Żółta kartka - Walia: Joe Rodon, Kieffer Moore, David Brooks, Gareth Bale. Czerwona kartka - Walia: Harry Wilson (90).
Sędzia: Daniel Siebert (Niemcy). Widzów: 14 645.
Walia: Danny Ward - Connor Roberts (40. Neco Williams), Joe Rodon, Chris Mepham, Ben Davies - Daniel James (78. David Brooks), Joe Morrell (60. Harry Wilson), Aaron Ramsey, Joe Allen, Gareth Bale - Kieffer Moore (78. Tyler Roberts).
Dania: Kasper Schmeichel - Andreas Christensen, Simon Kjaer (77. Joachim Andersen), Jannik Vestergaard - Jens Stryger Larsen (77. Nicolai Boilesen), Pierre Emile Hoejbjerg, Thomas Delaney (60. Mathias Jensen), Joakim Maehle - Mikkel Damsgaard (60. Christian Noergaard), Kasper Dolberg (69. Andreas Cornelius), Martin Braithwaite.(PAP)
Piłkarscy kibice nie obejrzą meczy podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej w organizowanych przez miasta strefach. Fanom piłki nożnej pozostaje kibicować swoim drużynom w domu lub korzystając z oferty lokali gastronomicznych.
Stref kibica nie zorganizuje m.in. Szczecin, Warszawa i Wrocław. Zastanawia się nad tym Kraków. Jako główny powód miasta podają pandemię i obostrzenia z nią związane. "Na ten moment w Warszawie nie są planowane miejskie strefy kibica. Powodem są względy pandemiczne" - przekazała Marcelina Bogdanowicz ze stołecznego ratusza.
Obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez Eugeniusza Kazimirowskiego
Miłosierdzie Boga z pokolenia na pokolenie. To ono właśnie jest odwieczną przyczyną wszystkiego, co istnieje. Bóg bowiem stworzył świat z miłości i od początku postanowił obdarzyć tą miłością każdego człowieka. A była to miłość miłosierna, gdyż Miłosierdzie jest po prostu miłością w działaniu. Wszystko, co istnieje, co zostało stworzone, cały nieogarniony i genialny wszechświat jest dziełem tego Miłosierdzia
Bóg jest czystym duchem samoistnym, tzn. mającym byt sam z siebie, a zatem także pełnię doskonałości. Bóg posiada doskonałą jedność wewnętrzną, czyli prostotę, która wyklucza złożenie z jakichś składników. Ale nasz ludzki umysł potrzebuje poznawać Boga poprzez poszczególne przymioty znane mu ze świata, bo inaczej nie potrafi. Jednak te przymioty – doskonałości w Bogu są czymś jednym, niezłożonym, prostym. My zaś nie poznajemy Boga w sposób bezpośredni, ale przez doskonałości, które dostrzegamy tylko w pewnym stopniu w stworzeniach. Boga nazywamy miłosiernym, ponieważ okazuje swą dobroć wobec potrzebujących. Jego miłosierdzie pochodzi z miłości i jest z nią nierozerwalnie związane. Istota miłości bowiem polega na bezinteresownym udzielaniu dobra osobie kochanej.
Wielkie święto parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy – relikwie św. Jana Pawła II
2025-04-27 22:27
ks. Tobiasz Matkowski /opr. xłr
ks. Tobiasz Matkowski
Relikwie św. Jana Pawła II przekazał abp Mieczysław Mokrzycki
W niedzielę o poranku parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy przeżywała uroczystość wprowadzenia relikwii Świętego Jana Pawła II. Do wspólnoty parafialnej przybył abp Mieczysław Mokrzycki, były osobisty sekretarz św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Arcybiskup Mokrzycki w uroczystej procesji wniósł relikwiarz do kościoła, a po odczytaniu aktu przekazania relikwii, wręczył go ks. Bogdanowi Grabowskiemu, proboszczowi parafii. Relikwie zostały umieszczone przed ołtarzem na specjalnym postumencie, a świątynia wypełniła się modlitwą i śpiewem.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.