Reklama

Jubileuszowe Misje Święte

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z racji Jubileuszu 70-lecia parafii oraz w 10. rocznicę uroczystego poświęcenia kościoła wierni parafii św. Jakuba Apostoła w Częstochowie przeżywali Misje Święte, które w dniach 14-21 października br. przeprowadził o. Stanisław Jarosz, paulin z Jasnej Góry. Uczestniczącym w Misjach Świętych towarzyszyły słowa: „Przypatrzcie się bracia, powołaniu waszemu” (1 Kor 1, 26). Wspaniałym owocem Misji Świętych jest powołanie Bractwa Eucharystycznego i Duchowa Adopcja dzieci poczętych.
Ważnym wydarzeniem Misji Świętych była uroczystość intronizacji Krzyża Misyjnego w dniu 19 października. Mszy św., podczas której został poświęcony Krzyż Misyjny, przewodniczył bp Jan Wątroba. Msza św. była dziękczynieniem za 70 lat istnienia parafii i za 10 lat od uroczystego poświęcenia kościoła, którego 19 października 1997 r. dokonał abp Stanisław Nowak metropolita częstochowski. Na początku Mszy św. bp Wątroba zachęcił do modlitwy dziękczynnej za parafię, ale także za zmarłego bp. Teodora Kubinę, który powołał parafię w 1937 r. i za zmarłych proboszczów: (ks. Wojciecha Mondrego (1937-69); ks. Tadeusza Ojrzyńskiego (1965-79); ks. Henryka Bąbińskiego (1979-93), którzy służyli wspólnocie parafii św. Jakuba.
Homilię wygłosił o. Stanisław Jarosz. Mówił o obecności krzyża w życiu człowieka wierzącego. „Kiedy Ci źle, kiedy masz kłopoty, weź Krzyż Chrystusa w swoje dłonie i popatrz na niego” - zachęcał o. Jarosz. Podkreślił ogromne znaczenie wierności krzyżowi dla życia duchowego człowieka współczesnego. „Krzyż to znak Miłości, której tak bardzo nam potrzeba. Krzyż jest umocnieniem dla naszej wiary” - mówił.
Po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja z Krzyżem Misyjnym ulicami parafii. W czasie procesji rozważane były tajemnice bolesne Różańca Świętego.
Na pamiątkę 70-lecia parafii i Misji Świętych rozdany został specjalny folder o historii i „dziś” parafii. Folder został opracowany, przy współpracy z ks. Stanisławem Mendakiewiczem, przez studio graficzne Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Jest on darem redaktora naczelnego „Niedzieli” ks. inf. Ireneusza Skubisia dla parafii św. Jakuba Apostoła w Częstochowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Andrzej Przybylski kanonicznie objął rządy w archidiecezji katowickiej

2025-10-04 10:02

[ TEMATY ]

abp Andrzej Przybylski

Ks. R. Bogacki

Abp Andrzej Przybylski kanonicznie objął rządy w archidiecezji katowickiej. Formalne objęcie urzędu odbyło się w sobotę 4 października w kaplicy Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

O godz. 9.00 w kaplicy Kurii Metropolitalnej w Katowicach rozpoczęła się uroczystość objęcia urzędu przez nowego arcybiskupa metropolitę katowickiego Andrzeja Przybylskiego. Zgodnie z kan. 382 §2 Kodeksu Prawa Kanonicznego promowany na urząd biskupa diecezjalnego, jeżeli posiada już sakrę biskupią, powinien kanonicznie objąć swoją diecezję w ciągu dwóch miesięcy od otrzymania pisma apostolskiego.
CZYTAJ DALEJ

Papież podpisał nową Adhortację Apostolską

2025-10-04 09:45

[ TEMATY ]

adhortacja

Papież Leon XIV

Vatican Media

W sobotę, 4 października w Prywatnej Bibliotece Pałacu Apostolskiego, Ojciec Święty podpisał Adhortację Apostolską Dilexi te. Prezentacja dokumentu nastąpi 9 października w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Rusza nowenna za kapłanów

2025-10-04 23:26

[ TEMATY ]

Adoracja w drodze

nowenna za kapłanów

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Już jutro – 5 października – rozpoczyna się nowenna za kapłanów, zakonników, misjonarzy, siostry zakonne, osoby konsekrowane, braci zakonnych oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Aby dołączyć do modlitwy, wystarczy skorzystać z… telefonu komórkowego.

Osoby, które zdecydują się włączyć w nowennę codziennie przez 9 dni otrzymają wiadomość z linkiem do modlitwy i rozważań. Nowenna będzie dostępna również w wersji audio. Wszyscy uczestnicy nowenny zostaną objęci modlitwą eucharystyczną. Przez cały rok, codziennie, odprawiane są przez ojców franciszkanów Msze św. w Niepokalanowie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję