Reklama

Życie jest czymś więcej niż osiągnięciem sukcesu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Niedzielę Palmową 1 kwietnia o godz. 13.30 sprzed kościoła Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej wyruszyła procesja z palmami, której przewodniczył bielsko-żywiecki ordynariusz. Tradycyjnie, liczącą kilkaset metrów drogę młodzież pokonała, dając świadectwo swojej wiary poprzez modlitwę i wspólny śpiew. Z różnych stron naszej diecezji przywieziono palmy, z których najwyższe sięgały 8 m wysokości.
W katedralnym kościele uroczystej Eucharystii przewodził bp Rakoczy wraz z kapłanami-opiekunami młodzieży. W homilii pasterz diecezji zachęcał młodych, by zaufali Bogu i oparli swe życie na Chrystusie. - Nie może przegrać ten, kto wszystko postawi na miłość ukrzyżowanego, wcielonego Słowa. Postawcie na tę miłość! Zawsze miejcie na uwadze, że życie nie jest tylko gromadzeniem dóbr. Jest czymś więcej niż osiągnięciem sukcesu - mówił hierarcha.
Liturgiczną celebrację tradycyjnie zakończył obrzęd symbolicznego przekazania Światła Stróżów Poranka. Świece - symbol Chrystusa i ewangelizacji otrzymali przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, organizatorzy turniejów BoskoCup oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań. Biskup wręczył także przedstawicielom dekanatów katechizmy dla młodych YouCat i zaproszenia na Święto Młodych, które odbędzie się w czerwcu w Skoczowie.
Odczytano także specjalny telegram adresowany do Ojca Świętego, w którym młodzi naszej diecezji zapewnili papieża o swojej wierności i podjęciu wysiłku czynienia miejsca dla Chrystusa. „Trwamy w dziękczynieniu za dwadzieścia lat istnienia diecezji bielsko-żywieckiej. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, w której chcemy być radosnymi zwiastunami wiary w Jezusa Chrystusa i świadkami umiłowania Kościoła.Wraz z obecnym wśród nas Biskupem Tadeuszem, jego biskupem pomocniczym Piotrem, z duszpasterzami młodzieży, w znaku oddania i czci całujemy Twoje, Piotrowe ręce i prosimy o apostolskie błogosławieństwo” - napisano w liście do Benedykta XVI.
Po Mszy św. uczestnicy diecezjalnych obchodów mogli skosztować grochówki przygotowanej przez bielskich żołnierzy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września 335 r. dokonano konsekracji Bazyliki Zmartwychwstania, którą wybudował cesarz Konstantyn blisko miejsca ukrzyżowania Chrystusa. Od tego czasu Wschód chrześcijański obchodził tego dnia uroczyste święto na cześć Krzyża Zbawiciela.

Krzyż jest miejscem zwycięstwa Chrystusa. Z wysokości Krzyża Jezus pociąga do siebie wszystkich grzeszników (zob. J 12, 32) i objawia im miłość Ojca, który Go posłał. Oddając na nim ostatnie tchnienie, ofiarował się jako żertwa przebłagalna za grzechy całego świata i oddał chwałę Ojcu z wszystkimi, których zbawił.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Robert Sarah: trzeba pogłębić i wyjaśnić wymiar synodalny Kościoła

2025-09-13 15:49

[ TEMATY ]

kard. Robert Sarah

Kard. Sarah

Vatican Media

Uważam, że wymiar synodalny należy pogłębić i wyjaśnić - stwierdza w wywiadzie dla włoskiego dziennika katolickiego „Avvenire” emerytowany prefekt Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kard. Robert Sarah, z którym rozmawiał Giacomo Gambassi.

Na wstępie kard. Sarah zaznacza, iż Leon XIV przywraca nieodzowną centralną rolę Chrystusa, ewangeliczną świadomość, że „bez Niego nic nie możemy uczynić”: ani budować pokoju, ani budować Kościoła, ani zbawić naszej duszy. „Ponadto wydaje mi się, że zwraca on inteligentną uwagę na świat, w duchu słuchania i dialogu, zawsze z rozważnym uwzględnieniem Tradycji. Tradycja jest bowiem jakby napędem dziejów: zarówno historii ogólnej, jak i historii Kościoła. Bez żywej Tradycji, która pozwala na przekazywanie Boskiego Objawienia, sam Kościół nie mógłby istnieć. Wszystko to jest w doskonałej zgodzie z nauczaniem Soboru Watykańskiego II” - zwraca uwagę kard. Robert Sarah.
CZYTAJ DALEJ

Łódź: Franciszek Run – pax ed bonum

2025-09-14 11:16

[ TEMATY ]

archidiecejza łódzka

Piotr Drzewiecki

Franciszek Run – pax ed bonum

Franciszek Run – pax ed bonum

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Łodzi już po raz drugi zorganizowała bieg „Franciszek Run – pax ed bonum”, którego ideą jest szerzenie pokoju i dobra.

W sobotnim biegu ulicami Rokicia wzięłu udział ponad pięćdziesięciu biegaczy – dzieci, młodzieży i dorosłych oraz blisko dwudziestu miłośników nordic-walkingu. Biegacze wystartowali w kilku kategoriach wiekowych, z podziałem na kobiety i mężczyzn. Mieli do pokonania dystans 7,5km, będący tzw. dawną milą polską. - Drugi bieg parafialny „Franciszek Run pax et bonum” to nasz czas na świętowanie sportowe. Dołącz do naszego biegu – pobiegnijmy jak wiatr, w duchu wspólnoty i wiary, z radością z ruchu, wdzięcznością za to co mamy! Chcemy zintegrować się z naszymi parafianami i zaprosić ich do parafii jak do domu! – zachęcał do wspólnego biegania ks. Andrzej Michalak, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję