkę w intencjach podanych przez organizatorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję