Reklama

Uroczystości odpustowe w Żurawinie

Niedziela płocka 36/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę 10 sierpnia br. w sanktuarium maryjnym w Żurawinie odbyły się uroczystości odpustowe. Zgromadziły one wiernych pątników z okolicznych miejscowości oraz z sąsiednich parafii wraz z gośćmi spędzającymi urlopy w tych miejscowościach.
Uroczystości przyciągają duże rzesze czcicieli łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Żurawińskiej. To maryjne sanktuarium jako miejsce skupiające do modlitwy i wzbogacające nadzieję wywiera istotny wpływ na religijność północno-zachodniego Mazowsza. Szczególnym zadaniem sanktuarium maryjnego jest prowadzenie ludzi do Boga. Ma ono także przybliżyć Boga ludziom. Najświętsza Maryja Panna jest znakiem przybliżenia się Boga do ludzi.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. o godz. 8.00. Podczas niej, jak również podczas kolejnych Mszy św. o godz. 9.00 i 10.00 kazania głosił ks. Józef Żbikowski, kapelan szpitala w Ciechanowie. Ks. Żbikowski celebrował również Sumę odpustową o godz. 12.00 i wygłosił podczas niej homilię. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo. Pamiątką tego był okolicznościowy obrazek, który każde z nich otrzymało.
Swoją obecnością zaszczyciło to święte miejsce wielu kapłanów diecezjalnych. Tradycyjnie już uroczystości w Żurawinie uświetniła swymi występami Orkiestra Dęta OSP z Mochowa pod batutą kapelmistrza Jana Lisa. Uroczystości pięknie zorganizował i dużo trudu włożył w ich przygotowanie proboszcz parafii Mochowo ks. Marek Mizerski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lwów: po rosyjskim nalocie uszkodzony kościół

W wyniku rosyjskich nalotów na Ukrainę w nocy z 4 na 5 października został poważnie uszkodzony kościół greckokatolicki we Lwowie. Według informacji Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK), fale ciśnienia powstałe w wyniku eksplozji zniszczyły okna i drzwi świątyni, a także dzwonnicę. Uszkodzone zostały również pomieszczenia sąsiedniej szkoły niedzielnej.

W efekcie w kościele znajdowało się tak dużo potłuczonego szkła, że odprawienie liturgii w niedzielny poranek było niemożliwe. Podczas gdy na terenie kościoła położonego na południowych obrzeżach miasta nie było żadnych rannych, we wsi pod Lwowem zginęły cztery osoby, poinformowały miejscowe władze. Arcybiskup lwowski UKGK Ihor Woźniak wezwał do modlitwy za zmarłych i rannych.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

[ TEMATY ]

nowenna

św. Carlo Acutis

/diecezja.waw.pl/peregrynacja

Nowenna do odmawiania pomiędzy 3 a 11 października (przed wspomnieniem św. Carlo Acutisa) lub w dowolnym terminie.

Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty, dziękuję Wam za wszystkie przysługi i łaski, którymi wzbogacona została dusza św. Carla Acutisa podczas 15 lat przeżytych przez niego na tej ziemi i za pośrednictwem wszelkich zasług uwielbionego Anioła Młodości proszę o udzielenie mi łaski…
CZYTAJ DALEJ

Różaniec z bł. Karoliną Kózkówną - tajemnice bolesne

2025-10-06 20:58

[ TEMATY ]

różaniec

bł. Karolina Kózkówna

fot. Magdalena Pijewska

Bł. Karolina Kózkówna

Bł. Karolina Kózkówna

Prezentujemy wyjątkowe rozważania Różańca - tajemnice bolesne z bł. Karoliną Kózkówną, przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które zawierają słowa św. Jana Pawła II.

Święci są po to, ażeby świadczyć o wielkiej godności człowieka. Świadczyć o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym "dla nas i dla naszego zbawienia", to znaczy równocześnie świadczyć o tej godności, jaką człowiek ma wobec Boga. Świadczyć o tym powołaniu, jakie człowiek ma w Chrystusie. Karolina Kózkówna była świadoma tej godności. Świadoma tego powołania.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję