Reklama

Niedziela Sandomierska

Dwie modlitwy

Cieszy to, że coraz więcej osób wyraża pragnienie uczestnictwa w nabożeństwie, w którym wyrażamy przed Bogiem naszą skruchę za grzechy – podkreślił ks. Tomasz Lis.

Niedziela sandomierska 11/2025, str. IV

[ TEMATY ]

diecezja sandomierska

Ks.Wojciech Kania/Niedziela

Wierni mieli okazję ucałować relikwie Drzewa Krzyża Świętego

Wierni mieli okazję ucałować relikwie Drzewa Krzyża Świętego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach obchodów Roku Jubileuszowego w Kościołach Stacyjnych diecezji odbywają się nabożeństwa pokutne.

Janów Lubelski

W janowskim sanktuarium nabożeństwo, zgromadziło wielu wiernych z Janowa Lubelskiego oraz okolicznych parafii. Było ono zorganizowane już drugi w kościele stacyjnym w Janowie Lubelskim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Cieszy to, że coraz więcej osób wyraża pragnienie uczestnictwa w nabożeństwie, w którym wyrażamy przed Bogiem naszą skruchę za grzechy, ale i zapraszamy Go do naszego życia jako Pana i Zbawcę – podkreślił ks. Tomasz Lis, proboszcz janowskiego sanktuarium.

Nabożeństwo pokutne poprowadził ks. Wiesław Łobaza, proboszcz parafii Chrzanów, a rozpoczęło się ono wspólną modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Następnie wierni odprawili Drogę Krzyżową, a podczas całego nabożeństwa mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Centralnym elementem nabożeństwa była adoracja Najświętszego Sakramentu oparta na słowach papieża Franciszka. Na zakończenie wierni przyjęli Komunię Świętą i uzyskali odpust zupełny związany z obchodami Roku Jubileuszowego. Modlono się również w intencji zdrowia papieża Franciszka oraz wierni mieli okazję ucałować relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Kolejne nabożeństwo pokutne w janowskim sanktuarium odbędzie się w ostatni piątek marca.

Ostrowiec Świętokrzyski

Reklama

Podobne duchowe przeżycia miały miejsce w kolegiacie św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie Rok Jubileuszowy 2025 przeżywany jest pod hasłem „Dekalog naszą nadzieją”. Parafianie oraz wierni z dekanatów ostrowieckiego i szewieńskiego przez kolejne miesiące rozważają prawdy zawarte w Bożych Przykazaniach, czyniąc je fundamentem swojego postępowania. – Chcemy, by życie oparte na Dekalogu dawało ludziom nadzieję na dobrą doczesność i szczęśliwe życie wieczne – zaznaczył ks. Jan Sarwa, proboszcz kolegiaty.

W pierwsze i ostatnie piątki miesiąca w kolegiacie sprawowane są Msze św. z nauką o Bożych Przykazaniach oraz nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem, podczas których wierni modlą się o życie zgodne z przykazaniami i przepraszają za grzechy przeciwko nim. W ostatni piątek lutego nabożeństwo pokutne koncentrowało się na drugim Przykazaniu Bożym. Eucharystii przewodniczył ks. Dariusz Kowalski, wicedziekan dekanatu ostrowieckiego, który przypomniał, że: – Mamy zaszczyt nosić imię chrześcijan – tych, którzy są głosem Boga i głosem o Bogu. Ksiądz Kowalski podkreślił, że świat poznaje swego Stwórcę przez czyny chrześcijan, dlatego imię Boga, Maryi oraz świętych powinno być wymawiane z szacunkiem, zwłaszcza w czasie modlitwy pełnej ufności.

Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo pokutne, któremu przewodniczył ks. Piotr Klocek, wikariusz parafii. W modlitwach zawarto także prośby o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. Wielu wiernych przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania, a następnie przyjęło Komunię św. Przy wyjściu z kościoła uczestnicy mogli nabyć pamiątki Roku Jubileuszowego oraz dewocjonalia ku czci św. Michała Archanioła, patrona ostrowieckiej kolegiaty.

Rok Jubileuszowy jest czasem szczególnej łaski, który daje wiernym możliwość duchowego odnowienia i pojednania z Bogiem przez sakrament pokuty oraz odpust zupełny. Zarówno w janowskim sanktuarium, jak i w ostrowieckiej kolegiacie, wierni są zachęcani do korzystania z tego daru oraz do pogłębiania swojej wiary poprzez uczestnictwo w nabożeństwach pokutnych i adoracji Najświętszego Sakramentu.

2025-03-11 16:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Połączeni rzeką

W ostatnich dniach czerwca Sando-mierz po raz trzeci stał się gospodarzem wyjątkowego wydarzenia, które połączyło tradycję flisacką oraz kulturę ludową.

Tegoroczne Sandomierskie Wianki Flisackie odbywały się pod hasłem „Połączeni rzeką” i przyciągnęły zarówno mieszkańców, jak i turystów z całego regionu. Atmosfera była prawdziwie świąteczna, a bogaty program wydarzeń zachwycił uczestników w każdym wieku.
CZYTAJ DALEJ

Będzie beatyfikacja patriarchy maronickiego i 80 męczenników hiszpańskich

2026-05-22 13:08

[ TEMATY ]

beatyfikacja

pixabay.com

Leon XIV zezwolił Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych na publikację dekretów otwierających drogę do beatyfikacji patriarchy maronickiego i kolejnych 80 męczenników hiszpańskich z czasów wojny domowej z lat 30. XX wieku.

Pierwszy z dekretów dotyczy uznania cudu przypisywanego wstawiennictwu sługi Bożego Eliasz Hoyeka (1843-1931), maronickiego patriarchy Antiochii i założyciela Zgromadzenia Maronickich Sióstr Świętej Rodziny.
CZYTAJ DALEJ

50. lecie Zespołu Folklorystycznego „Podgórzanie”

2026-05-23 06:10

Wiesław Biernat

Zespół został założony w 1976 r. Początkowo, jako zespół śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich, którego trzon stanowili mieszkańcy wsi Kamień i Mroczkowice (dzieli ich tylko rzeka Kwisa) w gminie Mirsk w powiecie lwóweckim.

Celem zespołu było i jest upowszechnianie, kultywowanie i propagowanie kultury i obrzędów ludowych. Szefową zespołu od założenia jest Teresa Malczewska, zasłużona działaczka kultury i honorowy obywatel Miasta i Gminy Mirsk, była posłanka do Sejmu RP dwóch kadencji. Integralną częścią zespołu jest kapela ludowa, którą kieruje Edward Cybulski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję