Reklama

Diecezja otrzyma nowych kapłanów

Niedziela rzeszowska 21/2007

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prosimy Cię, Ojcze wszechmogący, daj tym swoim sługom godność prezbiteratu; odnów w ich sercach Ducha świętości; niech wiernie pełnią przyjęty od Ciebie, Boże, urząd posługiwania kapłańskiego drugiego stopnia i przykładem swojego życia pociągają innych do poprawy obyczajów.
Niech będą godnymi współpracownikami biskupów, aby przez ich przepowiadanie i dzięki łasce Ducha Świętego słowa Ewangelii przyniosły obfity owoc w ludzkich sercach i dotarły aż na krańce ziemi.
Niech (…) będą wiernymi szafarzami Twoich misteriów, aby lud Twój odnawiał się przez odradzające obmycie chrztu świętego, czerpał pokarm z Twego ołtarza; aby grzesznicy doznawali łaski pojednania, a chorzy pokrzepienia w słabości.

Reklama

Żywotność Kościoła zależy w dużej mierze od jakości kapłanów, a ta z kolei od formacji, jaką otrzymują kandydaci przed przyjęciem święceń w seminarium, nazywanym często sercem diecezji. Cieszymy się, że nasza diecezja otrzyma 24 nowych kapłanów, którzy poprzez sześcioletnią formację ludzką, duchową, intelektualną i pastoralną przygotowali się do przyjęcia święceń.
Obecni kandydaci do prezbiteratu rozpoczęli swoją formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie we wrześniu 2001 r. Pierwszym etapem tego przygotowania były dwuletnie studia filozoficzne. Drugi etap to czteroletnie studia teologiczne. W toku tej formacji, w czasie trzeciego roku, w wigilię Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 7 grudnia 2003 r., otrzymali strój duchowny. W Wielkim Poście 2004 r., w trakcie tego samego roku formacji seminaryjnej, przyjęli posługę lektora, zaś rok później w czasie czwartego roku studiów - posługę akolity. Na piątym roku studiów, 7 grudnia 2005 r., przyjęli kandydaturę. Rok VI rozpoczęli rekolekcjami, na zakończenie których, 29 października 2006 r., przyjęli święcenia diakonatu. Tym samym zostali włączeni do grona duchowieństwa diecezji rzeszowskiej. Po zakończeniu I semestru szóstego roku studiów udali się na praktyki duszpasterskie w parafiach naszej diecezji. Po świętach wielkanocnych powrócili do Seminarium, by podjąć bezpośrednie przygotowanie do święceń prezbiteratu. W jego ramach zdali egzamin jurysdykcyjny, następnie egzamin magisterski z obroną pracy naukowej, którą pisali od trzeciego roku studiów, wreszcie od 5 maja uczestniczyli w spotkaniach z opiekunami i przedstawicielami wszystkich duszpasterstw diecezji. W ostatnim tygodniu przed święceniami uczestniczą w tygodniowych rekolekcjach w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Święcenia przyjmą z rąk bp. Kazimierza Górnego w wigilię Zesłania Ducha Świętego, 26 maja o godz. 10 w rzeszowskiej katedrze.
Ogarnijmy wszystkich kandydatów do prezbiteratu naszą gorącą modlitwą. Niech tekst z modlitwy konsekracyjnej, którą Ksiądz Biskup odmówi nad święconymi, będzie nam w tym pomocą.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Neoprezbiterzy 2007

Ks. Andrzej Chmiel
Ur. 23 lipca 1981 r. w Rzeszowie. Syn Jana i Teresy z domu Pieprzak. Pochodzi z parafii św. Barbary w Ropczycach. Ukończył Technikum Elektryczno-Mechaniczne w Sędziszowie Młp. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Gogołów. Obronił pracę magisterską z liturgiki (PAT), pt. „Odnowa liturgii po Soborze Watykańskim II, na przykładzie parafii Przemienienia Pańskiego w Ropczycach, jako owoc pracy duszpasterskiej ks. prał. Józefa Cieśli (1963-1991)”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Stanisława Mazura.

Ks. Piotr Anioł
Ur. 12 lutego 1982 r. w Rzeszowie. Syn Tadeusza i Teresy z domu Maciej. Pochodzi z parafii Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Brzeziny. Obronił pracę magisterską z pedagogiki (PAT), pt. „Chrześcijańsko-personalistyczna koncepcja wychowania do miłości w świetle myśli ks. Marka Dziewieckiego”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Janusza Miąso.

Reklama

Ks. Tomasz Błaż
Ur. 22 grudnia 1982 r. w Sanoku. Syn Mariana i Marii z domu Bielecka. Pochodzi z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Jasienicy Rosielnej (archidiecezja przemyska). Ukończył Liceum Ekonomiczne w Krośnie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Biała. Obronił pracę magisterską z teologii duchowości (PAT), pt. „Model kapłana na podstawie życia i pism błogosławionego ks. Jana Wojciecha Balickiego”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Stanisława Kamińskiego.

Ks. Tomasz Blicharz
Ur. 11 grudnia 1981 r. w Kolbuszowej. Syn Jana i Stanisławy z domu Serafin. Pochodzi z parafii Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Ukończył Technikum Drzewne w Kolbuszowej. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Zaczernie. Obronił pracę magisterską z teologii moralnej (PAT), pt. „Obowiązek głoszenia nowej ewangelizacji na podstawie nauczania Jana Pawła II”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Wacława Sopla.

Ks. Łukasz Mariuszyc
Ur. 22 marca 1981 r. w Rzeszowie. Syn Kazimierza i Krystyny z domu Jendyk. Pochodzi z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie. Ukończył Technikum Elektroniczne w Rzeszowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Kosowy. Obronił pracę magisterską z teologii duchowości (PAT), pt. „Formacja dojrzałej osobowości kapłańskiej na podst. Adhortacji »Pastores dabo vobis« Jana Pawła II i kwartalnika formacji kapłańskiej »Pastores«”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Stanisława Kamińskiego.

Reklama

Ks. Łukasz Leśniak
Ur. 21 grudnia 1982 r. w Strzyżowie. Syn Kazimierza i Heleny z domu Smarz. Pochodzi z parafii Niepokalanego Serca NMP w Grodzisku Strzyżowskim. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii św. Barbary w Ropczycach. Obronił pracę magisterską z teologii moralnej (PAT), pt. „Świętość i nienaruszalność życia ludzkiego na przykładzie męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego w odniesieniu do czasów współczesnych”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Wacława Sopla.

Ks. Paweł Liszka
Ur. 8 kwietnia 1982 r. w Gorlicach. Syn Jerzego i Grażyny z domu Piecuch. Pochodzi z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Bp. Marcina Kromera w Gorlicach. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Łowisko. Obronił pracę magisterską z teologii dogmatycznej (PAT), pt. „Eschatologiczny wymiar Bożego Miłosierdzia na podstawie pism świętej siostry Faustyny Kowalskiej”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Jerzego Buczka.

Ks. Jacek Hajduk
Ur. 22 lutego 1982 r. w Rzeszowie. Syn Wiesława i Anny z domu Wiktor. Pochodzi z parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Łąka. Obronił pracę magisterską z teologii duchowości (PAT), pt. „Doskonałość chrześcijańska. Studium w oparciu o »Życie duchowe« św. Józefa Sebastiana Pelczara”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Stanisława Kamińskiego.

Reklama

Ks. Wojciech Radomski
Ur. 19 lutego 1980 r. w Łańcucie. Syn Jana i Krystyny z domu Cag. Pochodzi z parafii Narodzenia NMP w Zaczerniu. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Napisał pracę licencjacką pt. „Squarcia i cieli e scendi tu che hai nascosto il tuo volto”. Analisi esegetico-teologica di Is 63,19b-64,6”, pod kierunkiem o. dr. Charles’a Conroy’a MSC (Papieski Uniwersytet Gregoriański - Rzym).

Ks. Jan Olbrych
Ur. 15 listopada 1982 r. w Jaśle. Syn Kazimierza i Zuzanny z domu Jasik. Pochodzi z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Rożnowicach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Bieczu. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Wyżne. Obronił pracę magisterską z teologii moralnej (PAT), pt. „Niedziela jako dzień człowieka według »Dies Domini« Jana Pawła II”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Wacława Sopla.

Ks. Sławomir Podraza
Ur. 13 czerwca 1982 r. w Gorlicach. Syn Bogusława i Teresy z domu Pacyna. Pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach. Praktykę pastoralną odbywał w parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie. Obronił pracę magisterską z teologii dogmatycznej (PAT), pt. „Misterium paschalne Chrystusa w Sumie teologicznej św. Tomasza z Akwinu”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Jerzego Buczka.

Ks. Paweł Pratko
Ur. 9 października 1980 r. w Rzeszowie. Syn Józefa i Elżbiety z domu Najda. Pochodzi z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tyczynie. Ukończył Technikum Samochodowe w Rzeszowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Wysoka Strzyżowska. Obronił pracę magisterską z historii Kościoła (KUL), pt. „Życie i działalność ks. Stanisława Bąka 1908-1983”, napisaną pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Stanisława Nabywańca.

Reklama

Ks. Krzysztof Cieśla
Ur. 25 stycznia 1982 r. w Kolbuszowej. Syn Stanisława i Henryki z domu Szczęch. Pochodzi z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kolbuszowej Górnej. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Lutoryż. Obronił pracę magisterską z teologii duchowości (PAT), pt. „Doskonałość życia chrześcijańskiego w oparciu o »Życie duchowe« św. Józefa Sebastiana Pelczara”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Stanisława Kamińskiego.

Ks. Grzegorz Dąbrowski
Ur. 4 marca 1982 r. w Gorlicach. Syn Henryka i Barbary z domu Gryga. Pochodzi z parafii Bożego Ciała w Bieczu. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Bieczu. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Kamionka. Obronił pracę magisterską z teologii moralnej (PAT), pt. „Etyczno-moralne aspekty sportu”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Wacława Sopla.

Ks. Grzegorz Chmielowski
Ur. 28 lipca 1982 r. w Strzyżowie. Syn Stanisława i Zofii z domu Wanat. Pochodzi z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Stępinie. Ukończył Liceum Zawodowe w Strzyżowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Krzywa Wieś-Podlesie. Obronił pracę magisterską z teologii duchowości (PAT), pt. „Świętość życia w myśli i dziele bł. Matki Teresy z Kalkuty, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Stanisława Kamińskiego.

Ks. Tomasz Fularz
Ur. 22 września 1980 r. w Rzeszowie. Syn Edwarda i Jadwigi z domu Totoń. Pochodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kawęczynie. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp. Napisał pracę licencjacką pt. „Il dibattito bioetico sull’inizio della vita umana e rispetto dell’embrione alla luce della Evangelium Vitae”, pod kierunkiem dr. Pietro Ramellini (Papieskie Ateneum Regina Apostolorum - Rzym).

Reklama

Ks. Piotr Nowakiewicz
Ur. 31 października 1982 r. w Zabrzu. Syn Janusza i Zuzanny z domu Kosak. Pochodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Płk. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Palikówka. Obronił pracę magisterską z teologii moralnej (PAT), pt. „Grzechy przeciwko pierwszemu przykazaniu Dekalogu według Katechizmu Kościoła Katolickiego”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Wacława Sopla.

Ks. Wojciech Mazurek
Ur. 14 lutego 1982 r. w Rzeszowie. Syn Alfreda i Heleny z domu Jedynak. Pochodzi z parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Sędziszów Młp. Obronił pracę magisterską z patrologii (PAT), pt. „Świętego Augustyna rozumienie historii zbawienia”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Krzysztofa Tyburowskiego.

Ks. Marcin Nabożny
Ur. 1 marca 1982 r. w Strzyżowie. Syn Stanisława i Marii z domu Kowalczyk. Pochodzi z parafii św. Mikołaja w Lubli. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Nawsie. Obronił pracę magisterską z historii Kościoła (KUL), pt. „Duszpasterze i duszpasterstwo w parafii Lubla w latach 1939-1945”, napisaną pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Stanisława Nabywańca.

Ks. Tomasz Mytych
Ur. 5 maja 1982 r. w Strzyżowie. Syn Ryszarda i Małgorzaty z domu Koszelnik. Pochodzi z parafii św. bp. Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie. Ukończył Liceum Ekonomiczne w Strzyżowie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Mazury. Obronił pracę magisterską z liturgiki (PAT), pt. „Anabatyczny sens naturalnych symboli i gestów w celebracji sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Stanisława Mazura.

Reklama

Ks. Jerzy Szurek
Ur. 20 sierpnia 1973 r. w Gorlicach. Syn Bolesława i Stefanii z domu Dziedzic. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Lipinkach. Ukończył Technikum Mechaniczne w Krośnie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Widełka. Obronił pracę magisterską z liturgiki (PAT), pt. „Krzyże, kapliczki i figury przydrożne w parafii Lipinki jako wyraz kultu Bożego”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Stanisława Mazura.

Ks. Rafał Tęcza
Ur. 26 czerwca 1981 r. w Rzeszowie. Syn Jana i Krystyny z domu Wojdyło. Pochodzi z parafii Świętych Biskupów Stanisława i Wojciecha w Porębach Dymarskich. Ukończył Technikum Samochodowe w Nowej Dębie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Wólka Niedźwiedzka. Obronił pracę magisterską z teologii duchowości (PAT), pt. „Rola kierownictwa duchowego w dążeniu do doskonałości chrześcijańskiej. Studium w oparciu o »Dzienniczek« i »Listy« św. Faustyny Kowalskiej”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Stanisława Kamińskiego.

Ks. Krzysztof Stawarz
Ur. 24 lipca 1982 r. w Leżajsku. Syn Edwarda i Anny z domu Wojtas. Pochodzi z parafii Nawiedzenia NMP w Medyni Głogowskiej. Ukończył Liceum Ekonomiczne w Łańcucie. Praktykę pastoralną odbywał w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Obronił pracę magisterską z psychologii i antropologii filozoficznej (PAT), pt. „Problem genezy duszy ludzkiej - dyskusje dawne i współczesne”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Władysława Szewczyka.

Ks. Grzegorz Złotek
Ur. 25 marca 1981 r. w Rzeszowie. Syn Kazimierza i Marii z domu Kordas. Pochodzi z parafii Zwiastowania NMP w Nowej Wsi k. Czudca. Ukończył Technikum Weterynaryjne przy ZS RCKU w Trzcianie k. Rzeszowa. Praktykę pastoralną odbywał w parafii Rzeszów-Staroniwa. Obronił pracę magisterską z historii Kościoła (KUL), pt. „Powstanie i rozwój parafii Zwiastowania NMP w Nowej Wsi k. Czudca w latach 1988-2006 na tle dziejów miejscowości”, napisaną pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Stanisława Nabywańca.

2007-12-31 00:00

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski przewodniczył Mszy św. w rocznicę poświęcenia katedry gnieźnieńskiej

2025-02-02 09:07

[ TEMATY ]

rocznica

katedra

prymas Polski

abp Wojciech Polak

Adobe Stock

Prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczył 1 lutego Mszy św. w intencji wszystkich wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej, w rocznicę poświęcenia bazyliki prymasowskiej. Dzień ten ustanowił kard. Stefan Wyszyński, konsekrując 1 lutego 1959 roku w regotyzowanej świątyni nieistniejący już neogotycki ołtarz.

„Dzisiaj dzień poświęcenia naszej bazyliki prymasowskiej, archikatedry, matki i głowy wszystkich kościołów w Polsce. Dziękujemy Bogu za ten dom boży, który jest dla nas przybytkiem Najwyższego” - mówił na początku Mszy św. abp Wojciech Polak, wspominając krótko wielowiekowe dzieje gnieźnieńskiej świątyni, sięgające czasów Mieszka I, Bolesława Chrobrego, początków archidiecezji i metropolii gnieźnieńskiej.
CZYTAJ DALEJ

Święto Ofiarowania Pańskiego

Niedziela podlaska 5/2003

2 lutego obchodzone jest w Kościele święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Bardzo pięknie o tym święcie pisze Anselm Grün - mnich benedyktyński: "Święto Ofiarowania Pańskiego zaprasza nas, by przyjąć Chrystusa do wewnętrznej świątyni naszego serca. Wesele między Bogiem i człowiekiem odbywa się wtedy, gdy pozwalamy wejść Chrystusowi do wewnętrznej świątyni zamku naszej duszy. Znajduje to swój wyraz podczas święta w procesji ze świecami. Na rozpoczęcie Eucharystii wspólnota zbiera się w ciemnym przedsionku kościoła. Kapłan święci świece i zapala je. Następnie wszyscy wchodzą z płonącymi świecami do kościoła. Jest to obraz tego, że do świątyni naszej duszy wchodzi światło Jezusa Chrystusa i rozświetla wszystko, co jest tam jeszcze ciemne i jeszcze nie wyzwolone".

Nazwy tego święta są dość zróżnicowane. Lekcjonarz armeński podaje, że obchodzono je w "czterdziestym dniu od narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa". W V w. pojawiły się w brzmieniu greckim określenia hypapante, tzn. święto spotkania i heorte ton kataroion - święto oczyszczenia. Te dwa określenia rozpowszechniły się w Kościele zarówno na Wschodzie jak i na Zachodzie. W liturgii bizantyjskiej do dziś nosi ono nazwę hypapante. Nazwę tę spotykamy także w Sakramentarzu gregoriańskim w tradycji rzymskiej. Określeniem "oczyszczenia" posłużył się Mszał z 1570 r. Mszał Pawła VI opowiedział się za In presentatione Domini - Ofiarowanie Pańskie. Różna była data obchodzenia tego święta. Wschód liczył 40 dni od Objawienia Pańskiego, natomiast Zachód od 25 grudnia, które było i jest świętem Narodzenia Pańskiego. Stąd Kościoły wschodnie świętowały Ofiarowanie Pańskie 14 lutego, zaś liturgia rzymska - 2 lutego. Mszał papieża Pawła VI przewiduje na ten dzień oddzielną prefację, która sławi Boga za to, że Maryja przyniosła do świątyni Jezusa, przedwiecznego Syna Bożego, że Duch Święty ogłosił Go chwałą ludu Bożego i światłem dla narodów. Motyw ten leży u podstaw tego święta, pojawia się w modlitwach i w Ewangelii: "Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, Maryja i Józef przynieśli Dzieciątko do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu». Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego" (Łk 2, 22-23). Motyw światła jest charakterystyczny do tego stopnia, że w niektórych krajach Msza św. 2 lutego nosi nazwę Mszy światła. W tym dniu w jakiejś mierze dominuje procesja ze świecami podczas śpiewania antyfony: "Światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego Izraela".
CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Papież otworzy międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci

2025-02-03 07:28

[ TEMATY ]

Watykan

BP KEP

Międzynarodowy szczyt poświęcony prawom dzieci odbędzie się w poniedziałek w Watykanie, a wydarzenie to, pod hasłem "Kochajmy je i chrońmy", otworzy papież Franciszek. Wśród około 50 liderów i osobistości z całego świata obecni będą między innymi królowa Jordanii Rania i były wiceprezydent USA Al Gore.

Działacze społeczni, światowi przywódcy, politycy, naukowcy, pisarze, ekonomiści, dostojnicy religijni przyjęli zaproszenie na pierwsze takie spotkanie pod przewodnictwem papieża Franciszka. Przybędzie także delegacja dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję