Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Radość w archidiecezji

Był to dzień pełen radości dla całego Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 50/2023, str. II

[ TEMATY ]

Szczecin

Alumn J. Józefowicz

Nowy prezbiter, ks.Krzysztof Dorau

Nowy prezbiter, ks.Krzysztof Dorau

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wniedzielę Chrystusa Króla nasz diakon Krzysztof Dorau, podczas uroczystej Mszy św. w kościele seminaryjnym, z rąk arcybiskupa metropolity szczecińsko-kamieńskiego Andrzeja Dzięgi, przyjął święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu. Słowo Boże wygłosił bp Henryk Wejman.

Był to dzień pełen radości dla całego Kościoła nad Odrą i Bałtykiem, a szczególnie dla wspólnoty seminaryjnej i przyjaciół dlatego, że w nieustannie malejące grono prezbiterów naszej archidiecezji włączony został nasz brat, umiłowany w Chrystusie Jezusie – ks. Krzysztof Dorau. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar kapłaństwa Krzysztofa, który mocno wzbogaci nasz Kościół.

27 listopada o godzinie 18 w kościele seminaryjnym, ks. Krzysztof Dorau odprawił Mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Słowo Boże wygłosił rektor ks. dr Zbigniew Woźniak. Natomiast 3 grudnia o godzinie 12, ks. Krzysztof odprawił Mszę św. prymicyjną w rodzinnej parafii Zesłania Ducha Świętego w Sopocie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-12-05 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiarę należy pogłębiać

Niedziela szczecińsko-kamieńska 22/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Szczecin

Adam Szewczyk

Bp. Henryka Wejmana powitał proboszcz ks. kan. Józef Filipek

Bp. Henryka Wejmana powitał proboszcz ks. kan. Józef Filipek

Święty Stanisław biskup daje nam przykład, że w życiu należy bardziej słuchać Boga niż ludzi – powiedział bp Henryk Wejman.

W jednej z największych parafii prawobrzeżnego Szczecina, której proboszczem od ponad 25 lat jest ks. kan. Józef Filipek, miały miejsce uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja Portsmouth przeprasza ofiarę

2025-04-10 22:39

[ TEMATY ]

ksiądz Piotr Glas

Red./ak/GRAFIKA CANVA

Pochodzący z Polski ksiądz Piotr Glas z angielskiej diecezji Portsmouth został wczoraj uznany winnym czynów lubieżnych wobec dziecka na tle fetyszu stóp. Ława przysięgłych w sądzie w Saint Helier na wyspie Jersey wydała orzeczenie w sprawie trzech zarzutów, uniewinniając oskarżonego z dwóch. Wcześniej sąd odrzucił trzy inne zarzuty. Do przestępstw doszło, gdy duchowny był duszpasterzem na tej wyspie w latach 2002-2008.

Biskup diecezji Portsmouth opublikował oświadczenie, w którym wyraził głębokie ubolewanie z powodu przestępstw popełnionych przez ks. Glasa, a także przeprosił ocalałego za wykorzystanie, jakiego doznał i cierpienie, które w jego wyniku musi w życiu znosić.
CZYTAJ DALEJ

Architekt słynnej bazyliki Sagrada Familia będzie błogosławionym?

2025-04-14 15:37

[ TEMATY ]

Bazylika

Sagrada Família

heroiczność cnót

Antonio Gaudí

Adobe Stock

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Papież Franciszek uznał heroiczność cnót hiszpańskiego architekta, który znaczną część życia poświęcił na budowę bazyliki Sagrada Familia, a swoją pracę traktował jako misję, której celem jest przybliżanie ludziom Boga.

Od dziś wybitny przedstawiciel modernizmu katalońskiego, nazywany „Bożym architektem” nosi tytuł Czcigodnego Sługi Bożego. Tytuł ten otrzymali również trzej kapłani: Pietro Giuseppe Triest, Angelo Bughetti i Agostino Cozzolino - także na podstawie uznania heroiczności ich cnót. Papież upoważnił Dykasterię Spraw Kanonizacyjnych do promulgacji dekretów dotyczących tych postaci, a także beatyfikacji Eliswy od Błogosławionej Dziewicy, założycielki Zgromadzenia Trzeciego Zakonu Karmelitanek Bosych oraz włoskiego misjonarza w Brazylii, męczennika ks. Nazarena Lanciottiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję