Reklama

Witamy Cię, Jezu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jezu najdroższy, Jezu kochany,
My, dzieci Twoje, Ciebie witamy.
Przyjdź do serc naszych i w nich pozostań,
Daj miłość, ufność i nam błogosław.

Do rodzin, szkoły, gdzie się bawimy,
Do każdej Twojej Bożej dzieciny.
Nie zapomnimy nigdy o Tobie,
I w każdej chwili ufamy Tobie.

Naucz nas przyjąć Twe miłosierdzie,
A potem zanieś je innym wszędzie.

Powitanie obrazu Jezusa Miłosiernego przez dzieci z parafii św. Antoniego w Koziegłówkach 6 maja br.

Miłosierdzie dla miłosiernych

Jezus zachęca nas do okazywania miłosierdzia, bo wtedy sami go dostąpimy: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5,7). Miłosierdzie wobec bliźnich polega między innymi na powstrzymywaniu się od wydawania o nich sądów potępiających. Bóg nie chce sądzić nas za nasze osądzanie innych, ani też nas potępiać za nasze potępianie bliźnich (por. Mt 7,1; Łk 6, 37). Dlatego też nie powinniśmy się stawać dla naszych bliźnich sędziami, którzy - swoimi słowami lub tylko w myślach - ustawicznie ich potępiają, oskarżają, obwiniają o złe intencje, przypisują grzech. "Nie sądźcie - mówi Jezus - abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą". (Mt 7,1-2)

Ks. Zdzisław Wójcik

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego
w najbliższym tygodniu
2-8 czerwca



2 (poniedziałek)

- Prusicko, św. Barbary

3 (wtorek)

- Nowa Brzeźnica, św. Jana Chrziciela

4 (środa)

- Nowa Brzeźnica, filie

5 (czwartek)

- Jedlno, Wszystkich Świętych

6 (piątek)

- Radziechowice, św. Rozalii

7 (sobota)

- Radomsko, św. Rocha

8 (niedziela)

- Radomsko, Najświętszego Serca Pana Jezusa

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sondaż: Polacy w większości za zakazem korzystania z mediów społecznościowych dla dzieci

2026-02-26 07:47

[ TEMATY ]

media społecznościowe

Adobe Stock

77 proc. ankietowanych w sondażu IBRIS dla Radia ZET opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu korzystania z mediów społecznościowych dla dzieci poniżej 15. roku życia.11,4 proc. badanych jest temu przeciwna, a 11,6 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

W sondażu, którego wyniki opublikowano w czwartek, badanym zadano pytanie: „czy należy w Polsce wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla dzieci poniżej 15. roku życia?”.
CZYTAJ DALEJ

Nieznane dotąd homilie kard. Ratzingera: gościnny Kościół, który pozostawia wolnym

2026-02-25 17:15

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

W homilii, która ukazała się w książce „Wiara przyszłości”, ówczesny kardynał przedstawia świętą Monikę i jej stosunek do syna, świętego Augustyna, jako uosobienie wspólnoty kościelnej: przestrzeń życia, gościnności i wolności, w której szanowana jest wolność każdego człowieka, a wiara nigdy nie jest narzucana.

„Cierpiąc, nauczyła się pozwalać mu iść własną drogą, bez przymusów. Nauczyła się żyć z faktem, że jego droga była zupełnie inna” od tej, którą sobie wyobrażała. Te słowa o matce świętego Augustyna, zostały wypowiedziane przez ówczesnego kard. Josepha Ratzingera podczas konsekracji kościoła parafialnego pw. św. Moniki w monachijskiej dzielnicy Neuparlach. Było to 29 listopada 1981 roku, zaledwie cztery dni po ogłoszeniu jego nominacji na urząd prefekta Kongregacji Nauki Wiary.
CZYTAJ DALEJ

Rozważanie Wielkopostne: Przez śmierć ku życiu

2026-02-26 10:04

[ TEMATY ]

Wielki Post

rozważania

Adobe Stock

Przychodzi zawsze nagle, niespodziewanie, z zaskoczenia i jakby za wcześnie. Nie zapraszana, a jednak nieustannie wkrada się w nasze codzienne życie. Nikt jej nie szuka, większość jej unika, nie chce o niej rozmawiać. Odsuwa się ją na margines, jakby można było o niej zapomnieć. A ona ciągle powraca, przypomina o sobie. Przeciwniczka życia. Czasem przychodzi powoli, jakby chciała przygotować, dać czas, oswoić. Próbujemy się z nią jakoś ułożyć, pogodzić, a nawet ją uosobić, jakby można było wejść z nią w dialog, coś jeszcze wynegocjować. A przecież z każdym dniem jesteśmy jej bliżsi. Towarzyszy nam od urodzenia. Pojawia się na horyzoncie wtedy, gdy wydaje się, że można by jeszcze żyć. Jakby stała gdzieś za rogiem, skrywająca się na ulicach miast i wsi. Jakby czeka na szpitalnych korytarzach. Zabiera radość, nadzieję, rozrywa miłość. Pozostawia ból, żal, samotność i pustkę. Wpisana w ludzkie życie, pozostaje jednak w nieświadomości. Wspólne chwile zapisują się w pamięci, na kartach fotografii i albumów. Pozostaje pustka, której niczym nie da się zapełnić. Dotyka tego, kto odchodzi i tych, którzy zostają.

ZOBACZ --> Czytania liturgiczne na 25 marca 2026; Rok A, II
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję