Reklama

Wydarzyło się...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kolędowanie i jasełka

20 grudnia ub. r. w Szkole Podstawowej w Złochowicach wystawiono jasełka misyjne przygotowane przez Irenę Kubicką i ks. Antoniego Wachułkę.

Irena Kubicka

***

6 stycznia w kościele pw. Opatrzności Bożej w Krasicach zaprezentowano program: „Kolędujmy razem”, który rozpoczęła Msza św. celebrowana przez ks. prob. Grzegorza Dzierżanowskiego. Rozstrzygnięto też organizowany przez parafię i Szkołę Podstawową w Krasicach konkurs pt.: „Podarujmy Małemu”. Dzieci prezentowały szopki, stroiki i kartki świąteczne. Uczniowie „zerówki” przedstawili widowisko kolędowe, przygotowane pod kierunkiem H. Boral, zaś starsi uczniowie jasełka pod kierunkiem nauczycielek: D. Kowalczyk i J. Cyrulik-Ślosarczyk. Na zakończenie kolędował zespół „Pluszowy miś” ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Częstochowie pod kierunkiem E. Poskart.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

P. M.

***

9 stycznia uczniowie klas: II, III, V i VI Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku wystawili jasełka, które reżyserowała Katarzyny Gawłowska. Spektakl prezentowano w kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza oraz w szkole.

Katarzyna Gawłowska

Rozśpiewany uniwersytet

9 stycznia w kościele Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie wierni wysłuchali koncertu pieśni i kolęd w wykonaniu chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwszy tego rodzaju występ chóru został wyjątkowo ciepło przyjęty przez zgromadzonych na modlitwie wiernych.

E. N.

Bóg i Ojczyzna

Reklama

8 stycznia w auli parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie odbyła się jubileuszowa wieczornica patriotyczna Aleksandra Markowskiego. Tematem 50. już spotkania była tradycja polskiego kolędowania.

E. N.

Świetlica dla młodzieży

9 stycznia br. podczas spotkania członków Akcji Katolickiej w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Częstochowie zadecydowano o utworzenia w pomieszczeniach parafialnych świetlicy dla dzieci i młodzieży.

E. N.

Kolęda w Przytulisku

Mieszkanki Domu Dobroczynności dla Kobiet przy ul. Staszica w Częstochowie przeżywały duszpasterską wizytę zwaną kolędą. Z radością witały przychodzącego do nich z błogosławieństwem Chrystusa ks. Andrzeja Stępnia - dyrektora Przytuliska.

E. N.

Uroczystości w Janowie

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Janowie wzbogaciła się o nowe ogrzewanie i odnowioną ambonę, którą poświęcił bp Jan Wątroba). Na zakończenie Roku Niepokalanego Poczęcia p. Felicja Siółko, matka ks. Mirosława - miejscowego proboszcza, ofiarowała wspólnocie parafialnej monstrancję. Dar ten stanowił symbol trwającego właśnie Roku Eucharystii.

P. M.

Opłatek Akcji Katolickiej

13 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej z udziałem abp. Stanisława Nowaka. Oprócz zebranych prezesów i członków Akcji wzięli w nim udział zaproszeni goście, wśród nich władze miasta. Podczas spotkania Ksiądz Arcybiskup przypomniał cele i zadania Akcji Katolickiej oraz wytyczył główne kierunki jej działania na 2005 r.

Stanisław Korzonek

Ofiarom tsunami

15 stycznia br. wolontariusze i pracownicy częstochowskiej Caritas kwestowali w supermarkecie Tesco na rzecz ofiar tsunami. Zebrane w ten sposób 3,5 tys. zł przekazano do Caritas Polska, która koordynuje dzieło pomocy dla poszkodowanych w Azji.

E. N.

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskup Kiciński: Jeśli nie ma wierności Bogu, nie ma wierności powołania i nie ma wierności misji

2025-02-09 15:32

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Jacek Kiciński CMF

Biskup Jacek Kiciński CMF

W centrum Wrocławia znajduje się wiele świątyń. Wśród nich jest i taka, która ma trzech patronów: św. Wacława, św. Stanisława i św. Dorotę. To właśnie w tej świątyni przy ul. Świdnickiej odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Doroty, której wspomnienie liturgiczne przypada na 6 lutego. Niedzielnej sumie odpustowej przewodniczył bp Jacek Kiciński CMF.

Wskazując na patronkę - św. Dorotę, biskup Jacek mówił o wierności Bogu, powołaniu i misji. - Dziś widzimy bardzo poważny problem z postawą wierności. Wierności wobec Boga, wobec powołania, do którego zostaliśmy zaproszeni i wobec misji, do której jesteśmy wezwani. Jeśli nie ma wierności Bogu, nie ma wierności powołania i nie ma wierności misji - mówił hierarcha, dodając: - Dzisiaj bardzo dużo mówi się o samorealizacji i niezależności. Człowiek chce być wolnym, a tak naprawdę coraz bardziej ulega różnym zniewoleniom - mówił bp Kiciński, wskazując, że wierność prowadzi do zmagania się z egoizmem.
CZYTAJ DALEJ

Msza św. o beatyfikację bp. Adolfa Piotra Szelążka

2025-02-09 16:47

Renata Czerwińska

Z okazji 75. rocznicy śmierci Sługo Bożego bp Adolfa Piotra Szelążka w Toruniu miały miejsce Dni Szelążkowe.

7 lutego w Centrum Dialogu odbyła się konferencja „Sługa Boży Biskup Adolf Piotr Szelążek – pielgrzym nadziei w burzliwych czasach”, następnego dnia z koncertem „Akordem miłości przemówię” wystąpił zespół Sunrise, natomiast 9 lutego w sanktuarium św. Jakuba, gdzie znajduje się grób Sługi Bożego, sprawowana była Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji. Przewodniczył jej bp łucki Witalij Skomarowski, a homilię wygłosił bp Józef Szamocki.
CZYTAJ DALEJ

Zawierzajmy jej te intencje, które nosimy w naszych sercach

2025-02-10 10:16

[ TEMATY ]

Wschowa

s. M. Iwona Król

prooces beatyfikacyjny

Archiwum Sióstr św. Elżbiety

W dziękczynnej Mszy św. uczestniczył Trybunał Diecezjalny oraz Przełożona Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety M. Kamila Paszkowiak, Siostra Wikaria M. Samuela Werbińska oraz Siostra Radna M. Emilia Krzyżaniak

W dziękczynnej Mszy św. uczestniczył Trybunał Diecezjalny oraz Przełożona Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety M. Kamila Paszkowiak, Siostra Wikaria M. Samuela Werbińska oraz Siostra Radna M. Emilia Krzyżaniak

W kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika 9 lutego była sprawowana Msza św. dziękczynna z okazji II rocznicy otwarcia procesu beatyfikacyjnego Służebnicy Bożej s. M. Iwony Król.

W dziękczynnej Mszy św. uczestniczył Trybunał Diecezjalny oraz Przełożona Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety M. Kamila Paszkowiak, Siostra Wikaria M. Samuela Werbińska oraz Siostra Radna M. Emilia Krzyżaniak. Siostra Wikaria M. Samuela, dwa lata temu, pełniąc urząd Przełożonej Generalnej wraz z Zarządem Generalnym, podjęła decyzję o otwarciu procesu.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję