Reklama

Ostrówek

Najpiękniejsze palmy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od kilku już lat Niedziela Palmowa w Ostrówku ma wyjątkowo uroczysty przebieg. Liturgiczne obchody tego święta są połączone z konkursem, organizowanym we współpracy z Urzędem Gminy w Ostrówku w dwóch kategoriach: na najdłuższą i najpiękniejszą palmę. Patronat nad konkursem objął miejscowy proboszcz - ks. Jan Brodziak i wójt gminy Ostrówek Wacław Osiej. Pomimo zimna przed kapliczką, znajdującą się przy skrzyżowaniu na Kock, zgromadziło się wiele osób, skąd - po odczytaniu Ewangelii - uczestnicy procesji podążyli do kościoła parafialnego. Jest to jeden z przejawów modlitwy i ewangelizacji „w drodze”. Po zakończenie Eucharystii powołana komisja podała wyniki konkursu.
Najdłuższą palmę przygotowały dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej, prowadzonej przez nauczyciela Wiesława Sekułę. Była to chyba najdłuższa palma w naszej archidiecezji, gdyż jej długość wynosiła 6 metrów! II miejsce przypadło mieszkańcom wsi Jeleń, których palma miała wysokość 3,7 m. III miejsce zdobyła Anna Sapieja z Kolonii Ostrówek, której palma miała 1,7 m. W kategorii na najładniejszą palmę: I miejsce zdobyła Anna Jurek z Ostrówka, II - Ewa Kowalczyk, a III - Elżbieta Jesionek z Kolonii Dębica. Nagrodzone palmy ozdobiły kościół w Ostrówku.
Przygotowanie palm angażuje coraz bardziej społeczność. W Ostrówku tradycje rękodzieła ludowego są bardzo bogate. Miejscowa ludność od dawna przygotowuje palmy, na które są coraz liczniejsze zamówienia. Bardzo okazała była również palma przygotowana przez młodzież parafii Ostrówek zrzeszoną w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Palma ta nie mogła wziąć udziału w konkursie, gdyż młodzież zabrała ją do Lublina na obchody Światowego Dnia Młodzieży.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna za wstawiennictwem św. Moniki o nawrócenie dzieci

[ TEMATY ]

nowenna

św. Monika

en.wikipedia.org

Św. Augustyn i jego matka Św. Monika, 1855

Św. Augustyn i jego matka Św. Monika, 1855
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej 2026

2026-08-17 07:24

[ TEMATY ]

Jasna Góra

nowenna

Agata Kowalska

Jasnogórskie Śluby Narodu Prymasa Tysiąclecia stały się tematem przewodnim duchowych przygotowań do obchodzonej 26 sierpnia uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Od 17 sierpnia na Jasnej Górze przez dziewięć kolejnych dni o godz. 18.30 przed jasnogórskim szczytem sprawowane będą Msze św. ze specjalnymi rozważaniami, które poprowadzi paulin, o. dr Rafał Wilk. W sposób szczególny uczestniczyć w nich będą wierni z częstochowskich parafii.

DZIEŃ 8. (24.08.2026)
CZYTAJ DALEJ

Św. Jan Paweł II i św. Faustyna mogą wzmacniać markę Polski na świecie

2026-08-24 12:31

[ TEMATY ]

świat

św. Jan Paweł II

św. Faustyna

marka Polski

Poczta Polska

90. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie

90. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie

Polska nie musi budować swojej marki od zera. W promocji kraju warto mocniej wykorzystywać postacie i symbole, które już dziś są rozpoznawalne na świecie. Szczególny potencjał ma pod tym względem turystyka religijna związana ze św. Janem Pawłem II, św. Faustyną Kowalską i kultem Bożego Miłosierdzia.

W trwającej debacie o przyszłości marki narodowej coraz istotniejsze staje się pytanie nie tylko o to, jaki wizerunek Polska chciałaby stworzyć, ale również o to, z czym nasz kraj jest już kojarzony za granicą i które elementy polskiego dziedzictwa mogą realnie przyciągać różne grupy odbiorców.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję