Reklama

Niedziela Częstochowska

Kolęda Skałka po raz trzeci

Niedzielny wieczór 12 stycznia w częstochowskiej parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika dostarczył niezapomnianych przeżyć. Już trzeci rok z rzędu zorganizowano tam koncert kolęd i pastorałek, podczas którego utwory tradycyjne i współczesne zaprezentowali miejscowi artyści

[ TEMATY ]

kolędy

Piotr Karoń

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Koncert zapewnił słuchaczom dużą różnorodność wrażeń. Artyści, odwołując się do góralskiego klimatu, przywołali na scenę atmosferę zarówno kolęd lirycznych i balladowych, jak i skocznych tradycyjnych, a także współczesnych pastorałek. Usłyszeliśmy różnorodne instrumentarium perkusyjne, cajon, pianino, gitarę elektryczną i klasyczną, a także nawiązującą do góralskiej tradycji fletnię Pana.

Wśród wokalistów usłyszeliśmy zarówno dzieci – najmłodszy miał niespełna 5 lat – jak i dorosłych. Całości dopełniała schola dziecięca Deo Gratias prowadzona przez s. Ewę Zając. Śpiew dziewcząt ze scholi wypełnił występ młodzieńczą radością.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Koncert prowadzili Maja Zielińska i Adam Wolski, którzy swoimi zapowiedziami pomagali tworzyć rodzinną, ale też pełną elegancji atmosferę. Każdemu utworowi towarzyszyła zapowiedź w postaci cytatu ze Starego Testamentu.

Reklama

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji koncertu: ks. proboszczowi Jackowi Michalewskiemu – pomysłodawcy i głównemu organizatorowi, organiście naszej parafii, Michałowi Monecie, który był głównym koordynatorem muzycznym przedsięwzięcia, solistom i instrumentalistom scholi Deo Gratias oraz prowadzącej ją s. Ewie Zając, solistom: Joannie Łuczak, Marcinowi Kupczykowi, Monice Hobot, Mai Hobot, Julii Skorupie, Emilii Kamosińskiej, Annie Monecie i Bronkowi Monecie, instrumentalistom: Edycie Kokot, Iwonie Rząsie, Monice Krzaczek, ekipie technicznej na czele z Piotrem Karoniem, oraz wszystkim, którzy na różne sposoby całym sercem wspierali przygotowanie i realizację koncertu.

Tych, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w koncercie, zachęcamy do obejrzenia filmowej relacji dostępnej na fanpage’u parafii na Facebooku.

Już teraz zapraszamy na koncert Kolęda Skałka za rok.

2020-01-15 11:39

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrzosowa kolęduje

[ TEMATY ]

kolędy

Świąteczny koncert kolęd i pastorałek odbędzie się 5 stycznia o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej

Wystąpi zespół dziecięco-młodzieżowy Mali Gronkowianie z Podhala oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z Wrzosowej, Słowika i Huty Starej B.
CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: dwaj księża i świecki katolik oskarżeni o obrazę radykalnego islamu

2025-10-07 17:04

[ TEMATY ]

wyrok

Hiszpania

kapłani

prześladowanie chrześcijan

Adobe Stock

Księża Custodio Ballester i Jesús Calvo oraz świecki katolik Armando Robles oczekują na wyrok sądu w Maladze za domniemaną obrazę radykalnego islamu. Duchownym grożą kary do 3 lat więzienia, podczas gdy ich świecki współoskarżony może zostać skazany na 4 lata pozbawienia wolności, 10 lat zakazu nauczania i grzywnę w wysokości 3 tys. euro. Jednocześnie w Europie daje się zauważyć zarówno chrystianofobię, a więc wrogość do wszystkiego, co wiąże się z chrześcijaństwem i jego wyznawcami, jak i ożywienie duchowe, przejawiające się w rosnącej liczbie chrztów, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Sprawa ks. Ballestera i pozostałych oskarżonych ciągnie się od 2017, gdy hiszpańskie Stowarzyszenie Muzułmanie przeciw Islamofobii złożyło skargę do Służby Specjalnej Przestępstw Nienawiści i Dyskryminacji urzędu prokuratorskiego w Barcelonie na wspomnianych trzech mężczyzn za ich rozmowę. W miejscowym klubie „La Ratonera” dyskutowali oni o zagrożeniu, jakie radykalny islam stanowi dla Europy. Robles jest właścicielem kanału YouTube, na którym był nadawany program „La Ratonera”. Jednakże bezpośrednim powodem pozwu był artykuł ks. Ballestera „Dialog z islamem jest niemożliwy” z 2016, będący odpowiedzią na wcześniejszy list pasterski arcybiskupa stolicy Katalonii kard. Juana José Omelli, zatytułowany „Dialog z islamem jest konieczny”.
CZYTAJ DALEJ

Nowatorska operacja w watykańskim Szpitalu Pediatrycznym Bambino Gesù

Dzięki nowej technice chirurgicznej wszczepienia implantu ślimakowego, w watykańskim szpitalu Bambino Gesù przywrócono słuch dwojgu młodym pacjentom, zmniejszając u nich jednocześnie ryzyko powikłań. Szpital Dziecięcy Bambino Gesù jest liderem w leczeniu dziecięcej głuchoty.

Trzyletni chłopiec i czternastoletnia dziewczynka, cierpiący na głęboki niedosłuch, mogą wreszcie słyszeć dźwięki i głosy, dzięki wszczepieniu tzw. „bionicznego ucha”. Zabiegi odbyły się przy wykorzystaniu innowacyjnej techniki chirurgicznej, wspomaganej przez roboty.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję