Reklama

Zaproszenie na uroczystość w Jackowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jako wotum parafii Borowno, w Roku Jubileuszowym został wybudowany ( w ciągu 7 miesięcy) i częściowo wykończony kościół filialny pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Jackowie.

23 października 2000 r. abp Stanisław Nowak wmurował w tym kościele kamień węgielny poświęcony przez Ojca Świętego w Rzymie i poświęcił krzyż stojący na placu kościelnym. Przeor Jasnej Góry o. Izydor Matuszewski ofiarował Kopię Cudownego Orazu Matki Bożej Jasnogórskiej, którą poświęcił abp Stanisław Nowak 11 maja 2001 r. podczas czuwania archidiecezji na Jasnej Górze. W niedzielę 17 czerwca 2001 r. odbędzie się ważna dla parafii uroczystość przekazania Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej mieszkańcom Jackowa i Bab. W sanktuarium w Jackowie zamieszka Pani Jasnogórska.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.30. Mszę św. odprawi przeor Jasnej Góry o. Izydor Matuszewski. Triduum, czyli przygotowanie do uroczystości, przeprowadzi paulin z Jasnej Góry o. Melchior Królik w dniach 14, 15, 16 czerwca (czwartek, piątek, sobota). W każdym z tych dni Msza św. rozpoczynać się będzie o godz. 19.00.

Na powyższe uroczystości zapraszają: Społeczny Komitet Budowy Kościoła oraz duszpasterze parafii Borowno: ks. Mirosław Chyra - proboszcz i ks. Paweł Kłos - wikariusz.

Podczas uroczystości 17 czerwca odbywać się będą imprezy towarzyszące: kiermasz książki religijnej, w tym wydawnictw Niedzieli, występy dzieci i młodzieży, loteria, przedstawienia obrzędowe w wykonaniu zespołów folklorystycznych. Zapraszamy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2001-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego człowiek tak bardzo boi się Boga?

2025-12-17 08:49

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Nie bój się – mówi do Józefa anioł Pański. Z podobnym wezwaniem zwracał się wcześniej do Maryi. Nie bój się, Maryjo – mówił, zwiastując Jej, że została wybrana, by stać się Matką Jezusa Chrystusa.

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto Anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił Anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.
CZYTAJ DALEJ

"Wesołych świąt" (tylko za bardzo nie wiadomo jakich), czyli... neutralne światopoglądowo Boże Narodzenie

2025-12-18 21:09

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Karol Porwich/Niedziela

Portal niedziela.pl w rozmowie z naszym redaktorem naczelnym - ks. Mariuszem Bakalarzem o świeckości Bożego Narodzenia.

Agata Kowalska: Porozmawiajmy o Bożym Narodzeniu, ale w trochę innym wymiarze. W wymiarze takiego, można rzec, zeświecczenia tychże świąt. Czy ksiądz, a szerzej – Kościół w Polsce - faktycznie obserwuje odchodzenie wiernych od religijnego wymiaru świąt Bożego Narodzenia?
CZYTAJ DALEJ

Rozmowa z Ojcem: IV niedziela Adwentu

2025-12-20 10:30

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Karol Porwich / Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję