Reklama

"Nie lękaj się!"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czcigodny i Drogi Księże Infułacie!

Inspirowany żarliwym nauczaniem naszego umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II podczas Jego pielgrzymki, w której z głębokim wzruszeniem uczestniczyć mogłem za pośrednictwem telewizyjnych przekazów, napisałem do własnych słów pieśń przeznaczoną na śpiew wiernych z organami. W refrenie nawiązałem do wskazania Ojca Świętego: "Nie lękaj się, Bóg w miłosierdzie bogaty jest". Jakkolwiek utwór ten nie jest arcydziełem, w unisonowym śpiewie "Poznańskich Słowików", chłopców i mężczyzn, brzmi potężnie. Partyturę załączam. A jeśli Drogi Ksiądz Infułat uzna, że można tę pieśń rozpowszechnić za łaskawym pośrednictwem "Niedzieli", będę szczerze wdzięczny i szczęśliwy.
Z serdecznym pozdrowieniem i głębokim z serca szacunkiem

Poznań, 10 września 2002 r.

Słowa i melodia: Stefan Stuligrosz

Kiedy zwątpienie przytłoczy serce twe,
Kiedy cierpienie wyciśnie z oczu łzę,
Nie zatrać wiary w swego życia sens,
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

Refren: Nie lękaj się, nie lękaj się,
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

Gdy się zagubisz wśród życia krętych dróg,
Kiedy na życie twe czyhać będzie wróg,
Zaufaj Panu, On ustrzeże cię,
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

Refren: Nie lękaj się, nie lękaj się,
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

A kiedy w sercu przygaśnie wiary blask,
Może zapragniesz bezmiaru Bożych łask,
Nie trać nadziei i pamiętaj, że
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

Refren: Nie lękaj się, nie lękaj się,
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

Kiedy złamany ciężarem swoich win,
Wrócić zapragniesz, jak marnotrawny syn,
Wracaj z ufnością, On miłuje cię,
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

Refren: Nie lękaj się, nie lękaj się,
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

W żadnej potrzebie Bóg nie opuści cię,
On cię przygarnie, jak Ojciec dziecko swe,
I mocą Swoją natchnie życie twe,
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

Refren: Nie lękaj się, nie lękaj się,
Bóg w miłosierdzie bogaty jest.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niepokojące doniesienia. Polska rezygnuje z udziału w międzynarodowej koalicji na rzecz prawa do życia

2025-04-28 21:25

[ TEMATY ]

Ordo Iuris

Adobe Stock

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że Polska wycofała poparcie dla Deklaracji Konsensusu Genewskiego - informuje Ordo Iuris.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w odpowiedzi na wniosek Instytutu Ordo Iuris, potwierdziło, że Rzeczpospolita Polska wycofała swoje poparcie dla Deklaracji Konsensusu Genewskiego w sprawie promowania zdrowia kobiet i wzmacniania rodziny – międzynarodowego dokumentu, który sprzeciwia się uznaniu aborcji za prawo człowieka oraz podkreśla nienaruszalne prawa kobiet i dzieci, w tym prawo do życia i zdrowia. Decyzję o wycofaniu podjął Minister Spraw Zagranicznych bez konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi. Resort przekazał informację w tej sprawie w piśmie datowanym na 9 kwietnia (wniosek został przesłany do MSZ 28 lutego).
CZYTAJ DALEJ

Nikaragua: kazania księży muszą być kontrolowane przez policję

2025-05-01 20:56

[ TEMATY ]

Nikaragua

Adobe. Stock.pl

Katoliccy księża w kilku diecezjach w Nikaragui muszą teraz co tydzień zgłaszać się na najbliższy posterunek policji, aby udzielać informacji na temat swojej działalności. Muszą przedstawić kopie swoich kazań, aby policja mogła sprawdzić, czy zawierają one krytyczne wypowiedzi na temat reżimu prezydenta Daniela Ortegi. Poinformował o tym katolicki portal informacyjny „The Pillar”, powołując się na raport organizacji Christian Solidarity Worldwide (CSW). W lutym br. rząd Nikaragui opublikował oświadczenie sugerujące, że reżim Ortegi może nie uznać nominacji nowych biskupów przez Watykan.

Niektórzy księża donoszą, że przydzielono im urzędnika, który ich nadzoruje. Co więcej, nie mogą oni opuszczać swoich parafii bez specjalnego pozwolenia. Ten ostatni przepis mocno uderza w diecezje, w których wielu księży przebywa na wygnaniu i których parafie są obsługiwane przez księży z innych diecezji.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Przed konklawe strażacy rozpoczęli montaż komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej

2025-05-02 12:11

[ TEMATY ]

konklawe

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Na dachu Kaplicy Sykstyńskiej zamontowano kominek. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych momentów, które będą nam towarzyszyć w okresie konklawe, aż do wyboru nowego papieża, 267. następcy św. Piotra.

To właśnie z tego kominka świat dowie się o wyborze, a oczekiwanie zaczyna się już teraz, ponieważ konklawe rozpocznie się 7 maja o godz. 10. 00 Mszą św. „Pro eligendo Pontifice”, a o godz. 16. 30 kardynałowie wejdą procesjonalnie do Kaplicy Sykstyńskiej. Następnie odbędzie się przysięga i „extra omnes” (wszyscy wyjdźcie) wypowiedziane przez mistrza ceremonii, abp. Diego Ravelli. Od tego momentu 133 kardynałów elektorów zostanie odciętych od świata zewnętrznego, który będzie mógł domyślać się przebiegu konklawe dzięki dymom wydobywającym się z kominka zamontowanego dzisiaj: dwa razy dziennie, jeden pod koniec poranka, a drugi pod koniec popołudnia, po każdych dwóch głosowaniach, i będą one czarne, jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie w sprawie wyboru nowego papieża. Biały dym będzie natomiast znakiem, że chrześcijaństwo ma nowego papieża.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję