Reklama

Niedziela Przemyska

Świadectwo wiary

Staramy się tak dobrać gości, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chcę, żeby przesłanie Dobrej Nowiny docierało do jak najszerzej grupy osób – mówi bernardyn o. Bartymeusz Kędzior, dyrektor festiwalu.

Niedziela przemyska 12/2023, str. I

[ TEMATY ]

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

Leżajsk

Jadwiga Łuszczki-Przygodzka, Franciszkański Ośrodek Kultury w Leżajsku

Wśród zaproszonych gości 8. edycji festiwalu była także Stanisława Celińska

Wśród zaproszonych gości 8. edycji festiwalu była także Stanisława Celińska

W Leżajsku odbył się Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją” zorganizowany przez Franciszkański Ośrodek Kultury, który działa przy leżajskim klasztorze Ojców Bernardynów. – Ten festiwal po raz kolejny jest dla mnie odkryciem na nowo, jak wielkim bogactwem Pan Bóg nas obdarzył, jak wielkim bogactwem jest nasza tożsamość chrześcijańska i to, że możemy nazywać się synami i córkami jednego Boga, który jest w niebie. Dla mnie jest to niesamowicie piękny czas, kiedy możemy zobaczyć, że w Kościele jesteśmy tak różnorodni i piękni, że nie mamy się czego wstydzić, ale mamy powody do wielkiej radości i chluby, że jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa – mówi o. Bartymeusz Kędzior.

W tym roku gośćmi wydarzenia byli m.in.: Piotr Cugowski, Marcin Daniec, dominikanin o. Adam Szustak, Robert Mazurek, Rafał Mroczek, Jacek Kawalec, Jacek Magiera, Ida Nowakowska Herndon, Warszawska Orkiestra Sentymentalna. – Staramy się dobrać tak gości, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chcę, żeby to przesłanie Dobrej Nowiny, odkrywania życia z pasją, docierało do jak najszerzej grupy osób – podkreśla o. Bartymeusz.

Festiwal odbywa się od 2015 r. i co roku gromadzi rzesze wiernych, a także wielu ciekawych gości, wśród których byli kard. Gerhard Ludwig Müller, ks. Piotr Pawlukiewicz, apostolinka s. Anna Maria Pudełko, Paweł Domagała, Tomasz Samołyk i wielu innych. Jego celem jest odkrywanie w sobie życia z pasją, dzielenie się z innymi talentami otrzymanymi od Boga, a także świadectwo wiary.

Reklama

Festiwal rozpoczął się 1 marca Eucharystią w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku i trwał do 14 marca. W tym czasie odbywały się spotkania ze wspomnianymi gośćmi, które obejmowały też koncerty, występy, spektakle oraz świadectwa składane przez znanych z mediów ludzi sztuki i kultury.

Festiwal odbył się pod patronatem medialnym Tygodnika Katolickiego Niedziela.

2023-03-15 08:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwy ojca, męża i brata

Niedziela przemyska 43/2020, str. III

[ TEMATY ]

Męski Różaniec

Leżajsk

Archiwum autora

Pamiątkowe zdjęcie uczestników modlitwy

Pamiątkowe zdjęcie uczestników modlitwy

W pierwszą sobotę października po raz pierwszy w tym mieście odbył się Męski Różaniec, któremu przewodniczył bp Stanisław Jamrozek.

Zgromadzeni mężczyźni z Leżajska i okolicznych miejscowości uczestniczyli najpierw w uroczystej Mszy św., podczas której bp Stanisław skierował do nich pasterskie słowo, ukazując szczególną wartość modlitwy ojca, męża i brata. Na zakończenie Eucharystii świadectwem podzielił się Dariusz Lasek – organizator Różańca Męskiego w Przemyślu. Po nim w modlitewnej atmosferze cała wspólnota wyszła na ulice miasta, aby z różańcem w ręku dać świadectwo miłości do Matki Bożej i przywiązania do różańcowej modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Rycerze Kolumba nagrodzili w Licheniu najlepsze programy charytatywne i mianowali Rodzinę Roku

2023-05-26 16:44

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Licheń

rycerzekolumba.com

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu odbyła się XIII Konwencja Stanowa polskich Rycerzy Kolumba. Doroczne spotkanie członków wspólnoty odbyło się pod hasłem zaczerpniętym z encykliki św. Jana Pawła II Redemptor Hominis: „Jezus Chrystus jest tą zasadniczą drogą Kościoła. On sam jest naszą drogą do domu Ojca”.

W czasie tegorocznego spotkania Rycerze wyróżnili najlepsze rady – wspólnoty lokalne działające przy parafiach – oraz ich szczególne inicjatywy. Nagrodzono m.in. wspólnotę z Opola, gdzie Rycerze pomogli wyremontować dom wielodzietnej rodzinie, która w czasie pandemii straciła swojego żywiciela, a także grupę Rycerzy z Gdańska, którzy wzięli pod swoją opiekę Dom Samotnej Matki i jego podopieczne.

CZYTAJ DALEJ

W jedności Ducha

2023-05-28 13:14

Tomasz Lewandowski

Kościół na Popowicach wypełnił się członkami wspólnot charyzmatycznych modlącymi się przez Zesłaniem Ducha Świętego.

Kościół na Popowicach wypełnił się członkami wspólnot charyzmatycznych modlącymi się przez Zesłaniem Ducha Świętego.

W parafii NMP Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach odbyło się wspólne czuwanie wspólnot charyzmatycznych Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Eucharystii o północy przewodniczył bp Maciej Małyga. W homilii hierarcha tłumaczył, jak zbliżyć się do tajemnicy Ducha Świętego. – Można próbować mówić o Duchu Świętym takim, jakim On jest: jakby płomień ognia, jakby powiew wiatru, jakby gołębica. Ale można też poznawać Ducha Świętego poprzez Jego działanie – po owocach. I tutaj z pomocą przychodzą nam biblijne katalogi darów Ducha Świętego, jak np. u proroka Izajasza: dary mądrości, rozumu, bojaźni Bożej, pobożności. Albo jak napisał św. Paweł: „Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, łagodność, opanowanie”. Wtedy poznajemy Ducha Świętego poprzez Jego moc działającą w nas – zaznaczał bp Małyga.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję