Reklama

34. Sejm Związku Polek w Ameryce

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od 2 do 7 sierpnia 2003 r. w Hotelu Marriott w Chicago obradował 34. Sejm Związku Polek w Ameryce, w którym wzięło udział ponad 200 delegatów reprezentujących kilkanaście stanów Ameryki Północnej. Sejm rozpoczął się uroczystą Mszą św., którą celebrowali biskupi: Tadeusz Jakubowski i Tomasz Paprocki, w asyście ks. Stanisława Milewskiego i ks. Władysława Zięby. Podczas kazania biskup T. Paprocki podkreślił, że Sejm Związku Polek to okazja do celebrowania polskiej kultury, tradycji oraz wiary katolickiej. Biskup T. Jakubowski z kolei nawiązał do pięknej historii Związku Polek. Wyraził wdzięczność za to, że w 1931 r. Związek Polek uratował jego rodzinę, oraz podziękował w imieniu wszystkich tych rodzin, które również znalazły taką pomoc i zrozumienie.
Związek Polek to organizacja, której hasłem jest „Bóg i Ojczyzna”, a patronką Matka Boża Częstochowska. Związek powstał 22 maja 1898 r. w Chicago i jego celem jest pomoc rodakom oraz troska o utrzymanie tradycji, kultury oraz mowy polskiej. Aby zostać członkiem organizacji, należy wykupić ubezpieczenie lub otworzyć konto oszczędnościowe „Annuity”. Prowadzenie tego rodzaju działalności biznesowej umożliwia członkom korzyści finansowe, a organizacji zabezpieczenie finansowe. Obecnie siedziba Związku Polek znajduje się w budynku przy 205 S. Northwest Hwy, w Park Ridge., IL. Co 4 lata odbywa się Sejm Związku Polek, na którym wybiera się nowe władze, podsumowuje działalność ostatnich 4 lat i opracowuje plan pracy na przyszłość.

Podczas 34. Sejmu Związku Polek 6 sierpnia 2003 r. odbyły się wybory nowych władz Związku Polek. Virginia Sikora została prezesem, Sharon Zago - wiceprezesem, Grażyna Migala - sekretarzem, Barbara Miller - skarbnikiem, a dyrektorami: Jennie Starzyk-Benton, Marcia Mackiewicz-Duffy, Felicia Perlick, Helen Simmons i Antoinette Trela-Vander Noot.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Wojda: duszpasterze męczennicy są zaczynem cywilizacji miłości

- Duszpasterze męczennicy są zaczynem cywilizacji miłości, do której nas wszystkich wzywa Chrystus. To wezwanie jest szczególnie ważne w przeżywanym Roku Świętym, w szczególnym czasie łaski, jaki jest nam dany, abyśmy się pojednali, wybaczyli sobie wzajemne urazy i weszli na drogę świętości - mówił abp Tadeusz Wojda, który przewodniczył Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w ramach dzisiejszych ogólnopolskich obchodów Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Stanisława Biskupa Męczennika

[ TEMATY ]

nowenna

św. Stanisław Biskup i Męczennik

Mazur/episkopat.pl

Święty Stanisław Biskup Męczennik

Święty Stanisław Biskup Męczennik

Nowennę do św. Stanisława Biskupa Męczennika odmawiamy między 29 kwietnia a 7 maja lub w dowolnym terminie.

Pragnę w tej dzisiejszej nowennie przypominać sobie opatrznościowego męża, świętego Stanisława, który był biskupem Kościoła krakowskiego, który przez swoje świadectwo życia i męczeńskiej śmierci stał się na całe stulecia rzecznikiem ładu moralnego w Ojczyźnie, który był i nadal jest tej Ojczyzny Patronem.
CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Pojednania do Rzymu w 60. rocznicę wystosowania Listu biskupów polskich do niemieckich

2025-04-29 23:48

mat. pras. Archidiecezja Wrocławska

W 60. rocznicę orędzia biskupów polskich do niemieckich abp Józef Kupny przewodniczył uroczystej Mszy świętej podczas Pielgrzymki Pojednania w Rzymie. Uczestniczyły w niej władze Wrocławia, była premier Hanna Suchocka i pielgrzymi – wierni z archidiecezji wrocławskiej.

Pielgrzymka Pojednania została zorganizowana przez archidiecezję wrocławską oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość. To część obchodów Roku Pojednania, który rezolucją uchwaliła we Wrocławiu rada miejska z powodu 60. rocznicy wystosowania listu biskupów polskich do biskupów niemieckich.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję