Do grona kleryków III roku należą: kl. Eryk Cichocki, kl. Dawid Gola; kl. Maciej Kornalski; kl. Marcin Krawczak; kl. Hubert Małysiak; kl. Michał Poniewierski; kl. Wojciech Wiącek.
Kandydatura, której przewodniczył bp Jacek Kiciński, odbyła się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i miała miejsce w katedrze wrocławskiej. W skierowanym słowie do alumnów hierarcha odniósł się do zadań, jakie Kościół stawia sobie i wiernym. – Jesteśmy posłani, aby odnajdywać takiego człowieka, który chowa się w swoim smutku i rozpaczy. Jeśli my do tych ludzi nie wyjdziemy, oni nigdy do nas nie przyjdą. Jako cały Kościół mamy być Kościołem wychodzącym do ludzi i przychodzącym do Chrystusa. Wychodzący w chrystusowym pokoju, posłanym w imię Chrystusa, aby głosić zwycięstwo, które dokonuje się w Jezusie – powiedział bp Kiciński. Podczas homilii biskup wskazał na powody odejścia od Boga. – Jeśli człowiek przestaje kochać, staje się „ziemią niczyją”, a na takiej ziemi bardzo szybko zaczynają rosnąć chwasty. Nie pozwólcie, by tak się stało w waszym życiu, bo inaczej łatwo można stracić powołanie. Jeśli człowiek nie kocha, nie pielęgnuje, nie dogląda i nie czuwa, zawsze będzie pokusa skierowania się ku drzewu poznania dobra i zła. Pokusa własnego myślenia, własnej wizji kapłaństwa i pokusa własnej wizji duszpasterstwa. Gdy idziemy do kapłaństwa, musimy patrzeć na Jezusowy styl duszpasterstwa i kapłaństwa. Patrzmy na Maryję, jej słowa „Oto ja służebnica Pańska” wskazują – „Oto ja jestem do twojej dyspozycji. Maryja uczy, że na pierwszym miejscu trzeba słuchać, na drugim rozważać, a później usłyszane i rozważone słowo należy wprowadzać w życie codzienne – podsumował bp Kiciński.
Dzień później alumni otrzymali strój duchowny. Klerycy przygotowywali się do tego dnia poprzez nowennę, a także w wakacje odbyli pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Mszy św., gdy alumni otrzymali strój duchowny, przewodniczył ks. rektor Kacper Radzki. Kapłan w homilii mówił m.in. o ideale i wzorze kapłaństwa, który każdy z kleryków posiada i jest dla niego punktem odniesienia, a przez to wie, jakim księdzem chciałby być. – Wyróżnikiem kandydata do święceń diakonatu i prezbiteratu jest sutanna. Od dziś możecie używać tego stroju, jako stroju codziennego. Sutanna oznacza, że chcecie być duchownymi – mówił ks. Radzki.
Pomóż w rozwoju naszego portalu