Reklama

Turystyka

Muzealne Pociągi Specjalne

W sobotę 10 lutego 2018 r. wyruszy z Jaworzyny Śląskiej pierwszy w tym roku Muzealny Pociąg Specjalny HILBERT. Przejazd pociągiem związany jest ze zwiedzaniem największego zabytkowego młyna zbożowego w Polsce, Młynu Hilberta właśnie.

[ TEMATY ]

muzeum

pociąg

Zespół Muzeum Kolejnictwa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nasz skład tradycyjnie poprowadzi lokomotywa parowa TKt48-18, a dla podróżnych przygotowane zostaną 3 zabytkowe wagony osobowe Ci28/Bi29 z lat 20. i 30. XX wieku.

Szczegóły dotyczące przejazdu pociągu na stronie: POCIĄG HILBERT

A dla mieszkańców Przedgórza Sudeckiego, przygotowaliśmy również nie lada niespodziankę.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już 10 lutego 2018 r. Dzierżoniów, Kamieniec Ząbkowicki i Ząbkowice Śląskie znajdą się na trasie przejazdu naszych Muzealnych Pociągów Specjalnych OPAT, ALCHEMIK, MŁYN oraz ZAMEK. Przejazdy pociągów związane będą z wizytą naszego składu w dzierżoniowskim Młynie Hilberta. Każdy mieszkaniec Dzierżoniowa, Kamieńca czy Ząbkowic będzie mógł – po wykupieniu biletu – wziąć udział w przejeździe na jednej lub na wszystkich trasach, szczegóły na stronie: INNE POCIĄGI SPECJALNE

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-01-30 12:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śląskie/ Zimą liczne zmiany w kursowaniu pociągów na remontowanych liniach kolejowych

[ TEMATY ]

pociąg

Monika Jaworska

Kolejarze dbają o bezpieczne podróże.

Kolejarze dbają o bezpieczne podróże.

Remonty linii kolejowych w woj. śląskim będą od nowego rozkładu jazdy wiązały się z licznymi zmianami w kursowaniu pociągów; dotyczą one m.in. odcinków linii Tychy – Katowice – Częstochowa czy Katowice – Bielsko-Biała. Nadal niedostępne będzie połączenie Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry.

Chodzi o wprowadzany od niedzieli 10 grudnia br. nowy, przyszłoroczny rozkład jazdy na kolei. Jego kształt wiąże się z prowadzonymi i planowanymi pracami zarządcy kolejowej infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. O wiążących się z nimi utrudnieniach i innych zmianach poinformował na piątkowym spotkaniu prasowym nowy rzecznik samorządowego przewoźnika Koleje Śląskie Bartłomiej Wnuk.
CZYTAJ DALEJ

Kolejny czarny dym nad Watykanem!

2025-05-08 11:52

[ TEMATY ]

konklawe

Vatican Media

W drugim i trzecim głosowaniu na konklawe w czwartek kardynałowie nie wybrali papieża. Z komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej uniósł się przed południem czarny dym.

W konklawe uczestniczy 133 kardynałów z całego świata, wśród nich czterech Polaków: kardynałowie Stanisław Ryłko, Kazimierz Nycz, Konrad Krajewski i Grzegorz Ryś.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Kardynałowie oddają głosy w drugim głosowaniu na konklawe

2025-05-08 10:31

[ TEMATY ]

konklawe

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Kardynałowie zamknięci na konklawe w Kaplicy Sykstyńskiej przystąpili w czwartek rano do drugiego głosowania nad wyborem papieża. Na ten dzień przewidziano cztery głosowania: dwa przed południem i dwa po południu.

Przeczytaj także: Czy dziś pojawi się biały dym? Transmisja na żywo z Watykanu
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję