Reklama

Kuchnia dla samotnych

Pierś kurczaka z pomarańczą

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przepis na 1 porcję

1 pierś kurczaka (wielkość według własnych upodobań, mięsa nie solimy), 1 pomarańcza, 1 łyżka płynnego miodu, szczypta przyprawy curry, olej do smażenia.

Umytą, obsuszoną pierś kurczaka nacieramy przyprawą curry i odstawiamy na 10 min w chłodne miejsce.
Z pomarańczy ścieramy skórkę (1 łyżeczka) - z połowy owocu wyciskamy sok, drugą połowę kroimy w cienkie plastry.
Na rozgrzanym tłuszczu obsmażamy kurczaka, rumieniąc ze wszystkich stron, zmniejszamy ogień. Mięso posypujemy skórką z pomarańczy, zalewamy sokiem wymieszanym z miodem i dusimy - pod przykryciem - do miękkości (ok. 10-12 min). Podajemy na plastrach pomarańczy, z dodatkiem ryżu na sypko.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Krajewski: Można odmawiać wszystkie koronki, celebrować wszystkie nabożeństwa, a nie być blisko Boga

2026-03-16 21:11

[ TEMATY ]

kard. Konrad Krajewski

Vatican News / ks. Marek Weresa

Kard. Konrad Krajewski

Kard. Konrad Krajewski

Można być pasjonatem spraw religijnych. Odmawiać wszystkie koronki, celebrować wszystkie nabożeństwa, a nie być blisko Boga. Jeśli zbłądziliśmy, trzeba wrócić. On jest miłośnikiem życia. Bóg nie chce twojej czy mojej śmierci. On chce, żebyś żył na wieki.

Fragment książki "Idź i czyń dobro", Krzysztof Tadej , kard. Konrad Krajewski. Do kupienia w naszej księgarni! ksiegarnia.niedziela.pl.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV otrzyma Medal Wolności USA

2026-03-16 20:35

[ TEMATY ]

medal

Papież Leon XIV

Vatican Media

Narodowe Centrum Konstytucyjne, które przyznało Medal Wolności Ojcu Świętemu, pragnie w ten sposób uhonorować wkład Leona XIV w promowanie ideałów Pierwszej Poprawki do Konstytucji USA (1791 r.), która gwarantuje fundamentalne wolności: religii, słowa, prasy, pokojowych zgromadzeń oraz petycji do rządu. Ojciec Święty wyraził wdzięczność za tę prestiżową nagrodę - powiedział Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Nadanie odznaczenia odbędzie się 3 lipca w Filadelfii, w przeddzień 250 rocznicy powstania Stanów Zjednoczonych. Papież dzięki połączeniu internetowemu wygłosi z Watykanu przemówienie do uczestników uroczystości. Będą wśród nich amerykańscy przywódcy polityczni i religijni.
CZYTAJ DALEJ

Co mówił św. Jan Paweł II o mocy modlitwy w Wielkim Poście?

2026-03-17 15:29

[ TEMATY ]

Wielki Post

św. Jan Paweł II

moc modlitwy

Vatican News

Jan Paweł II o mocy modlitwy

Jan Paweł II o mocy modlitwy

Wielki Post musi pozostawić w naszym życiu silny i nieusuwalny ślad – mówił Jan Paweł II podczas swego pierwszego Wielkiego Postu w Watykanie. Ubolewając nad zanikiem praktyk wielkopostnych, podkreślał szczególne znaczenie modlitwy. Definiował ją w sposób najbardziej radykalny. Nie jako naszą rozmowę z Bogiem, ale zjednoczenie ze Słowem Odwiecznym. W archiwach Watykanu zachowało nagranie słów, które Jan Paweł II skierował wówczas do Polaków.

„Pragnę, ażeby w Polsce wiele się modlono i w czasie Wielkiego Postu, i poza Wielkim Postem, zawsze, żeby wiele się modlono, żeby polskie słowo modlitwy włączało się w to odwieczne Słowo, które stało się ciałem i które łączy, jednoczy modlitwy wszystkich ludzi, wszystkich narodów, wszystkich języków. I swoim odwiecznym Słowem przemawia do Ojca naszego, który jest w niebie. Taka jest głębia, taka jest tajemnica modlitwy. Niech ta tajemnica nigdy nie przestanie być udziałem polskich serc” – prosił Jan Paweł II.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję