Reklama

„Bóg się rodzi, moc truchleje…”

Niedziela sandomierska 52/2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

I znowu Tajemnica Miłości Przychodzącego Boga dotyka ludzkich serc - przechodzi poprzez Twoje serce, utrudzone codzienną rzeczywistością, często poranione: łez w nim więcej niż uśmiechu. Ale w tych dniach, w których „Bóg przemówił do nas przez Syna”, uświadamiasz sobie na nowo, że nie jesteś sam w tym, co trudne. Że sam Bóg w swoim Synu zechciał iść przez Twoje życie razem z Tobą i dlatego nie wolno patrzeć w jutro poprzez ciemne okulary. „Bóg się rodzi i moc struchleje” - choćby nie wiadomo, jak wielka była jej siła.
Dlatego na ten radosny czas przyjmij moje życzenia, które w te dni dzielę z Tobą, jak opłatek święty, przypominający nam wszystkim, że Bóg zechciał się Sobą z nami podzielić, więc i w nas musi istnieć podobne dążenie, by to, co najlepsze w nas, z drugim podzielić. Biskupom Sandomierskim, Wszystkim Kapłanom, Siostrom Zakonnym, Wspólnotom, Ruchom, Stowarzyszeniom, Bractwom, Wszystkim Wiernym całej Sandomierskiej Diecezji, Wszystkim Czytelnikom „Niedzieli Sandomierskiej” pragnę życzyć błogosławionych i radosnych Świąt Narodzenia Naszego Zbawiciela. Niech Jego miłość i łaska pomagają nam wszystkim budować coraz lepsze jutro sandomierskiego Kościoła. Niech się narodzi Bóg w naszych sercach, abyśmy nie lękali się żadnej mocy! Nadzieja i miłość niechaj prowadzą nas zawsze Bożymi drogami, a zwiastowana przez Aniołów radość, że „dzisiaj narodził się Zbawiciel”, niech się stanie Twoją radością! Szczęść Boże!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jelenia Góra: Znaleziono zwłoki 12-letniej dziewczynki, najprawdopodobniej ofiary zabójstwa

2025-12-15 18:09

[ TEMATY ]

Jelenia Góra

zabójstwo

PAP/Wojciech Kamiński

Policja na miejscu, gdzie znaleziono zwłoki 12-letniej dziewczynki

Policja na miejscu, gdzie znaleziono zwłoki 12-letniej dziewczynki

12-letnia dziewczynka najprawdopodobniej padła ofiarą zabójstwa. Jej ciało znaleziono w poniedziałek po południu przy ul. Wyspiańskiego – podała jeleniogórska policja. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura, a policjanci nie ujawniają na razie szczegółów.

Jak potwierdziła w rozmowie z PAP podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ciało dziewczynki znaleziono około godz. 15.00 w poniedziałek.
CZYTAJ DALEJ

Trzeba w sobie pokonywać przywiązanie do zła

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 21, 23-27.

Poniedziałek, 15 grudnia. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Polska parafia w Los Angeles szykuje się na jubileusz 100-lecia

2025-12-16 20:54

[ TEMATY ]

Polonia

Los Angeles

Vatican Media

ks. Mirosław Frankowski, chrystusowiec, proboszcz w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles

ks. Mirosław Frankowski, chrystusowiec, proboszcz w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles

W miejscu, gdzie bywała Pola Negri i gwiazdy kina niemego, dziś gromadzi się polska wspólnota. Parafia Matki Boskiej Jasnogórskiej w Los Angeles przygotowuje się do jubileuszu 100-lecia i świąt Bożego Narodzenia. O historii i codziennym życiu parafii opowiada Vatican News jej proboszcz ks. Mirosław Frankowski TChr.

Początki Polonii w Los Angeles sięgają XIX wieku. Pierwsza polska misja została zorganizowana w 1908 roku. Przez pierwsze lata jej istnienia Polacy gromadzili się w małym kościółku, choć przez pewien czas nie mieli swego duszpasterza. W 1926 roku powstała pierwsza parafia pod wezwaniem Chrystusa Króla, już w innym miejscu, bo dotychczasowy kościół okazał się za mały. „Przybywało już coraz więcej Polaków” – opowiada ks. Mirosław Frankowski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję