Reklama

Aspekty

Rekolekcje ze św. Józefem w zielonogórskim Areszcie

Ok. 10 osadzonych z Aresztu Śledczego w Zielonej Górze podjęło 33-dniowe rekolekcje ze św. Józefem.

[ TEMATY ]

rekolekcje

św. Józef

Zielona Góra

Areszt

Archiwum ks. Krzysztofa Hojzera

Każdy z uczestników otrzymał zestaw medytacji i wspólnych modlitw, które będziemy odprawiać w każdą sobotę

Każdy z uczestników otrzymał zestaw medytacji i wspólnych modlitw, które będziemy odprawiać w każdą sobotę

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Rozpoczęliśmy formację ze św. Józefem poprzez rekolekcje, które zostały zaproponowane przez papieża Franciszka. Każdy z uczestników otrzymał zestaw medytacji i wspólnych modlitw, które będziemy odprawiać w każdą sobotę. Tego dnia mamy Eucharystię i modlitwy przybliżające charakterystykę św. Józefa natomiast każdego dnia w tygodniu, panowie prywatnie mają wyznaczone swoje zadania, nad którymi pracują w swoich celach, modlą się - mówi ks. Krzysztof Hojzer - opiekun Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio, który jednocześnie pełni funkcję kapelana w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze.

- Chodzi o to, żeby ci młodzi panowie, uczyli się od św. Józefa istoty męstwa, cierpliwości, wiary, ufności, ale też jego sprawiedliwości, która tak często w ich sercach i umysłach jest wypaczona poprzez styl ich życia. Chciałbym, żeby św. Józef pomógł im odbudować siebie jako mężczyzn i ich powołanie jako ojców, mężów. Chciałbym, żeby uczyli się od św. Józefa skarbca męstwa, które noszą w swoich sercach, a które bardzo często pozamykali, pozwolili na to, żeby skarbiec ich męstwa nigdy nie został przez nich wykorzystany, wydobyty. Taki jest mój cel w tym roku formacji dla osadzonych - dodaje kapelan zielonogórskiego Aresztu.

Kapelan dodaje, że w dalszym ciągu w areszcie panują restrykcje związane z pandemią, więc osadzeni są podzieleni na grupy. Chciałby, aby każda z grup w Roku Świętego Józefa przeżyła 33-dniowe rekolekcje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-06-25 08:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje - warsztaty dla rodzin ofiar przemocy i wypadków komunikacyjnych

Stowarzyszenie "Przejście" i Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie zaprasza na rekolekcje - warsztaty dla rodzin ofiar przemocy i wypadków komunikacyjnych oraz innych wypadków losowych.

Zapraszamy na cykl czterech spotkań, które pomogą uczestnikom przejść drogę od poczucia bezsilności, bólu, beznadziei do odnalezienia lekarstwa – uzdrowienia, które będzie przejściem do uwielbienia i dziękczynienia – nowej rzeczywistości życia, nowej pamięci o osobie która zginęła i nowej perspektywie życia zaangażowania dzisiaj.
CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: biskup odwiedził małżonków świętujących diamentowe gody

2025-10-03 16:03

[ TEMATY ]

małżeństwo

Bydgoszcz

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„To wielka radość oraz podziw dla małżonków za to, że trwają w jedności” - powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, który spotkał się Krystyną i Ludwiką Dudziakami. Świętowali 60. rocznicę sakramentu małżeństwa.

Spotkanie odbyło się 2 października w Bydgoskim Domu Dziennego Pobytu „Senectus”, który mieści się w budynku Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. - W imieniu pana prezesa składam serdeczne życzenia jubilatom, gratulując im szlachetnej rocznicy, a księdzu biskupowi dziękując, że nas odwiedził. Warto zaglądać do sąsiadów - mówił Jakub Lizurej z PTE Oddziału w Bydgoszczy.
CZYTAJ DALEJ

Niemcy/ Na lotnisku w Monachium ponownie wstrzymano loty z powodu zagrożenia dronowego

2025-10-04 06:13

[ TEMATY ]

lotnisko

Monachium

pixabay.com

news

news

Niemiecka policja potwierdziła w nocy z piątku na sobotę, że nad lotniskiem w Monachium zaobserwowano dwa drony. Wcześniej agencja dpa informowała, że z powodu zagrożenia dronowego zamknięte zostały obydwa pasy startowe.

Według agencji Reuters o ponownym zaobserwowaniu dronów nad lotniskiem w Monachium poinformował m.in. kapitan jednego z samolotów. W wyniku tego oba pasy startowe w piątek wieczorem zostały zamknięte po raz drugi w ciągu niecałych 24 godzin.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję