Reklama

Święci i błogosławieni

Bł. Ignacy Kłopotowski – daj przykład, a nie wykład

Bł. Kłopotowski na pewno połączył małżeństwo w kryzysie, któremu groził rozwód. Kilka małżeństw, które były bezdzietne, przyjeżdża co roku do Loretto, by dziękować za uproszone potomstwo, takich historii jest sporo – mówi siostra Wioletta Ostrowska CSL z Loretańskiego Centrum Rodziny Domus Sancta w Loretto. Bł. Ignacy Kłopotowski to patron od kłopotów. Jeśli potrzebujesz omodlenia trudnych spraw to napisz: intencje@fundacjaklopotowskiego.pl.

[ TEMATY ]

bł. ks. Ignacy Kłopotowski

Magdalena Wojtak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Świadectwo Bogumiła

Reklama

„Moje wspomnienie Loretto sięga lat dziecięcych, kiedy z ministrantami przywoził nas tam kapłan. Odbierałem to miejsce jako oazę wolności. Czuliśmy się mile przyjmowani przez siostry Loretanki. Otoczenie, stare przedwojenne budynki, kaplica, zanurzone w pięknym sosnowym lesie, spacer nad rzekę, biegi, piłka i śpiew pieśni patriotycznych, których uczono mnie w domu, dawały mi poczucie, ze chciałbym tu mieszkać. Tematem, o którym można mówić bez końca, jest patron naszej Archidiecezji, błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski. Mówiąc o Nim, w największym skrócie – po owocach poznacie twórcę. Jego życiowa postawa, pracownika Winnicy Pragi, wyrażała się w powiedzeniu: "daj przykład, a nie wykład". Twórca prasy, rozumiał blisko sto lat temu, że media są ośrodkiem ewangelizacji. Wystarczy zajrzeć do ośrodka opieki nad dziećmi z Pragi, aby się przekonać, jakim duchem Miłości natchnął i prowadzi z Nieba swoje dzieło. Osobnym tematem jest pomoc ubogim, w którym miałem dar uczestniczenia, wożąc między innymi Loretankom chleb do jadłodajni. Czasami jadłem zupę z ubogimi, którzy mnie ubogacali historią swojego życia, czasami modlitwą. Na koniec świadectwo z katedry św. Floriana, w której służę od kilkunastu lat z Zakonem Rycerzy Jana Pawła II. Siostry zakrystianki, których zmieniło się kilka, to otwartość na służenie każdemu, kto uchyli drzwi zakrystii. Jednym słowem "radosnego dawcę miłuje Bóg". Spotkania z naśladowcami błogosławionego księdza Ignacego Kłopotowskiego dodaje mi sił w modlitwie za osoby duchowne” – mówi brat Bogumił od Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Msza św. w pierwsze czwartki miesiąca w Loretto i transmisja online w SalveNET

„Każda osoba na tę Mszę może przynieść swoją intencję. Ojciec Jerzy Grzanka SSCC, duszpasterz sanktuarium w Loretto, który zainicjował te nabożeństwa kilka lat temu, składa je wszystkie na ołtarzu i odprawia w tych intencjach Mszę, zazwyczaj z formularza o bł. Ignacym Kłopotowskim. Podczas homilii o. Jerzy przybliża duchowość błogosławionego, założyciela Loretto, opiekuna ubogich i zagubionych, patrona od kłopotów. Po Mszy świętej jest krótkie nabożeństwo do ks. Ignacego, następnie procesja z relikwiami i specjalne błogosławieństwo na koniec” – dodaje s. Wioletta.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18:30 nabożeństwa transmitowane są online na kanale YT SalveNET. Najbliższa Msza św. będzie miała miejsce 1 lipca:

2021-06-29 12:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błogosławiony, który wciąż jest z nami

Niedziela podlaska 37/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Liw

bł. ks. Ignacy Kłopotowski

Michał Rudnik

Uroczysta instalacja relikwii bł. Ignacego Kłopotowskiego w kościele w Liwie

Uroczysta instalacja relikwii bł. Ignacego Kłopotowskiego w kościele w Liwie

Błogosławiony Ignacy Kłopotowski, którego liturgiczne wspomnienie wypada 7 września (w rocznicę jego śmierci), należy do grupy kilkunastu osób wyniesionych na ołtarze, związanych z diecezją drohiczyńską.

Chociaż beatyfikowany w 2006 r. ks. Ignacy Kłopotowski był wyświęcony jako kapłan diecezji lubelskiej, później pracował w archidiecezji warszawskiej, a jego grób znajduje się na terenie diecezji warszawsko-praskiej, to i diecezjanie drohiczyńscy mają prawo mówić o nim: „Nasz święty!”. Przede wszystkim dlatego, że urodził się w Korzeniówce Małej (obecnie parafia Miłkowice Maćki), a chrzest św. otrzymał w katedrze w Drohiczynie. Są także inne miejsca na terenie naszej diecezji, gdzie zachowały się ślady jego obecności i gorliwej działalności ewangelizacyjnej. Do takich należy niewątpliwie Liw.
CZYTAJ DALEJ

61. letni ksiądz szkoli się na... klauna. „Lubię rozśmieszać ludzi”

2025-03-03 15:55

[ TEMATY ]

ksiądz

szkolenie na klauna

rozśmieszać ludzi

Adobe Stock

Ksiądz szkoli się na klauna

Ksiądz szkoli się na klauna

„Lubię rozśmieszać ludzi”, mówi ks. Thomas Schmollinger. 61-letni kapłan jest proboszczem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Trossingen w Niemczech i od niedawna szkoli się na klauna. W sezonie karnawałowym ksiądz regularnie przebiera się w zabawny kostium. W zeszłym roku wystąpił na karnawale parafialnym jako „Superman”.

„Niebiesko-czerwony kostium pasował do mnie i pomyślałem, że choć raz mogę go wypróbować”, śmieje się ksiądz ze Szwabii. Następnie „przeleciał” przez salę parafialną niczym bohater filmu o tym samym tytule i sprawił, że ludzie gromko klaskali i śmiali się. Zdjęcie z jego występu znalazło się nawet w ówczesnej gazecie codziennej. Ks. Schmollinger zdaje sobie sprawę, że niektórzy parafianie mogą uznać jego występy za dziwne lub „śmieszne”. Ale „jako ksiądz powinienem mieć prawo być klaunem dla innych”, mówi duchowny. Śmiech jest zdrowy i nic nie kosztuje.
CZYTAJ DALEJ

Papież kontynuuje tlenoterapię i ćwiczenia oddechowe

2025-03-04 12:37

[ TEMATY ]

papież Franciszek

tlenoterapia

ćwiczenia oddechowe

PAP/EPA

Wierni modlą się za papieża Franciszka pod Kliniką Gemelli

Wierni modlą się za papieża Franciszka pod Kliniką Gemelli

Po dwóch poniedziałkowych epizodach ostrej niewydolności oddechowej papież Franciszek nie potrzebuje już mechanicznej wentylacji i kontynuuje tlenoterapię wysokoprzepływową poprzez tzw. kaniulę - poinformowano we wtorek w watykańskim biurze prasowym.

Stosowana jest także dalej fizjoterapia oddechowa.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję