Reklama

Wizyta Pasterza diecezji

W niedzielę 1 lutego br. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole przebywał biskup włocławski Wiesław Mering.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00 i wygłosił kazanie nt. wiary, nadziei i miłości. Po Eucharystii w sali Domu Parafialnego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbyło się spotkanie bp. W. Meringa z członkami Asysty kościelnej (także z klasztoru Ojców Bernardynów), Koła Różańcowego i Misyjnego, bielankami, ministrantami, wolontariuszami pracującymi w hospicjum, a także członkami Klubu AA, zespołem muzycznym „Semen Dei” (Ziarno Boże) i parafialnym chórem kościelnym „Lutnia”.
Dostojnego Gościa powitał dyrygent „Lutni” Jan Kordylewski. Uczestniczący w spotkaniu proboszcz parafii, ks. kan. Józef Wronkiewicz, odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza, po czym głos zabrał bp. W. Mering, mówiąc m. in.: „Należy żyć modlitwą, a modlić się życiem; są to wartości, które mają się zawsze uzupełniać”.
Była to pierwsza oficjalna wizyta Biskupa włocławskiego w kolskiej farze. Jak powiedział ks. kan. J. Wronkiewicz, bp W. Mering bywał tu już wcześniej, lecz prywatnie. Zawsze wyrażał zachwyt nad pięknem miejscowej świątyni.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trybunał w Strasburgu nie zważa na polską Konstytucję i żąda uznawania konkubinatów jednopłciowych

2025-03-03 19:33

[ TEMATY ]

homoseksualizm

Europejski Trybunał Praw Człowieka

wikipedia.org

Główna sala rozpraw Trybunału

Główna sala rozpraw Trybunału

Europejski Trybunał Praw Człowieka uwzględnił skargi par jednopłciowych, którym polski urząd stanu cywilnego odmówił wydania zaświadczenia o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa za granicą - informuje Ordo Iuris.

Sprawa dotyczyła dwóch par jednopłciowych, które bezskutecznie próbowały uzyskać w polskim urzędzie stanie cywilnego zaświadczenia o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa w Hiszpanii. Prawo polskie przewiduje wyłącznie możliwość zawarcia małżeństwa przez kobietę i mężczyznę, natomiast prawo hiszpańskie pozwala na to również osobom tej samej płci. Polski USC odmówił wydania zaświadczeń w obu przypadkach, wskazując na sprzeczność intencji wnioskodawców z polskim prawem, które nie przewiduje możliwości sformalizowania związku jednopłciowego. Obie pary próbowały podważyć decyzje USC przed sądami powszechnymi, ale ich odwołania zostały oddalone.
CZYTAJ DALEJ

Bóg patrzy na nas z miłością i cierpliwością

2025-02-12 13:23

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Agata Kowalska

Rozważania do Ewangelii Mk 10, 17-27.

Poniedziałek, 3 marca
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Sztuka głoszenia i słuchania – kapłańska formacja wielkopostna

2025-03-04 09:22

[ TEMATY ]

dzień skupienia

diecezja świdnicka

Wielki Post

duchowieństwo

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Kapłani diecezji świdnickiej podczas wielkopostnego dnia skupienia

Kapłani diecezji świdnickiej podczas wielkopostnego dnia skupienia

W seminaryjnej kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, w poniedziałek 3 marca odbył się wielkopostny dzień skupienia duchowieństwa diecezji świdnickiej.

W spotkaniu udział wzięło ponad 120 księży z dekanatów centralnych diecezji, którzy wsłuchiwali się w słowo Boże, konferencję duchową oraz praktyczne wskazówki duszpasterskie.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję