Reklama

Niedziela Świdnicka

Pielgrzymka diecezji świdnickiej do Łagiewnik

W oktawie Zmartwychwstania Pańskiego 600 osób z diecezji świdnickiej przybyło 26 kwietnia do krakowskich Łagiewnik wraz z bp. Ignacym Decem, bp. Adamem Bałabuchem oraz kapłanami.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego odbyła się szósta diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

- Św. Piotr nam dziś przypomina, abyśmy zawsze pamiętali, że wszelkie działanie zbawcze w dzisiejszym Kościele i w naszym życiu pochodzi nie z mocy ludzkiej, ale z mocy Bożej, że jedynym Zbawicielem świata, tym, który uwalnia nas od naszych grzechów jest Bóg, który nas wyzwolił z niewoli grzechu przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa – mówił bp Ignacy Dec.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas homilii wskazał, że w liturgii słowa Oktawy Wielkanocnej przypominane są sytuacje, w których ukazuje się Zmartwychwstały Chrystus. - Jezus dotrzymał słowa, ukazał się uczniom nad Jeziorem Galilejskim w czasie połowu ryb. Jan mówi o siedmiu uczniach i pięciu z nich wymienia po imieniu. Jan, umiłowany uczeń, rozpoznał Jezusa. Może przypomniał sobie, że kiedyś na tym samym jeziorze, podczas podobnego połowu ryb, właśnie za sprawą Jezusa coś podobnego już się zdarzyło. Historia więc się powtórzyła, tyle tylko, że tu już był to Chrystus uwielbiony.

Reklama

W dalszej części homilii pasterz świdnicki mówił o świadectwie, jakie składał o Jezusie zmartwychwstałym św. Jan Paweł II. Biskup przypomniał orędzie wielkanocne, Urbi et Orbi z 6 kwietnia 1980 r. - Chrystus zmartwychwstał. Nie odrzucajcie Go wy, którzy budujecie ludzki świat. Nie odrzucajcie Go, wy, którzy w jakikolwiek sposób, w jakiejkolwiek dziedzinie budujecie świat dzisiejszy i jutrzejszy. Którzy budujecie świat kultury i cywilizacji – mówił bp Dec.

Po Eucharystii biskup świdnicki Ignacy Dec przewodniczył Koronce do Bożego Miłosierdzia.

W 2014 r. odbyła się pierwsza pielgrzymka diecezji świdnickiej do sanktuarium św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Było to dziękczynienie za kanonizację papieża Jana Pawła II.

2019-04-30 14:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wałbrzych. Bez słuchania nie ma głoszenia

[ TEMATY ]

dzień skupienia

diecezja świdnicka

Wielki Post

duchowieństwo

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Kapłani podczas dnia skupienia w liceum sióstr niepokalanek

Kapłani podczas dnia skupienia w liceum sióstr niepokalanek

Kolejnym ważnym przystankiem na wielkopostnej drodze dla księży diecezji świdnickiej, tym razem z dekanatów północnych, było Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu.

We wtorek 4 marca, kapłani zgromadzili się w murach katolickiej placówki, by wspólnie wsłuchać się w słowo Boże, wysłuchać konferencji i podjąć refleksję nad swoją posługą w czasie Wielkiego Postu.
CZYTAJ DALEJ

G. Braun chciał zatrzymać ginekolog, która dokonała aborcji na 9-miesięcznym Felku

2025-04-16 17:43

[ TEMATY ]

aborcja

Grzegorz Braun

ginekolog

9 miesięczne dziecko

Felek

x.com/JSmigowski

Grzegorz Braun próbuje dokonać "zatrzymania obywatelskiego" ginekolog Gizeli Jagielskiej

Grzegorz Braun próbuje dokonać zatrzymania obywatelskiego ginekolog Gizeli Jagielskiej

Kandydat na prezydenta Grzegorz Braun (Konfederacja Korony Polskiej) próbował w środę dokonać „zatrzymania obywatelskiego” w szpitalu w Oleśnicy pracującej tam ginekolog Gizeli Jagielskiej.

O oleśnickim szpitalu stało się głośno w ostatnim czasie za sprawą publikacji na temat historii pacjentki z Łodzi, która zdecydowała się na przeprowadzenie tam aborcji z powodu zagrożenia jej zdrowia.
CZYTAJ DALEJ

Życzenia wielkanocne 2025 w Domu Biskupów Przemyskich

2025-04-17 15:01

Stanisław Gęsiorski

Błogosławieństwo pokarmów

Błogosławieństwo pokarmów

W Wielki Czwartek, 17 kwietnia 2025 r., tradycyjnie po Mszy Świętej Krzyżma, w Domu Biskupim w Przemyślu odbyły się życzenia wielkanocne dla kapłanów. Wydarzenie było połączone z przyznaniem różnego rodzaju tytułów i odznaczeń dla księży oraz świeckich.

Na rozpoczęcie spotkania w imieniu zgromadzonych w Domu Biskupim w Przemyślu zabrał głos bp Stanisław Jamrozek, który przypomniał, że Wielki Czwartek jest dla kapłanów powodem do wdzięczności Panu Bogu, który jest pierwszy w powołaniu i który wezwał ich do tego, aby iść za Jezusem Chrystusem. – On nas przeznacza do konkretnej misji i zadań, które mamy spełnić – zaznaczył hierarcha.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję